اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طرحی فیلتر پایین گذر برروی pcb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طرحی فیلتر پایین گذر برروی pcb

با سلام .
    بنده درحال طراحی یک نوع pcbهستم که از برق شهر یک فازو نول به ترانس 12 ولت 5میلی امپر وارد میشه و بعد از تبدیل به 12 ولت از پل دیود یکسو میشه و وارد مدارمیشه.سوال اینجاست که برای حذف نویزفرکانسی که برروی برق شهری سواره یک نوع فیلتر پایین گذرRLرسم کردم.این فلتر رو بعد از یک سو ساز گذاشتم تا با ولتاژDCکاری نداشته باشه ولی فرکانس ACاز یک حد بالاتر رو ضعیف کنه.حالا:
    1-اول اینکه آیا اصلا لازمه برای مدار فوق فیلتر استفاده بشه.
    2-فیلتربه اون شکلی که گفتم مشکلی نداره؟جایی که کذاشتم بعد دیود و قبل رگولاتور ایا جای مناسبی هست ؟یا اینکه بهتره قبل از تعذیه میکرو بذارم.؟
    3-مقادیر خازن و مقاومت برای برق شهر 220ولت 50هرتز باید چقدی باشه؟(خیلی مهمه )---(من خودم به نتیجه R=1اهم وC=100nf رسیدم)
    4-تمام نکاتی که که در طراحی فیلتر برای pcbلازمه بگید(خیلی پیچیدش نکنید.اوضاع گیرایی خرابه ها)
    5-برای طراحی این pcbمردد هستم که ایا ازفریت استفاه کنم یا نه ؟اگه استفاده کنم کجا باشه بهتره؟(مهمه)
    ممنونم از همگی
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : طرحی فیلتر پایین گذر برروی pcb

سلام خوبید
    چرا میخواهید از فیلتر استفاده کنید ؟
    مگه رگلاتور چیزی که میخواهید را براتون به ارمغان نمیاره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
      با سلام .
      بنده درحال طراحی یک نوع pcbهستم که از برق شهر یک فازو نول به ترانس 12 ولت 5میلی امپر وارد میشه و بعد از تبدیل به 12 ولت از پل دیود یکسو میشه و وارد مدارمیشه.سوال اینجاست که برای حذف نویزفرکانسی که برروی برق شهری سواره یک نوع فیلتر پایین گذرRLرسم کردم.این فلتر رو بعد از یک سو ساز گذاشتم تا با ولتاژDCکاری نداشته باشه ولی فرکانس ACاز یک حد بالاتر رو ضعیف کنه.حالا:
      1-اول اینکه آیا اصلا لازمه برای مدار فوق فیلتر استفاده بشه.
      2-فیلتربه اون شکلی که گفتم مشکلی نداره؟جایی که کذاشتم بعد دیود و قبل رگولاتور ایا جای مناسبی هست ؟یا اینکه بهتره قبل از تعذیه میکرو بذارم.؟
      3-مقادیر خازن و مقاومت برای برق شهر 220ولت 50هرتز باید چقدی باشه؟(خیلی مهمه )---(من خودم به نتیجه R=1اهم وC=100nf رسیدم)
      4-تمام نکاتی که که در طراحی فیلتر برای pcbلازمه بگید(خیلی پیچیدش نکنید.اوضاع گیرایی خرابه ها)
      5-برای طراحی این pcbمردد هستم که ایا ازفریت استفاه کنم یا نه ؟اگه استفاده کنم کجا باشه بهتره؟(مهمه)
      ممنونم از همگی
      پسلام
      اگر برای حذف EMI و نویز های فرکانس بالا مد نظرتون هست باید عرض کنم دونوع نویز داریم ، مد مشترک و مد تفاضلی ، که معمولا فیلتر LC با فرکانس قطع 50 هرتزمیزارند ،
      یه چیزی شبیه به این :

و اگر مقصود دیگه ای دارید بگید تا بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم ،
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

رگولاتور هم هست ولی نویز رو نمی گیره.
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
          رگولاتور هم هست ولی نویز رو نمی گیره.
          منشا نویز چیه؟!
          نویزش چطوره؟!
          اسکوپ دارید؟!
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

این فیلتر EMI که قرار دادند بسیار خوب جواب میده و نویز برق شهر رو میگیره .
            البته در سوال اول ذکر کردید که آیا استفاده از این فیلتر نیاز هست ؟
            در مورد باقی مدار که این تغذیه برای چه مصرفی ، چه ارتباطات و قطعات دیگه ای در نظر گرفته شده چیزی نفرمودید ، تا بهتر بشه راهنمایی کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X