اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل سوختن قطعه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل سوختن قطعه

سالم دوستان
    به خاطر سهل انگاریم این قطعه ای که تو تصویر مشخص کردم سوخت و الان آردوینوم با 12 ولت کار نمیکنه.
    اون قطعه رو نمی شه عوض کرد؟

پاسخ : مشکل سوختن قطعه

سلام دوست گرامی
    نگران نباش...
    این کاری که میگم انجام بده و نتیجه را بگو :
    با یه مولتی متر ولتاژ DC روی اون پایه که کنارش نوشته 3.3v را نسبت به زمین اندازه بگیر ببین چقدره و بگو
    به احتمال خیلی زیاد اون یه رگولاتور 3.3 ولت هست
    ASM1117 یا LM1117
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
      سلام دوست گرامی
      نگران نباش...
      این کاری که میگم انجام بده و نتیجه را بگو :
      با یه مولتی متر ولتاژ DC روی اون پایه که کنارش نوشته 3.3v را نسبت به زمین اندازه بگیر ببین چقدره و بگو
      به احتمال خیلی زیاد اون یه رگولاتور 3.3 ولت هست
      ASM1117 یا LM1117
      آخه من مولتی متر ندارم تا جایی که من می تونم تشخیص بدم روش نوشته AMS زیرش 50 نوشته ، بقیش ذوب شده
      حالا گه این درست نشد عیبی نداره، از شارژر با usb برقشو تامین می کنم.
      یه سوال دیگه :
      من ماژول رله دو کانال بهش وصل کردم وقتی رله برق شهر رو قطع و وصل می کنه، lcd 16x2 متنش اجق وجق میشه.
      نمیشه برق 5v ماژول رله را جدا از آردوینو تامین کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
        آخه من مولتی متر ندارم تا جایی که من می تونم تشخیص بدم روش نوشته AMS زیرش 50 نوشته ، بقیش ذوب شده
        حالا گه این درست نشد عیبی نداره، از شارژر با usb برقشو تامین می کنم.
        یه سوال دیگه :
        من ماژول رله دو کانال بهش وصل کردم وقتی رله برق شهر رو قطع و وصل می کنه، lcd 16x2 متنش اجق وجق میشه.
        نمیشه برق 5v ماژول رله را جدا از آردوینو تامین کنم ؟
        ببین مدل آردینویی که استفاده میکنی رو اگه سرچ کنی میتونی شماتیکش پیداکنی
        مدلشو بمن بگو چیه دقیق ؟؟
        این که نمایشگر اینجوری میشه احتمالا نویزه ... یادمه یکی از بچه ها یه پست گذاشته بود که همین مشکل شما رو داشت
        ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

درود. رگولاتور ۵ ولت ams1117 جایگزین کنید. ورودی ۱۲ برای برد کمی زیاد هست ، سعی کنید ۹ بیشتر ندید

در مورد نویز lcd . ابتدا تغذیه uno رو از لپتاپ تامین کنید ببینید رفع میشه یا خیر ، نتیجه رو اطلاع بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            درود. رگولاتور ۵ ولت ams1117 جایگزین کنید. ورودی ۱۲ برای برد کمی زیاد هست ، سعی کنید ۹ بیشتر ندید

در مورد نویز lcd . ابتدا تغذیه uno رو از لپتاپ تامین کنید ببینید رفع میشه یا خیر ، نتیجه رو اطلاع بدید
            قبلاً gnd رله و LCD یکی بود، زیاد نویز پیدا می کرد ولی gnd رله رو به پین دیگه آردوینو وصل کردم، نویزش خیلی کم شد.
            با لپتاب هم امتحان کردم با جدا کردن سیم gnd رله و ال سی دی نویزش کم شد ولی یکی دوبار بازم نویز پیدا کرد

دیدگاه

ممکنه نویز باشه که از طریق تغذیه نویز برق شهر رو به آردو منتقل می*کنه . ممکنه افت ولتاژ باشه . جدا کردن تغذیه همون طور که فرمودید می*تونه راهکار باشه . روی ماژول رله یک جامپر هست که تغذیه خروجی رو فعال می*کنه . تست کنید .

دیدگاه

ممکنه نویز باشه که از طریق تغذیه نویز برق شهر رو به آردو منتقل می*کنه . ممکنه افت ولتاژ باشه . جدا کردن تغذیه همون طور که فرمودید می*تونه راهکار باشه . روی ماژول رله یک جامپر هست که تغذیه خروجی رو فعال می*کنه . تست کنید .
                همون جامپر رو از حالت vcc-vcc به vcc-gnd تغییر دادم که از اون رگلاتور آردوینوم دود بلند شد.
                یعنی برق vcc و gnd رله را جداگانه تامین کنم و بقیش به آردوینو وصل باشه جواب میده؟ یا باید سیم gnd رله و آردوینو را مشترک کنم؟

دیدگاه

خب برادر همین کارو کردید رگولاتور ذوب شده. عملا مثبت و منفی رو زدید بهم.
                  برای استفاده از تغذیه خارجی ، باید جامپر رو در بیارید و ۵ ولت رو به پین های ry vcc و gnd بدید . سیم gnd هم مشترک وصل میشه

دیدگاه

خب برادر همین کارو کردید رگولاتور ذوب شده. عملا مثبت و منفی رو زدید بهم.
                    برای استفاده از تغذیه خارجی ، باید جامپر رو در بیارید و ۵ ولت رو به پین های ry vcc و gnd بدید . سیم gnd هم مشترک وصل میشه
                    سلام. بنده هم تازه کار و ناشی هستم توی این علم. جامپر رو اون وری زدم رگلاتور سوخت. برد uno دارم که هنوز هیچ برنامه ای روش نبود. آی سی رگلاتور رو عوض کردم. الان که میخوام برنامه بریزم ارور میگیرم. ویندوزم ۱۰ هست و ۶۴ بیتی. بحث نام دیوایس و پورت مربوطه رو هم چک کردم. ممکنه مشکل بوت داشته باشم؟ چطوری تست کنم که برد سالمه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ariopars نمایش پست ها
                      سلام. بنده هم تازه کار و ناشی هستم توی این علم. جامپر رو اون وری زدم رگلاتور سوخت. برد uno دارم که هنوز هیچ برنامه ای روش نبود. آی سی رگلاتور رو عوض کردم. الان که میخوام برنامه بریزم ارور میگیرم. ویندوزم ۱۰ هست و ۶۴ بیتی. بحث نام دیوایس و پورت مربوطه رو هم چک کردم. ممکنه مشکل بوت داشته باشم؟ چطوری تست کنم که برد سالمه؟
                      برنامه آردوینوت چه اروری میده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X