اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در ساخت ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در ساخت ترانس

سلام .دوستان خسته نباشید .
    من میخوام یه ترانس امپر بالا درست کنم .که یکتیغ موکت بری رو تا دمای 200تا 300 درجه گرم کنه . میخوام ک دماهم قابل کنترل باشه .
    این چوکو دارم میخوام از اول سیم پیچیش کنم .

میخوام ک اخر سر ترانس این شکلی بشه .

پاسخ : کمک در ساخت ترانس

نوشته اصلی توسط himan203040 نمایش پست ها
    سلام .دوستان خسته نباشید .
    من میخوام یه ترانس امپر بالا درست کنم .که یکتیغ موکت بری رو تا دمای 200تا 300 درجه گرم کنه . میخوام ک دماهم قابل کنترل باشه .
    این چوکو دارم میخوام از اول سیم پیچیش کنم .

میخوام ک اخر سر ترانس این شکلی بشه .
    http://s9.picofile.com/file/83232448...%D8%B5ture.PNG
    با سلام:
    استفاده از ترانس برای گرم کردن دقیقا، مبنای کار هویه تفنگی است. شما باید دو سر ترانس را به دو سر تیغ موکت بر وصل کنید درست مثل نوک هویه تفنگی گرم می شود.برای کنترل گرما هم از دیمر استفاده کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

بله درسته .فقط سیم پیچشو چطور ببندم .چن دور .چه سیمی ؟؟

دیدگاه

بله درسته .فقط سیم پیچشو چطور ببندم .چن دور .چه سیمی ؟؟
        برای آزمایش ازیک هویه تفنگی استفاده کنید .سر هویه تفنگی را در حالتی که به هویه وصل است ازسر نوک هویه به دو قسمت مساوی جدا کنید. سپس این دو نیمه نوگ را به دو سر تیغ موکت بر وصل و جوش برنج دهید.
        جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۲۰:۵۵ ۱۳۹۷/۰۱/۱۹.

دیدگاه

هویه ندارم .میخوام رو این چوک سیمپیچشو درت کنم

دیدگاه

هویه ندارم .میخوام رو این چوک سیمپیچشو درت کنم
            با چوک نمی توانید ترانس درست کنید. باید حتما از یک حلقه بسته آهنی که هسته بصورت دایره وار یا مکعب یا مستطیل استفاده کنید.هسته آهن چوک ار دو طرف آزاد است.

دیدگاه

میخوام رو این سیم پیچی کنم .فقط نمیدونم چه سیمی با چن دور .

میخوام مثه این فیلم باشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                با چوک نمی توانید ترانس درست کنید. باید حتما از یک حلقه بسته آهنی که هسته بصورت دایره وار یا مکعب یا مستطیل استفاده کنید.هسته آهن چوک ار دو طرف آزاد است.
                سلام جناب آقای تحیری فکر کنم به عکس ها نگاه نکردین ..!! هسته آهنی هستش و بصورت مکعب .. دوست ما میخواد تعداد دور سیم پیچ اولیه و .. رو بدونه و بهنظرم میخواد باهاش نقطه جوش بسازه !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
                  سلام جناب آقای تحیری فکر کنم به عکس ها نگاه نکردین ..!! هسته آهنی هستش و بصورت مکعب .. دوست ما میخواد تعداد دور سیم پیچ اولیه و .. رو بدونه و بهنظرم میخواد باهاش نقطه جوش بسازه !!
                  بله درسته . اگه آمپرم پایین باشه مشکلی نیس فقط میخوام یه تیغ ده سانتی را 200تا 300درجه گرم کنه .
                  جدیدترین ویرایش توسط himan203040; ۰۸:۵۵ ۱۳۹۷/۰۱/۲۰.

دیدگاه

استاد ؟؟؟؟

دیدگاه

دوست عزیز لطف دارین ولی من فعلا استاد نشدم و متاسفانه در ضمینه سیم پیچی اطلاعاتی ندارم .. دوستان لطفا راهنمایی کنن .. بازم من خودم فردا از معلم مون میپرسم و جواب رو بهتون میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
                        با سلام:
                        اشتباه ایشان در گفتار کلمه چوک بود که مرا هم به اشتباه انداخت. باید بین ترانس و چوک تفاوت قائل شد. مثلا مردم عامیانه به چوک مهتابی می گویند ترانس !!!. در صورتی که ترانس دارای سیم پیچ ورودی و خروجی می باشد. و بصورت مدار بسته آهنی کار می کند. اما در چوک فقط سیم پیچ روی یک هسته آهنی پیچیده می شود و دو سر آهن های کناری آزاد است و به جایی وصل نیست. ماننده چوک مهتابی.و فقط دو سر سیم ازاین قطعه بیرون می آید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                          با سلام:
                          اشتباه ایشان در گفتار کلمه چوک بود که مرا هم به اشتباه انداخت. باید بین ترانس و چوک تفاوت قائل شد. مثلا مردم عامیانه به چوک مهتابی می گویند ترانس !!!. در صورتی که ترانس دارای سیم پیچ ورودی و خروجی می باشد. و بصورت مدار بسته آهنی کار می کند. اما در چوک فقط سیم پیچ روی یک هسته آهنی پیچیده می شود و دو سر آهن های کناری آزاد است و به جایی وصل نیست. ماننده چوک مهتابی.و فقط دو سر سیم ازاین قطعه بیرون می آید.
                          استاد جسارت نباشه . این سیم پیچی ک تو عکس هستش برای چوک طراهی شده . نه ترانس .اگر عکسو مشاهده کنید متوجه میشید ک چوک هست نه ترانس .

من یه چیزی میخوام .که بتونه یه تیغ ده سانتیرو تا 200یا300 درجه گرم کنه .
                          چی خوبه .؟

دیدگاه

استاد جسارت نباشه . این سیم پیچی ک تو عکس هستش برای چوک طراهی شده . نه ترانس .اگر عکسو مشاهده کنید متوجه میشید ک چوک هست نه ترانس .

من یه چیزی میخوام .که بتونه یه تیغ ده سانتیرو تا 200یا300 درجه گرم کنه .
                            چی خوبه .؟
                            سیم پیچی که مستقیم به برق وصله رو زیاد کن و سیم پیچی که به موکت برت وصله رو کم ( منظورم تعداد دوراشه)
                            این قانون شه! برا بالا بردن جریان

دیدگاه

برادر عزیز کلا این ایده اشتباست.دنبال ایده اشتباه رفتن جز ضرر و اعصاب خرابی چیزی حاصلت نمیکنه.اینکه یک ترانس با امپر بالا رو اتصال کنی و اینکه هیچ کنترلی روش نباشه دور از ذهنه.با کبریت کاترو گرم کنی بهتر از این حرکته. شما میتونی از یه induction heater استفاده کنی.البته نه از اون نمونه که برای ذوب استفاده میشه.بلکه از نمونه ای که برای هویه های پرتابل هستش که با دو یا نهایتن سه عدد باتری لیتیوم راه میوفته یعنی با 6 تا 9 ولت.با کمترین قطعات وهزینه با قابل انجام هستش.البته اگر مهارت و علم کافی از الکترونیک داشه باشد دوسته عزیز.کمکی خواستی در خدمتم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X