اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقسیم مصرف روی سه کنتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقسیم مصرف روی سه کنتور

با سلام خدمت اساتید محترم
    من یه خونه قدیمی دارم با سه تا کنتور آنالوگ
    میخواستم بدونم راهی هست که من بتونم این سه تا کنتور رو که به احتمال قریب به یقین سه فاز مختلف هستند رو طوری به خروجی ها ببندم که مصرف کل روی سه تا کنتور تقسیم بشه؟
    به عبارت دیگه راهی هست برای تبدیل سه فاز به تکفاز؟
    با تشکر

پاسخ : تقسیم مصرف روی سه کنتور

نوشته اصلی توسط rakhsh نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم
    من یه خونه قدیمی دارم با سه تا کنتور آنالوگ
    میخواستم بدونم راهی هست که من بتونم این سه تا کنتور رو که به احتمال قریب به یقین سه فاز مختلف هستند رو طوری به خروجی ها ببندم که مصرف کل روی سه تا کنتور تقسیم بشه؟
    به عبارت دیگه راهی هست برای تبدیل سه فاز به تکفاز؟
    با تشکر
    سلام
    حتی اگه هر سه تا کنتور هم ازیک فاز بودند و شما سه تا فاز رو به هم و سه تا نول رو به هم وصل میکردید با نمیشد 100 درصد مطمئن بود که بار به صورت مساوی روشون تقسیم شده! (با توجه به آنالوگ بودن و قدیمی بودن).
    ولی فقط در اون صورت همچین کاری ممکن بود (هر سه از یک فاز)!
    ... .
    و تبدیل سه فاز (فازهای مختلف) به تک فاز بدون تجهیزات خاص (اینورتر و درایور) امکان پذیر نیست!
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

پاسخ : تقسیم مصرف روی سه کنتور

اگه هدف شما تقسیم هزینه برق روی سه تا کنتور هستش من یه پیشنهاد میدم خدمتتون
      میشه یه مدار کنتاکتوری با تایمر ببندی که هر روز برق کل خونه روی یه کنتور باشه البته اگه آمپر یه کنتور پاسخگو باشه و نهایتا هزینه به صورت متعادل روی سه تا کنتور تقسیم میشه
      هر كجا هستم، باشم / آسمان مال من است / پنجره فكر هوا عشق زمين مال من است ...
      بعضي وقت ها آدما طوري مي بينن که نمي بينن، بعضي وقت ها طوري مي بينن که اشتباه مي بينن، بعضي وقت ها مي بينن ولي سعي مي کنن مثل ديگران ببينن، ولي موفق اون کسي که سعي مي کنه متفاوت و قشنگ ببينه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X