اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلاتور 10مگا هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسیلاتور 10مگا هرتز

سلام به همه عزیزان
    من میخوام یه اسیلاتور ده مگا هرتز درست کنم وبیست متر اونطرف همون نوسانی رو که درست کردم به وسیله یک گیرنده دریافت کنم
    یعنی من یک اسیلاتور10 مگا هرتز میخوام ویک گیرنده ده مگا هرتز با موج مربعی واقعا ممنون میشم اگه کسی بتونه برام بفرسته حتما جبران میکنم مرسی

پاسخ : اسیلاتور 10مگا هرتز

نوشته اصلی توسط Ali13k20 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    من میخوام یه اسیلاتور ده مگا هرتز درست کنم وبیست متر اونطرف همون نوسانی رو که درست کردم به وسیله یک گیرنده دریافت کنم
    یعنی من یک اسیلاتور10 مگا هرتز میخوام ویک گیرنده ده مگا هرتز با موج مربعی واقعا ممنون میشم اگه کسی بتونه برام بفرسته حتما جبران میکنم مرسی
    دوست گرامی

با اینکه طرحهای زیادی از اسیلاتور و فرستنده ساده 10 مگاهرتز وجود داره و ساختنش هم چندان مشکل نیست ولی طراحهای کمی از گیرنده 10 مگاهرتز ( با امکان ساخت ساده ) موجود میباشد

نمونه مدار فرستنده :

و لی مدار گیرنده .....

ریجنراتیو 3 تا 10 مگاهرتز

ریجنراتیو 5.5 تا 18 مگاهرتز

3.5 تا 10 مگاهرتز سوپرهت

سوپرریجنراتیو 10 مگاهرتز

بسیار ساده ....بدون نیاز به سیم پیچ و باند وسیع

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

مهندس ممنونتم ففط یک سوال این اخریه که بدون سلف وبا ای سی و ترانزیستور این گیرنده چند مکاه هرتز ؟ و چند سانتی متر بداش آنتن بزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali13k20 نمایش پست ها
        مهندس ممنونتم ففط یک سوال این اخریه که بدون سلف وبا ای سی و ترانزیستور این گیرنده چند مکاه هرتز ؟ و چند سانتی متر بداش آنتن بزارم
        دوست عزیز قید شده بود کیرنده AM یعنی محدوده ماگزیمیم 2 مگاهرتز ولی چون سیم پیچ نداره تا حدی به آی سی بستگی پیدا میکنه احتمالا پهنای باند LF356 برای ده مگاهرتز کافی نباشه و بهتره از یک OP-AMP سریعتر استفاده کنید LF357 میتوانست گزینه خوبی باشه ولی در حال حاظر در بازار تهران به علت استفاده از آن در مدار یک فلز یاب ، قیمت کاذب بسیار زیادی پیدا کرده .... البته CA3130 هم میتونه کمک کنه و قیمتش هم مناسبه ,ولی پهنا باند کمتری داره .... لطفا دقت داشته باشید بدون سیم پیچ در محیط بدون نویز فقط چند متر جواب میده .....
        اگر فرکانسش واقعا برایتان مهم نیست میتوانید از این مدارهای خیلی ساده کنترل از راه دور استفاده کنید

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

اسیلاتور 2مگا هرتز لطفا بخوانید

سلام به همگی
          عزیزان من یه اوسیلاتور موج مربعی میخواستم با فرکانس 2مگا هرتز خورجی اوسیلاتور میخوام به گیت ماسفت وصل کنم تا بتونم با سرعت2مگ سویچ کنم ممنون میشم اگه بتونید تو ساخت اوسیلاتور کمکم کنید که بتونه یه ماسفت رو با سرعت2مگ قطع وصل کنه ود آخر خواستم بدونم ماسفتی هست که بتونه سرعت دو مگ رو قطع وصل کنه و تا جریان ۴آمپر و ولتاژ30ولت تحمل کنه
          مرسی که وقت گذاشتید و مطالعه کردین

دیدگاه

مرسی مهندس

دیدگاه

پاسخ : اسیلاتور 2مگا هرتز لطفا بخوانید

سلام به شما

احتمالا اگه برای منبع تغذیه سویچینگ و از این قبیل میخواید باید بگم فرکانس 2 مگاهرتز بسیار فرکانس بالایی هست و خیلی بعیده که بتونید به خوبی درش بیارید فرکانس اعمالی به گیت اکثر ماسفت ها نهایتا از چند صد کیلوهرتز بالاتره نمیره . . .
              ماسفت ها یه خازن گیت سورس دارن که معمولا مقدار قابل توجهی هست مخصوصا زمانی که فرکانس اعمالی به گیت بالا باشه این خازن تقریبا نقش مقاومت بسیار کم رو بازی میکنه
              و همین باعث میشه که برای درایو کردن ماسفت احتیاج به جریان بالای باشه . هر چه فرکانس اعمالی افزایش پیدا کنه جریان هم باید بیشتر بشه . . .

برای تولید فرکانس میتونید با میکرو avr حتی تا 8 مگاهرتز هم تولید کنید اما به چه دردی میخوره وقتی قابل استفاده نباشه
              شما برای اعمال فرکانس به گیت ماسفت بهتره که از 500 کیلوهرتز بالاتر نرید
              ضمنا با افزایش فرکانس اعمالی به گیت ماسفت تلفات توان به شدت اقزایش پیدا میکنه
              همه این ها رو باید در نظر گرفت . . .

ضمنا برای تولید فرکانس تا چندصد کیلو هرتز میتونید از آی سی معروف 555 کمک بگیرید که آموزش نحوه ی استفاده از این آی سی در اینترنت بسیار زیاده . . .

سوالی داشتید در خدمتم
              آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : اسیلاتور 2مگا هرتز لطفا بخوانید

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                سلام به شما

احتمالا اگه برای منبع تغذیه سویچینگ و از این قبیل میخواید باید بگم فرکانس 2 مگاهرتز بسیار فرکانس بالایی هست و خیلی بعیده که بتونید به خوبی درش بیارید فرکانس اعمالی به گیت اکثر ماسفت ها نهایتا از چند صد کیلوهرتز بالاتره نمیره . . .
                ماسفت ها یه خازن گیت سورس دارن که معمولا مقدار قابل توجهی هست مخصوصا زمانی که فرکانس اعمالی به گیت بالا باشه این خازن تقریبا نقش مقاومت بسیار کم رو بازی میکنه
                و همین باعث میشه که برای درایو کردن ماسفت احتیاج به جریان بالای باشه . هر چه فرکانس اعمالی افزایش پیدا کنه جریان هم باید بیشتر بشه . . .

برای تولید فرکانس میتونید با میکرو avr حتی تا 8 مگاهرتز هم تولید کنید اما به چه دردی میخوره وقتی قابل استفاده نباشه
                شما برای اعمال فرکانس به گیت ماسفت بهتره که از 500 کیلوهرتز بالاتر نرید
                ضمنا با افزایش فرکانس اعمالی به گیت ماسفت تلفات توان به شدت اقزایش پیدا میکنه
                همه این ها رو باید در نظر گرفت . . .

ضمنا برای تولید فرکانس تا چندصد کیلو هرتز میتونید از آی سی معروف 555 کمک بگیرید که آموزش نحوه ی استفاده از این آی سی در اینترنت بسیار زیاده . . .

سوالی داشتید در خدمتم
                عزیز ممنونتم بابت راهنماییت
                الان من اوسیلاتور ۵۰۰ کیلو هرتز درست کردم میخوام همین نوسان ۱۰ متر اونطرف با یک گیرنده اونو دریافت کنم لازم به ذکر است من با اوسیلاتور هیچی مودله نکردم فقط میخودم همین نوسانی که اینجا تولید کردم ده متر اونطرف دریافتش کنم اگه برای گیرنده بتونی کمکم کنی ممنونت میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X