اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت موج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت موج

سلام
    من میخوام یه چیزی بسازم که بتونه موج الکترو مغناطیس رو دریافت کنه.
    برای این دستگاه فرض میکنیم محیط هیچ گونه موج الکترومغناطیسی نداره و آنتن قراره موجی که من ایجاد میکنم رو بگیره.
    موجی که من ایجاد میکنم 1 میکرو ثانیه طول میکشه. (برای ایجاد این موج بطور مثال من 10 دور سیم 0.1رو دور یک میله آهنی به قطر 10mm پیچیدم و به مدت 1 میکرو ثانیه به یه باتری کتابی 9 ولت
    وصل میکنم)
    فاصله فرستنده تا گیرنده 10 متره .
    من نمیخوام هیچ مدولاسیونی انجام بدم فقط مهمه که حتما موج رو دریافت کنه.
    ممنون

پاسخ : دریافت موج

سلام
    جرقه ای که ایجاد می کنین تنها یه موج تک فرکانس الکترمغناطیس نیست و شامل هارمونیک های مختلفی می شه بنابراین گیرنده باید تا حدی پهن باند باشه.
    فاصله ی 10 متر با این شیوه توان زیادی رو مصرف می کنه ، گیرنده می خواد تقویت کننده داشته باشه یا مثل ایده های مارکونی می بایست وابسته به توان ارسالی باشه؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

به علت برداشت اشتباه خودم، حذفش کردم!
      جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۰۱/۲۱. دلیل: تصحیح
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
        سلام
        جرقه ای که ایجاد می کنین تنها یه موج تک فرکانس الکترمغناطیس نیست و شامل هارمونیک های مختلفی می شه بنابراین گیرنده باید تا حدی پهن باند باشه.
        فاصله ی 10 متر با این شیوه توان زیادی رو مصرف می کنه ، گیرنده می خواد تقویت کننده داشته باشه یا مثل ایده های مارکونی می بایست وابسته به توان ارسالی باشه؟
        سلام
        دوستان من میخوام چیزی بسازم که فقط موج الکترومغناطیس رو حس کنه و به من خبر بده(مثلا به میکرو وقفه بده)
        فقط باید موج مد نظر من رو دریافت کنه
        لطفا در مورد پهن باند بودن و مصرف زیاد توان یه مقدار توضیح بدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X