اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان مشکل این ماژولهای آمپ با میکروفن های رایج چیه؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان مشکل این ماژولهای آمپ با میکروفن های رایج چیه؟

سلام
    به جک ورودی ماژول امپ زیر میکروفن بزرگ وصل کردم صدا بسیار ضعیفه
    ظاهرا برای وصل کردن به pc و گوشی ساخته شده نه میکروفن
    الان بنظرتون چاره چیه که میکروفن رو درست جواب بده
    خرید انواع برد و ماژول آمپلی فایر Amplifier تقویت کننده صوتی - کیت ساب ووفر و پری آمپلی فایر خانگی، خودرویی با قدرت و توان بالا و قیمت مناسب در فروشگاه ECA

جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۱۷:۱۰ ۱۳۹۷/۰۱/۲۲.

پاسخ : دوستان مشکل این ماژولهای آمپ با میکروفن های رایج چیه؟

شما باید سیگنال خروجی میکروفن رو تقویت کنی بعد بدی به ماژول
    خروجی صدای کامپیوتر و گوشی خودشون تقویت شده هست پس مشکلی نداره

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

اتفاقا سوال منم همین ساده ترین راه تقویت سیگنال بود دیگه
      نمیشه که برای تقویت میکروفن، یک امپ دیگه اضافه کنیم به ورودی این امپ

دیدگاه

شما برای تقویت سیگنال میکروفن میتونید از آمپلی فایرهای توان پایین یا از آپ آمپ ها استفاده کنید

پیشنهاد خود من اینه که از آمپلی فایر lm386 که مدار خیلی ساده ای داره و همه جا هم گیر میاد ضمنا قیمت خیلی پایینی هم داره استفاده کنید
        راه اندازیش هم خیلی سادست

دیدگاه

درود دوست عزیز
          این ورودی میکروفن نیست بلکه ورودی auxهست برای میکروفن باید یه مدار پری قرار بدید یا از ماژولی اشتفاده کنید که ورودی میکروفن داشته باشه
          موفق باشید
          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
          امروز رو کامل زندگی کن...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

سلام
            به هیچ وجه خروجی یه آمپلی فایر دیگه رو به ورودی این آمپلی فایر وصل نکنید.
            چاره کار شما استفاده از پری آمپلی فایر مخصوص تقویت میکروفن دینامیکی هست.موفق باشید

دیدگاه

متشکرم دوستان که حلال مشکلاتین. واقعا آدم از لطف، راهنمایی و سرعت شما در eca به کار دلگرم میشه ولو که مثل من توی روستایی دورافتاده در ناکجاآباد باشه ...
              پری امپ با lm386 برد ساده و کوچکی داره فقط امیدوارم مناسب و جوابگو باشه
              رفتم دنبالش
              جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۱۴:۱۱ ۱۳۹۷/۰۱/۲۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
                متشکرم دوستان که حلال مشکلاتین. واقعا آدم از لطف، راهنمایی و سرعت شما در eca به کار دلگرم میشه ولو که مثل من توی روستایی دورافتاده در ناکجاآباد باشه ...
                پری امپ با lm386 برد ساده و کوچکی داره فقط امیدوارم مناسب و جوابگو باشه
                رفتم دنبالش
                یه مدار ترانزیستوری هم واسه میکروفن خازنی ببندی جواب میده

این مدار خوبیه من خودم بستم خوب بوده تغذیشم 3 ولت هم بدی کافیه
                موفق باشی
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                  سلام
                  سلام به شما مهندس

میشه کنید توضیح بدید دلیل این مسئله که فرمودید چیه ؟؟؟؟
                  جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۹:۰۸ ۱۳۹۷/۰۱/۲۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                    سلام
                    چاره کار شما استفاده از پری آمپلی فایر مخصوص تقویت میکروفن دینامیکی هست.موفق باشید
                    سلام مهندس میشه دلیل این حرفتون رو بگید؟
                    من الان میخوام خروجی ساب اسپیکر 3 تیکه رو بدم به ورودی یک امپ با ولوم برای خروجی گرفتن ساب بدونه مدار فیلتر پاین گزر و پری

دیدگاه

سلام
                      سلام
                      حرفشون درست هست چون ورودی اکثر امپلی فایرها سیگنال کوچک و خروجی سیگنال بزرگ هست . حالا با قرار دادن یه امپلی فایر قدرت به عنوان پری امپلیفایر، امپلیفایر دوم را به ناحیه غیرخطی و اشباع وارد می کند
                      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
                        سلام

حرفشون درست هست چون ورودی اکثر امپلی فایرها سیگنال کوچک و خروجی سیگنال بزرگ هست . حالا با قرار دادن یه امپلی فایر قدرت به عنوان پری امپلیفایر، امپلیفایر دوم را به ناحیه غیرخطی و اشباع وارد می کند
                        اگه ولوم بزارن و دامنه رو کنترل کنن که دیگه مشکلی پیش نمیاد درسته ؟

یه سوال داشتم که تو انجمن جوابش رو نتونستم پیدا کنم
                        این که میگن اگه تطبیق امپدانس وجود نداشته باشه باعث بوجود اومدن نویز و خش خش کردن میشه چیه ؟؟؟

دیدگاه

سلام
                          اگر ولوم در بازه فرکانسی دلخواه فقط تغییرات مقاومتی داشته باشه و تطبیق امپدانس را به هم نریزه مشکلی ایجاد نمی کنه ، اما این کار یه اشتباه طراحیه که توان تولید کرد و بعد داخل یک مقاومت توان رو تلف کرد.

تطبیق امپدانس برای این هست که از دید تامین کننده توان، مقاومت بار ثابت دیده شود تا ماکزیمم توان منتقل شود. عدم تطبیق سبب کاهش توان می شه و چون در بعضی از طراحی هاپاسخ فرکانسی مدار تطبیق برای یکنواخت نیست سبب می شه که فرکانسهای در بازه مدار تطبیق نباشند یا اعوجاج پیدا کنند. نویز به دلیل مقاومت حقیق مدار تطبیق امپدانس هست.
                          هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام جناب mohammad1365 درست میگن هیچ وقت نباید خروجی یک امپلی فایر رو به وروید یه امپلی فایر دیگه زد

در بعضی از پخش های ماشین که خروجی rca ندارن که به ورودی امپلی فایر خارجی وصل بشه میان یه ورودی hi level تعبیه می کنن روی امپلی فایر که خروجی بلندگو ی پخش رو به این ورودی میدن این ورودی با یه تقسیم مقاومتی دامنه زیاد رو کم می کنه و بعد به ورودی امپلی فایر وصل می کنه
                            شما هم اگر قصد همچین کاری رو دارین باید تقسیم مقاومتی انجام بدین وگرنه امپ دوم میسوزه
                            موفق باشید
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

یه پروژه میخوام انجام بدم کسی میتونه راهنمایی کنه

میخوام خروجی صدای ریسیور رو به یه آمپلی فایر توان کم وصل کنم . میخوام از lm386 استفاده کنم
                              مشکل اینجاست که وقتی صدا رو از یه حدی بلند تر میکنی بدلیل زیاد شدن دامنه سیگنال صدای ورودی و خارج شدن از ماکزیمم دامنه ی مجاز برای آمپلی صدای خروجی دچار
                              اعوجاج میشه . حالا اگه بیایم یه تقسیم مقاومتی بزاریم خوب میشه اما یه مشکل دیگه که پیش میاد اینه که برای بعضی شبکه ها که بیس صدای ضعیفی دارن این تقسیم مقاومتی
                              دیگه خیلی دامنه صدا رو کاهش میده
                              باید چیکار کرد ؟
                              در اصل هدفم اینه که به نحوی دامنه سیگنال ورودی رو برای شبکه های مختلف در یه محدوده مشخص نگه دارم
                              در سایت ها برای مدارات agc مدتها جستجو کردم و بعضی مدارات رو بستم اما اصلا جواب نگرفتم

شما میگید چیکار کنم ؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X