اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مولتی متر اتو رنج VICTOR VC97

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مولتی متر اتو رنج VICTOR VC97

سلام به دوستان

در مورد این مولتی متر که فروشگاه سایت هم موجودش میکنه چند تا سوال داشتم

1_کسانی که از این مدل استفاده کردن آیا راضی هستند ؟؟ چون تو انجمن تاپیک هایی هست مبنی بر بی کیفیت بودن این مدل
    2_با توجه به این که " رنج اندازه گیری مقاومت : 400Ω/4kΩ/40kΩ/400kΩ/4MΩ/40MΩ با دقت ±(0.8%+4) " هست بنابراین برای اندازه گیری
    مقاومت 10 اهم مقدار 4 اهم خطا داره یعنی ممکنه مقاومت 10 اهم رو از 6 تا 14 نشون بده که مقدار خطای زیادی هست
    من مولتی متر ویکتور 205 رو چند ساله دارم و استفاده میکنم دقت قسمت اهم سنجش خیلی بالاتره و حتی دهم اهم رو هم اندازه میگیره

با توجه به این که مدلی که من دارم قیمت کمتری به نسبت ویکتور VICTOR VC97 داره اما چرا دقتشون این قدر با هم اختلاف داره !!!!
    کسی میتونه توضیح بده ؟؟؟

با تشکر
    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۲۰:۲۶ ۱۳۹۷/۰۲/۰۲.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

پاسخ : مولتی متر اتو رنج VICTOR VC97

سلام
    من فکر می کنم بخاطر اتو رنج بودنش دقتش کمتر باشه چون اصولاً مولتی متر های اتو رنج دقت کمتری نسبت به مولتی مترتب سلکتوری دارند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام به دوستان

در مورد این مولتی متر که فروشگاه سایت هم موجودش میکنه چند تا سوال داشتم

1_کسانی که از این مدل استفاده کردن آیا راضی هستند ؟؟ چون تو انجمن تاپیک هایی هست مبنی بر بی کیفیت بودن این مدل
      2_با توجه به این که " رنج اندازه گیری مقاومت : 400Ω/4kΩ/40kΩ/400kΩ/4MΩ/40MΩ با دقت ±(0.8%+4) " هست بنابراین برای اندازه گیری
      مقاومت 10 اهم مقدار 4 اهم خطا داره یعنی ممکنه مقاومت 10 اهم رو از 6 تا 14 نشون بده که مقدار خطای زیادی هست
      من مولتی متر ویکتور 205 رو چند ساله دارم و استفاده میکنم دقت قسمت اهم سنجش خیلی بالاتره و حتی دهم اهم رو هم اندازه میگیره

با توجه به این که مدلی که من دارم قیمت کمتری به نسبت ویکتور VICTOR VC97 داره اما چرا دقتشون این قدر با هم اختلاف داره !!!!
      کسی میتونه توضیح بده ؟؟؟

با تشکر
      سلام ، من 6 سال پیش ویکتور 97 رو دوتا خریدم ، هردوتاش هم هنوز هم به خوبی کار میکنن ، فقط باتری تعویض کردم ، دقتشون عالیه (حتما از پراب خوب استفاده کنید) ، tru RMS اش خوب کار نمیکنه ، در اصلAvrage میگیره .....
      تا دهم اهم میزنه ، بیزرش هم زود عمل میکنه ، دقت ولتمتر و سرعت رفرشش هم خوبه ، اتورنج بودنش کار رو بسیار راحت میکنه . تو رنج قیمت خودش عالیه ،
      خازن های ظرفیت بالا رو دیز میسنجه ( چند ثانیه طول میده!!)
      من راضیم ، البته خوب مراقبت میکنم ازش ،
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

Re: پاسخ : مولتی متر اتو رنج VICTOR VC97

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
        سلام ، من 6 سال پیش ویکتور 97 رو دوتا خریدم ، هردوتاش هم هنوز هم به خوبی کار میکنن ، فقط باتری تعویض کردم ، دقتشون عالیه (حتما از پراب خوب استفاده کنید) ، tru RMS اش خوب کار نمیکنه ، در اصلAvrage میگیره .....
        تا دهم اهم میزنه ، بیزرش هم زود عمل میکنه ، دقت ولتمتر و سرعت رفرشش هم خوبه ، اتورنج بودنش کار رو بسیار راحت میکنه . تو رنج قیمت خودش عالیه ،
        خازن های ظرفیت بالا رو دیز میسنجه ( چند ثانیه طول میده!!)
        من راضیم ، البته خوب مراقبت میکنم ازش ،
        سلام

من مختصری تحقیق کردم
        اگه مشخصات مدل 97 و مدل 88 رو باهم مقایسه کنید میبینید که 88 دقت بالاتری داره
        اما در عمل این طور که شنیدم دقت 97 بیشتر از 88 هست !!!!
        از 88 بد شنیدم و ظاهرا خوب از آب در نیومده و ارزش خرید با این قیمت ( 360 تومن یا حتی بالاتر 410) رو نداره . . .
        واقعا نمیدونم آیا میشه به دیتاشیت این مولتی متر ها اعتماد کرد . . .
        نظر دوستان در خصوص پروسکیت 1860 و ویکتور 97 چیه ؟؟

کدومش رو بگیرم دقت بهتر و عمر بالاتری داره ؟؟؟

سپاس

دیدگاه

یک روش برای بررسی یک مولتی، مقایسه اطلاعات داده شده از کارخانه و منوال اون هستش. الان شما منوال یکی از این مولتی مترها رو با منوال یک مولتی متر استاندارد(منظور مولتی متری هستش که توسط یک کارخانه مشهور و معتبر ساخته شده) مقایسه بکن(البته اگه منوال این مولتی مترها روی نت گیر بیاد، هرچند پروسکویت یه مقدار مشهور هستش). قصدم سرکوب خرید شما نیست فقط می خوام خودت سطح نیازت رو پیدا کنی و نهایتا انتخابت رو انجام بدی. ببین توی اطلاعات کدوم مولتی متر امپدانس ورودی نوشته شده. حتی با دقت نوشته شده باشه نه مثلا 10Mohm> یا <
          فرکانس نمونه برداری قید شده؟ آیا این فرکانس قابل تغییر هست؟ چه چیزهایی اندازه میگیره؟ آیا برای شما قابل قبول هست؟ گزینه های دیگه چطور؟ مثلا من تا حالا یک بار از دماسنج استفاده نکردم. یا مثلا برام فرقی نمیکنه که به کامپیوتر وصل بشه یا نه. برای شما چطور؟ چه استانداردهایی پشتیبانی میکنه؟ تجهیزات جانبی این مولتیمتر ها گیر میاد؟ مولتیمترهای ویکتور واقعا کار آدمو برای شاید آموزش برق راه می اندازه ولی برای الکترونیک چطور؟ بعضی جاها دقت مهمه، جاهای دیگه سرعت و...

من به نظر برای این رنج قیمتی که شما در نظر گرفتید بهترین و اصیلترین گزینه کیوریتسو 1009 هستش.

مولتی متر دیجیتال کیوریتسو 1009 ساخت شرکت KYORITSU ژاپن | اتورنج | نمایشگر 4 دیجیت | auto power off | اندازه‌گیری مقاومت، خازن، فرکانس، ولتاژ و جریان AC/DC

حتی این مولتی متر هم ممکنه خیلی برای همه مناسب نباشه ولی به نظرم با این رنج قیمت استانداردترین مولتیمتر توی بازار هستش. هرچی اطلاعات هم ازش بخوای توی سایتش گیرمیاد:

موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
            یک روش برای بررسی یک مولتی، مقایسه اطلاعات داده شده از کارخانه و منوال اون هستش. الان شما منوال یکی از این مولتی مترها رو با منوال یک مولتی متر استاندارد(منظور مولتی متری هستش که توسط یک کارخانه مشهور و معتبر ساخته شده) مقایسه بکن(البته اگه منوال این مولتی مترها روی نت گیر بیاد، هرچند پروسکویت یه مقدار مشهور هستش). قصدم سرکوب خرید شما نیست فقط می خوام خودت سطح نیازت رو پیدا کنی و نهایتا انتخابت رو انجام بدی. ببین توی اطلاعات کدوم مولتی متر امپدانس ورودی نوشته شده. حتی با دقت نوشته شده باشه نه مثلا 10Mohm> یا <
            فرکانس نمونه برداری قید شده؟ آیا این فرکانس قابل تغییر هست؟ چه چیزهایی اندازه میگیره؟ آیا برای شما قابل قبول هست؟ گزینه های دیگه چطور؟ مثلا من تا حالا یک بار از دماسنج استفاده نکردم. یا مثلا برام فرقی نمیکنه که به کامپیوتر وصل بشه یا نه. برای شما چطور؟ چه استانداردهایی پشتیبانی میکنه؟ تجهیزات جانبی این مولتیمتر ها گیر میاد؟ مولتیمترهای ویکتور واقعا کار آدمو برای شاید آموزش برق راه می اندازه ولی برای الکترونیک چطور؟ بعضی جاها دقت مهمه، جاهای دیگه سرعت و...

من به نظر برای این رنج قیمتی که شما در نظر گرفتید بهترین و اصیلترین گزینه کیوریتسو 1009 هستش.

مولتی متر دیجیتال کیوریتسو 1009 ساخت شرکت KYORITSU ژاپن | اتورنج | نمایشگر 4 دیجیت | auto power off | اندازه‌گیری مقاومت، خازن، فرکانس، ولتاژ و جریان AC/DC

حتی این مولتی متر هم ممکنه خیلی برای همه مناسب نباشه ولی به نظرم با این رنج قیمت استانداردترین مولتیمتر توی بازار هستش. هرچی اطلاعات هم ازش بخوای توی سایتش گیرمیاد:

موفق باشی
            سلام

مهندس مشخصاتش رو بررسی کردم فقط یه سوال این که چرا علی رغم این که نسبت به ویکتور 97 هم مارک بهتری هست هم قیمت بالاتری داره اما تو قسمت مشخصاتش نگاه که میکنی میبینی دقت 97 بالاتر هست !!!
            به نظر شما چه توجیهی وجود داره ؟؟؟

دیدگاه

معمولا مارک های مشهور و با سابقه جنسشون گرونتر هستش. تازه این ارزونه. بقیه بدتر هستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
                معمولا مارک های مشهور و با سابقه جنسشون گرونتر هستش. تازه این ارزونه. بقیه بدتر هستن.
                بله مثلا همین مارک فلوک یه مدلیش هست قیمتی در حد 11 میلیون داره که با این پول میشه یه اسکپ متوسط به بالا گرفت
                با این حساب همون مارک ویکتور رو بگیریم خیلی بهتره
                دیگه نمیاد پول مارکش رو بگیره و دقتشم برای کار ما حتی زیاد هم هست

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : مولتی متر اتو رنج VICTOR VC97

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                  بله مثلا همین مارک فلوک یه مدلیش هست قیمتی در حد 11 میلیون داره که با این پول میشه یه اسکپ متوسط به بالا گرفت
                  با این حساب همون مارک ویکتور رو بگیریم خیلی بهتره
                  دیگه نمیاد پول مارکش رو بگیره و دقتشم برای کار ما حتی زیاد هم هست
                  ولی همون طور که گفتم اطلاعات بیشتر و دقیق تری در اختیارت هم می ذاره. فقط مارک نیست. این موضوع وقتی روشن میشه که می خوای یه کار دقیق تر انجام بدی. اونوقت می بینی که حتی مولتی متر دقیق تر ویکتور به پای کیوریتسو نمی رسه. برات مثال زدم که مولتی متر ویکتور چه اطلاعاتی رو کمتر در اختیارت می ذاره. یا مثلا دیتاشیت یه LCR متر خوب رو ببین. مثلا این:

MASTECH manufactures Test and Measuring Equipment for industrial environments, the residential sector, and for environmental measurement

فرکانس های اندازه گیریش برای مقادیر رو نگاه کن. به نظرت اینا بخاطر چیه؟ چه فرقی بین این LCRمتر و LCRمتر مولتی مترهای عادی هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X