اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت فن دار یا بدون فن ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت فن دار یا بدون فن ؟؟

سلام
    وفتتون بخیر
    برای کارم نیاز به منبع تغذیه برای فراهم کردن 12 ولت 15 آمپر دارم که بتواند ساعت های طولانی کار کند
    می خواستم منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر تهیه کنم .
    لطفا راهنمایی فرمایید که باید از مدل فن دار استفاده کنم یا مدل بدون فن و تفاوت این دو مدل در چیست ؟
    علاوه بر این در سایت های مختلف قیمت های 45 تا 65 هزار تومان موجود هست آیا نکته ی خاصی هست که باید دقت کنم ؟
    با تشکر فراوان

پاسخ : منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت فن دار یا بدون فن ؟؟

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها
    سلام
    وفتتون بخیر
    برای کارم نیاز به منبع تغذیه برای فراهم کردن 12 ولت 15 آمپر دارم که بتواند ساعت های طولانی کار کند
    می خواستم منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر تهیه کنم .
    لطفا راهنمایی فرمایید که باید از مدل فن دار استفاده کنم یا مدل بدون فن و تفاوت این دو مدل در چیست ؟
    علاوه بر این در سایت های مختلف قیمت های 45 تا 65 هزار تومان موجود هست آیا نکته ی خاصی هست که باید دقت کنم ؟
    با تشکر فراوان
    سلام ،
    فندار خیلی بهتره ،
    فندار ها معمولا وقتی ازشون جریان زیادی بکشی و سلف خروجی داغ کنه با یه ترمو سوییچ راه میافتن و تبادل گرما رو بهتر انجام میدن ، برای کار های دایمی از فندار استفاد کنید حتما
    موفق باشید
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ،
      فندار خیلی بهتره ،
      فندار ها معمولا وقتی ازشون جریان زیادی بکشی و سلف خروجی داغ کنه با یه ترمو سوییچ راه میافتن و تبادل گرما رو بهتر انجام میدن ، برای کار های دایمی از فندار استفاد کنید حتما
      موفق باشید
      سلام
      تشکر از پاسختان
      یعنی اگر من پاور 20 آمپر بگیرم ولی مدارم مثلا 15 آمپر مصرف کنه ، چون از تمام توان پاور استفاده نمی کنم ، پاور مثل یک پاور بدون فن کار می کنه ؟ درست متوجه شدم ؟
      یک سوال دیگه هم داشتم از خدمتتون :
      یک منبع تغذیه ی سوئیچینگ 12 ولت 20 آمپر فن دار صنعتی که در سایت ها موجود هست تا چند آمپر می شه ازش آمپر کشید ؟ یا به عبارت دیگه چه مقدار از 240 وات را می شه استفاده کرد ؟
      با تشکر

دیدگاه

درود ، خیر ، لزوما فن در زمان مصرف حداکثر توان روشن نمیشه . بسته به دما محیط و باز یا بسته بودن فضای سوئچینگ و عبور هوا و ... ممکنه فن در دمای پایین هم سویچ کنه .
        معمولا به اینصورت هست که شما دو برابر توان مصرفی ، سویچینگ تهیه کنید ، یعنی اگر دائم ۱۵ آمپر مصرف دارید ، ۳۰ آمپر سوئیچینگ تهیه کنید ، استفاده حداکثر توان شدیداً عمر تغذیه رو کم می*کنه . حتما جریان هوا رو در نظر بگیرید جای بسته نصب نشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
          درود ، خیر ، لزوما فن در زمان مصرف حداکثر توان روشن نمیشه . بسته به دما محیط و باز یا بسته بودن فضای سوئچینگ و عبور هوا و ... ممکنه فن در دمای پایین هم سویچ کنه .
          معمولا به اینصورت هست که شما دو برابر توان مصرفی ، سویچینگ تهیه کنید ، یعنی اگر دائم ۱۵ آمپر مصرف دارید ، ۳۰ آمپر سوئیچینگ تهیه کنید ، استفاده حداکثر توان شدیداً عمر تغذیه رو کم می*کنه . حتما جریان هوا رو در نظر بگیرید جای بسته نصب نشه
          از نظر قطعات داخلی و مکانیزم بدون فن ها با فن دار ها متفاوت هستند ؟
          به نظرم عجیب هست اگر نیاز به خنک سازی داره که خوب باید فن داشته باشه ، اگر نداره پس مدل فن دار برای چی هست ؟!

دیدگاه

بر اساس تجربه کلا کیفیت ساخت مدل های فن دار بالاتر هست . از قطعات و طراحی و کیفیت و ...
            اگر دقت کنید مدل های بدون فن دارای پوشش کاملا مشبک و باز هستند ، به گونه ای که اگر در یک محیط با جریان هوای کافی نصب بشه مشکلی ندارند ، اما اگر مورد مصرف فضای بسته و بدون جریان هوا باشه الزاما باید مدل فن دار تهیه کنید ، تا حدودی به نحوه مصرف شما هم میتونه ارتباط داشته باشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X