اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه سرعت فشردن کلید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه سرعت فشردن کلید

سلام به همه.
    دارم برنامه ای مینویسم که سرعت فشردن یک کلید پیانو رو محاسبه کنه و با توجه به اون صدای نت رو زیاد یا کم کنه.
    معمول ترین راهش اینه که دو تا کلید فشاری کوچیک زیر کلید پیانوبزارم. وقتی کلید پیانو رو فشار میدیم. کلید فشاری اول یک زمان سنج رو فعال میکنه. وقتی کلید پیانو تا اخر فشار داده بشه کلید فشاری دوم هم فعال میشه وزمان بین فعال شدن این دو کلید فشاری محاسبه میشه. از این راه میشه سرعت فشار دادن کلید پیانو رو محاسبه کرد.
    میخوام بدونم روش راحتتری هم هست؟ مثلاً مقاومت فشاری داریم؟ یا چیزه دیگه ای؟
    ممنون

پاسخ : محاسبه سرعت فشردن کلید

نوشته اصلی توسط mohsen_k.nazar نمایش پست ها
    سلام به همه.
    دارم برنامه ای مینویسم که سرعت فشردن یک کلید پیانو رو محاسبه کنه و با توجه به اون صدای نت رو زیاد یا کم کنه.
    معمول ترین راهش اینه که دو تا کلید فشاری کوچیک زیر کلید پیانوبزارم. وقتی کلید پیانو رو فشار میدیم. کلید فشاری اول یک زمان سنج رو فعال میکنه. وقتی کلید پیانو تا اخر فشار داده بشه کلید فشاری دوم هم فعال میشه وزمان بین فعال شدن این دو کلید فشاری محاسبه میشه. از این راه میشه سرعت فشار دادن کلید پیانو رو محاسبه کرد.
    میخوام بدونم روش راحتتری هم هست؟ مثلاً مقاومت فشاری داریم؟ یا چیزه دیگه ای؟
    ممنون
    سلام
    اگه میخوای خیلی دقیق کار کنی پیشنهاد میکنم از یه TDC کمک بگیری ...
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
      سلام
      اگه میخوای خیلی دقیق کار کنی پیشنهاد میکنم از یه TDC کمک بگیری ...
      سلام.ممنون به خاطر پیشنهادتون. ولی من مشکل محاسبه زمان اونم به صورت خیلی خیلی دقیق ندارم. می میخوام به جای قرار دادن دو تا کلید یه کلید بزارم که از طرفه میکرو پایه های کمتری مصرف بشه. مثلن خیلی گشتم ببینم پتاسیومتری هست که به جای چرخشی بودن فشاری باشه یا نه. میخوام حجم سخت افزارم بیاد پایین بیشتر.

دیدگاه

بهتره از قطعات مکانیکی استفاده نکنی
        بجای دو تا کلید از دوتا لیزر و گیرنده حساس به نور پر سرعت مثل گیرنده مادون قرمز ( دو پایه ) استفاده کن که باید خیلی دقیق کارش بزاری

موفق باشی
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
          بهتره از قطعات مکانیکی استفاده نکنی
          بجای دو تا کلید از دوتا لیزر و گیرنده حساس به نور پر سرعت مثل گیرنده مادون قرمز ( دو پایه ) استفاده کن که باید خیلی دقیق کارش بزاری

موفق باشی
          ممنونم ولی مشکل اینا هم در پیاده سازیه و هم در دقت قرار دادنشون. کلید پیانو تعدادشون بالاست و زاویه دار هستن برای همین به سختی میشه فرستنده و گیرنده رو جا سازی کرد روبروی هم

دیدگاه

ضمنا شما اگه از کلید استفاده کنی برای فشار دادن کلاویه ها مقداری ممانعت ایجاد میشه و کار روان نیست
            بدیهی هست که برای فشار دادن کلید مکانیکی مقداری فشار لازمه که مناسب این کار نیست

از فکر کلید بیا بیرون . . .

چند تا عکس نزدیک و با کیفیت از کلید های پیانو و فضای زیر کلید ها بزار تا دوستان بتونند بهتر راهنمایی کنن

دیدگاه

ضمنا شما اگه از کلید استفاده کنی برای فشار دادن کلاویه ها مقداری ممانعت ایجاد میشه و کار روان نیست
              بدیهی هست که برای فشار دادن کلید مکانیکی مقداری فشار لازمه که مناسب این کار نیست

از فکر کلید بیا بیرون . . .

چند تا عکس نزدیک و با کیفیت از کلید های پیانو و فضای زیر کلید ها بزار تا دوستان بتونند بهتر راهنمایی کنن
              چشم. فردا ازشون عکس میگیرم میزارم.
              من خودم تصمیم داشتم با روش بهتریی مثل مادون قرمز یا فتوسل به جای کلید کار کنم ولی چون میکروی من داره مدام همه کلید ها رو اسکن میکنه. یه مادون قرمز اصن وقت نمیکنه روشن بشه چه برسه که بخواد سیکنال بفرسته (امتحان کردم که میگم) اگر هم بخوام سرعتش رو کم کنم که اونوقت کله مدار با تاخیر اجرا میشه.

دیدگاه

یعنی میخوای بگی سرعت روشن شدن گیرنده مادون قرمز ( دو پایه ) پایینه !!!
                فکر کنم سرعت روشن شدنش از چند میکرو ثانیه تجاوز نکنه

دیدگاه

یعنی میخوای بگی سرعت روشن شدن گیرنده مادون قرمز ( دو پایه ) پایینه !!!
                  فکر کنم سرعت روشن شدنش از چند میکرو ثانیه تجاوز نکنه

اها ببخشید اشتباه از من بود. من سه پایه رو دارم که خودش فیلتر داره. دو پایه رو امتحان نکردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مسئله مهم هزینه هم هست. هر گیرنده فرستنده 1000 تومنه. یعنی برای 61 کلید میشه حدود 120000 تومن. خب خیلی گرونه. من میخوام نمونه بسازم برای تولید انبود و فروش

دیدگاه

دو پایه ها بسیار سریعتر هستند در واقع یه دیود هست که به محض رسیدن مادون قرمز بهش سریع مقاومتش تغیر میکنه و سرعت بالایی دارن . . .
                    ضمنا کوچکتر از مدل آی سی گیرنده ( سه پایه ) هستند

در مورد هزینه اگه تولید انبوه هست قیمت هر کدوم از این قطعه براتون کمتر در میاد اما دیگه راهی بهتر از این نیست . . .

دیدگاه

نظرتون در مورد TCRT5000 چیه؟ قیمته هر کدومشون 1100 تومنه. به نظرم بد نیست امتحانش کنم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دو پایه ها بسیار سریعتر هستند در واقع یه دیود هست که به محض رسیدن مادون قرمز بهش سریع مقاومتش تغیر میکنه و سرعت بالایی دارن . . .
                      ضمنا کوچکتر از مدل آی سی گیرنده ( سه پایه ) هستند

در مورد هزینه اگه تولید انبوه هست قیمت هر کدوم از این قطعه براتون کمتر در میاد اما دیگه راهی بهتر از این نیست . . .
                      نظرتون در مورد TCRT5000 چیه؟ قیمته هر کدومشون 1100 تومنه. به نظرم بد نیست امتحانش کنم.
                      جدیدترین ویرایش توسط mohsen_k.nazar; ۱۶:۴۴ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲.

دیدگاه

مسئله ای که مهمه طرز قرار گیری هست
                        این که چطور میخوای قرارش بدی
                        ضمنا فرستنده ها نباید روی گیرنده های مجاور تاثیر بزارند
                        یعنی باید کاری کنی که امواج یه فرستنده به گیرنده های دیگه نخوره

اگه هم در هر لحظه تنها سرعت روشن خاموش شدن یک کلید مد نظر هست نهایتا میتونی از دوتا فرستنده و دو تا گیرنده برای کل کلید ها با پیش فرض گفته شده استفاده کنی

دیدگاه

مسئله ای که مهمه طرز قرار گیری هست
                          این که چطور میخوای قرارش بدی
                          ضمنا فرستنده ها نباید روی گیرنده های مجاور تاثیر بزارند
                          یعنی باید کاری کنی که امواج یه فرستنده به گیرنده های دیگه نخوره

اگه هم در هر لحظه تنها سرعت روشن خاموش شدن یک کلید مد نظر هست نهایتا میتونی از دوتا فرستنده و دو تا گیرنده برای کل کلید ها با پیش فرض گفته شده استفاده کنی
                          اینا رو میزارم زیر هر کلید و همزمانی کلید ها هم مد نظرم هست. این مدل بنطرم جمع و جوره. برای همین گفتم

دیدگاه

چطوری میخوای
                            TCRT5000 رو
                            زیر کلید ها بزاری و سرعت فشردن کلاویه ها رو اندازه گیری کنی !!!

دیدگاه

چطوری میخوای
                              TCRT5000 رو
                              زیر کلید ها بزاری و سرعت فشردن کلاویه ها رو اندازه گیری کنی !!!
                              خب زیر هر کلید اینو میزارم. بعدش وقتی کلید توی حالت ازاده زمان ارسال و دریافت رو پیدا میکنم. بعدش یه حد استانه میزارم. وقتی کلید تا حدی پایین بیاد که خروجی سنسور به حد استانه برسه. اونوقت سرعت تغییراتش رو محاشبه میکنم و تبدیل میکنم به سرعت موسیقیایی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X