اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی قسمت فیدبک ucx84x

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی قسمت فیدبک ucx84x

سلام من می خوام یه مبدل dc به dc که ولتاژ ورودی از 9 الی 30 ولت dc هست را با توپولوژی کاک ( cuk ) طراحی کنم برای این کار آی سی uc2843 را انتخاب کردم اولا که وقتی آی سی را داخل مولتی سیم شبیه سازی می کنم ( چون داخل پروتئوس نداره ) اصلا آی سی روشن نمیشه دوما تو طراحی قسمت فیدبکش و اون خازن ودیود جبرانساز متصل به پایه ی comp و مقاومت و خازن متصل به پایه ی vcc موندم (دورشون خط کشیدم ) چون چیزی که راهنمایی خوبی کرده باشه پیدا نکردم اگر کسی می تونه راهنمایی کنه یا منبعی چیزی معرفی کنه که این قسمت را برای این آی سی ucx84x طراحی کرده باشه البته من توضیحات جناب b2 را خوندم اما خب ایشون مبدل ac به dc داشتن و با اپتوکوپلر بوده ممنون می شوم راهنمایی کنید
    [IMG][/IMG]

امام علی (ع)
    بزرگترین گناه «ترس» است
    بزرگترین تفریح «کار» است
    بزرگترین بلا «نومیدی» است
    بزرگترین شجاعت «صبر» است
    بزرگترین استاد «تجربه» است
    بزرگترین اسرار «مرگ» است
    بزرگترین افتخار «ایمان» است
    بزرگترین سود «فرزند نیک» است
    بزرگترین هدیه «گذشت» است
    بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

پاسخ : طراحی قسمت فیدبک ucx84x

نوشته اصلی توسط qwwe نمایش پست ها
    سلام من می خوام یه مبدل dc به dc که ولتاژ ورودی از 9 الی 30 ولت dc هست را با توپولوژی کاک ( cuk ) طراحی کنم برای این کار آی سی uc2843 را انتخاب کردم اولا که وقتی آی سی را داخل مولتی سیم شبیه سازی می کنم ( چون داخل پروتئوس نداره ) اصلا آی سی روشن نمیشه دوما تو طراحی قسمت فیدبکش و اون خازن ودیود جبرانساز متصل به پایه ی comp و مقاومت و خازن متصل به پایه ی vcc موندم (دورشون خط کشیدم ) چون چیزی که راهنمایی خوبی کرده باشه پیدا نکردم اگر کسی می تونه راهنمایی کنه یا منبعی چیزی معرفی کنه که این قسمت را برای این آی سی ucx84x طراحی کرده باشه البته من توضیحات جناب b2 را خوندم اما خب ایشون مبدل ac به dc داشتن و با اپتوکوپلر بوده ممنون می شوم راهنمایی کنید
    [IMG][/IMG]
    سلام ،
    خواندن اپ نوت هاب مربوطه از ST و ON semi کمک بزرگیه ،
    در ضمن توپولوژی که در عکس به کار بردید کاک نیست ، بوسته ،
    در این مدار آیسی حتما کار میکنه ، باید روشن بشه ، احتمالا مشکل از نرم افزاره
    این آیسی UVLO حدود 8.4ولت داره ، پس کمتر از8.4ولت خاموشه ، وقتی که روشن شد حدود 1 ولت هیسترزیس داره و تا 7.6 ولت روشن میمونه ، کمتر از 7.6 ولت دوباره خاموش میشه تا ولتاژش به 8.4 برسه ، پس این مورد رو هم در نظر بگیر.
    در مرود قسمت جبرانساز تنها راهنمایی که میتونم بکنم اینه که به کتاب طراحی فیدبک نوشته ی کریستین باسو مراجعه کنید ؛ خودم اطلاعات چندانی راجع بهش ندارم ، از دیتاشیت هم کمک بگیرید ، مدار جبرانساز مناسب بوست و فلایبک در دیتاشیت این آیسی از شرکت ST هست.
    جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۱۵:۴۴ ۱۳۹۷/۰۲/۰۸.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

ممنون که پاسخ دادید می دونم این توپولوژی کاک نیست چون داخل دیتاشیت بود گذاشتم در واقع می خوام یه مداری شبیه مدار زیر طراحی کنماما با ucx84x [IMG][/IMG]

امام علی (ع)
      بزرگترین گناه «ترس» است
      بزرگترین تفریح «کار» است
      بزرگترین بلا «نومیدی» است
      بزرگترین شجاعت «صبر» است
      بزرگترین استاد «تجربه» است
      بزرگترین اسرار «مرگ» است
      بزرگترین افتخار «ایمان» است
      بزرگترین سود «فرزند نیک» است
      بزرگترین هدیه «گذشت» است
      بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

دیدگاه

سلام
        خب قطعات سلف و خازن فیلتر خروجی چقدر هست؟ اینها باید معلوم باشن برای طراحی فیدبک

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X