اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه رابطه بلندگو و آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه رابطه بلندگو و آمپلی فایر

سلام خدمت دوستان گرامی
    یه آمپلی فایر با خروجی هشت اهم و پنج وات و هشت اهم و ده وات,هشت اهم و پانزده وات,شانزده اهم و بیست و پنج اهم,شانزده اهم و سی و پنج وات,و اینکه یه خروجی صد ولت داریم/با توجه به خروجی آمپلی فایر پنج عدد بلندگوی شانزده اهم بیست و پنج وات داریم و یک بلندگوی صد ولت داریم با این تفاصیل چطور می توانیم بلندگوها به آمپلی فایر وصل کنیم و صدای مطلوبی داشته باشیم که فشاری به دستگاه و بلندگوها هم وارد نشه,سپاس

پاسخ : نحوه رابطه بلندگو و آمپلی فایر

و علیکم و سلام
    با توجه به اینکه تنوع بلند گو هاتون زیاده باید از روش سری و موازی ترکیبی استفاده کنید به طوری که مثلا ده تا شاخه که شمال دو بلندگو سری هست و بعد همه شاخه ها با هم موازی میشه و وصل میشه به امپ
    شما باید ترکیب این مدارو یه جوری بچینید که دو مودر درش تحقق پیدا کنه
    1 اینکه امپدانس(جمع اهم هر شاخه) برابر با شاخه دیگر مثلا یه بلند گو به ترتیب 2 و 6 و 4 و 4 اهم داریم یه شاخه درست میکنیم که بلندگو 2 و 6 اهم سری بشن که جمعش بشه 8 و یه شاخه دیگه که دو تا 4 اهم ها با هم سری بشن که باز هم جمعش بشه 8 و بعد این دو تا شاخه رو با هم موازی کنید و بدید به دستگاه که در اخر امپدانس شما 4 اهم خواهد بود چون دو تا مقاومت 8 اهم که موازی بشه میشه 4 اهم
    نکته دوم اینکه توی هر شاخه دقت کنید که توان ها برابر باشن مثلا یه بلندگو 100 وات رو با یه 10 وات سری نکنید پدر بنده خدا در میاد

دیدگاه

با عرض سلام .و سپاس .مهندس جان .جسارتا تنوع باندگوها زیاد نیست .من خروجی امپلی فایر را عنوان کردم .با توجه به خروجی امپ .ایا می توان پنج عدد بلندگوی 16اهم و 35 وات و یک بلندگوی 100 نصب گرد و مشکلی پیش نیاد ؟سپاسگزار از راهنمایی

دیدگاه

نه مشکلی نیس 16 اهم هارو با هم موازی کن

دیدگاه

سپاسگزارم که برام وقت می زاری .فقط می خواهم منو راهنمایی کنی که که پنج عدد که موازی کردم به کدام خروجی امپ بزنم ..... و وهمچنین یک بلند گوی صد اهم دارم .دوست گرامی اگر امکان داره .با نوجه به خروجی امپ چطوری ببندم اگر امکان داره بیشتر توضیح بدین ممنون می شم
          با تشکر

دیدگاه

مهندس اگر امکان داره منو راهنمایی کن .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X