اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی ماژول esp-12e

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی ماژول esp-12e

سلام
    من تا حالا 2تا از این ماژول های esp-12e از فروشگاه eca خریدم که گویا این ماژول ها خالی هستند و روشون فریمور ندارن چون به at command اصلا جواب نمیدن و فقط بعد از ریست کردن یه سری چیزای نامفهوم روی پورت سریال میفرستن.
    من ماژول رو با رابط ft232 به pc وصل کردم با نرم افزارهای ارتباط سریال و هم با ترمینال سریال آردینو امتحان کردم که نشد.
    فریمور هم روش میریزم با نرم افزار esp8266_flasher که باز هم مثل قبل فقط بعد ریست کردن یه سری چیزای نامفهوم دریافت میکنم. اتصالات هم چندین بار چک کردم .تغذیه ماژول هم جداگانه است وتقسیم مقاومتی هم در پایه Rx استفاده میکنم اما تغییری نمیکنه.
    به نرم افزار ESP_DOWNLOAD_TOOL_V2.4 هم نتونستم فریمور ورش بریزم.
    لطفا اگه کسی میدونه مشکل از کجاست یه کمکی بکنه !!
    ممنون

پاسخ : مشکل در راه اندازی ماژول esp-12e

درود ، در اولین قدم این نکته رو توجه کنید که در فرم ور ورژن های مختلف ، بادریت ماژول تغییر کرده و معمولا عدد ثابتی معرفی نشده . با آزمون و خطا بادریت ماژول رو پیدا کنید ،
    در ادامه خالی از لطف نیست ذکر کنم این ماژول با آردوینو قابل برنامه ریزی هست و در این حالت نیاز به پردازنده جدا ندارد . فرکانس کاری در حالت عادی ۸۰ مگاهرتز می*باشد ، و کلی مزیت دیگه

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون.
      من تقریبا همه بادریت ها رو امتحان کردم ولی باز هم فقط موقع پاسخی به at command نمیده.
      من میخوام با گوشی به ماژول وصل بشم و یه سری فرامین بهش بدم. تا حالا با آردینو کار نکردم میخواستم این کار رو با AVR انجام بدم.
      میشه با برنامه نویسی توی آردینو و آپلود روی ماژول بدون فریمور این کار رو انجام داد؟

دیدگاه

در کامپایلر آردوینو با زبان مشابه ++c کد میزنید و مثال ها و کتابخانه های زیادی برای این ماژول وجود دارد . در واقع اگر بخوام به طور ساده بیان کنم ، با این ماژول انگار شما یک اتمگا8 دارید با قابلیت کنترل پین ها و علاوه بر آن دسترسی به وای فای . در این روش میتونم راهنمایی کنم .
        راه های دیگه هم وجود دارد مثل کد زدن به زبان lua که کامپایلر و دستورات مختص به خودش رو دارد
        و یا استفاده از فرم ور esp basic که یک فرم ور سبک هست و روی خود ماژول یک کامپایلر به زبان بیسیک تحت وب ایجاد میکند و حتی کد ها هم روی خود ماژول ریخته و اجرا می شود. لینک

دیدگاه

من مثال Blink رو روی ماژول آپلود کردم و آپلود انجام شد چون led روی ماژول چشمک میزد اما اصلا جواب نمیداد با چندتا Gpio متفاوت هم امتحان کردم اتفاقی نیفتاد.
          واسه اینکه جواب بده باید روی ماژول فریمور باشه یا نه همینجوری هم باید جواب بده؟

دیدگاه

درود ، این عکس رو ببینید

نام گذاری پایه های esp به دو صورت انجام میشود . یا میتونید شماره ی GPIO رو استفاده کنید . و یا شماره پین ماژول رو بنویسید .
            به این صورت که دستور digitalWrite( 16,HIGH) و دستور digitalWrite(d6,HIGH) یک پین رو کنترل می*کنه .
            در برنامه بلینک ، شماره پین دلخواه رو جایگزین کنید تا این تغییر رو مشاهده کنید

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون
              باز هم جواب نگرفتم.
              void setup() {
              pinMode(6, OUTPUT); // Initialize the LED_BUILTIN pin as an output
              pinMode(5, OUTPUT); // Initialize the LED_BUILTIN pin as an output
              }

// the loop function runs over and over again forever
              void loop() {
              digitalWrite(6, LOW); // Turn the LED on (Note that LOW is the voltage level
              digitalWrite(5, LOW); // Turn the LED on (Note that LOW is the voltage level
              delay(1000); // Wait for a second
              digitalWrite(6, HIGH); // Turn the LED off by making the voltage HIGH
              digitalWrite(5, HIGH); // Turn the LED off by making the voltage HIGH
              delay(2000); // Wait for two seconds (to demonstrate the active low LED)
              }
              این برنامه ای که نوشتم و جواب نداد. طبق عکسی که فرستادید باید IO12 وIO14 صفر و یک بشن که اتفاق نمیفته
              یه سوال دیگه اینکه موقع آپلود طبق نوشته زیر عکس لازمه که IO2 رو high کنیم؟ چون من وقتی اینکارو میکنم پروگرم نمیشه و همچنین وقتی روی پایه Rx ماژول تقسیم مقاومتی میزنم هم نمیتونم برنامه رو روی ماژول آپلود کنم.

دیدگاه

درود . چون ذکر نکردید فرض رو بر این گذاشتم با کارکرد ماژول مشکلی ندارید .
                برای فلش کردن ماژول ابتدا باید پین های زیر رو به اینصورت متصل کنید و بعد تغذیه ماژول رو وصل کنید.
                GPIO 0: LOW
                GPIO 2: HIGH
                GPIO 15: LOW
                CH_PD : HIGH
                مانند عکس : https://www.foroelectro.net/download...=139&mode=view

ولی بعد از فلش برای شروع کار باید پین هارو به این شکل تغییر بدید و بعد تغذیه رو وصل کنید

GPIO 0: HIGH
                GPIO 2: HIGH
                GPIO 15: LOW
                CH_PD : HIGH

مانند عکس : https://www.foroelectro.net/download...=141&mode=view

نیاز به تقسیم مقاومتی نیست .

دیدگاه

سلام مجدد
                  بالاخره موفق شدم برنامه blink رو جواب بگیرم خیلی ممنون از راهنمایی شما
                  حالا چندتا سوال اساسی دیگه دارم. الان میخوام از طریق wifi به ماژول یه سری فرمان ها رو بدم که ماژول هم یه سری کارا رو انجام بده آیا نمونه برنامه ای دارید برای این کار؟
                  جدیدترین ویرایش توسط mohsen3195; ۱۶:۵۷ ۱۳۹۷/۰۲/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen3195 نمایش پست ها
                    سلام مجدد
                    بالاخره موفق شدم برنامه blink رو جواب بگیرم خیلی ممنون از راهنمایی شما
                    حالا چندتا سوال اساسی دیگه دارم. الان میخوام از طریق wifi به ماژول یه سری فرمان ها رو بدم که ماژول هم یه سری کارا رو انجام بده آیا نمونه برنامه ای دارید برای این کار؟
                    درود ، احسنت ، افراد زیادی هستند که این مرحله رو نمیتونن انجام بدن و به همین دلیل کلا ماژول رو میذارن کنار *.

فعلا یک led رو کنترل کنید تا به کار های سخت تر برسید ، این آموزش برای nodemcu تهیه شده اما در کلیات کار فرقی نداره ، اگر کار کردن با این ماژول سخت هست پیشنهاد میکنم دفعه بعد یک برد nodemcu با ۳۲ مگ حافظه که در فروشگاه هست تهیه کنید ، هم قیمتش مناسبه و هم اون مراحل فلش کردن رو نداره . بعد ها اون فلش به کارتون میاد

دیدگاه

خیلی ممنون بابت راهنماییتون این رو هم خوشبختانه جواب گرفتم.
                      لطف کنید اگه منبعی واسه برنامه نویسی در این زمینه دارید معرفی کنید تا بتونم خودم برنامه مورد نظرم رو بنویسم.

دیدگاه

انقدر امکانات و توانایی این ماژول زیاد هست که قابل تصور نیست ، توصیه میکنم در همون سایت instructable عبارت esp8266 رو سرچ کنید و پروژه ها رو ببینید و بنا به علاقه و قطعاتی که در دسترس دارید اقدام کنید ، از راه اندازی اتوماسیون خانگی ، کنترل گلخانه انواع موتور و سنسور گرفته تاااا .... ، برای تمام قطعات چون کتابخونه اردو وجود داره نود درصد روی این برد هم کار می*کنه

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی هاتون دیگه تقریبا راه افتادم از توی اینترنت و مثالای خود نرم افزار یه چیزایی دستگیرم شد.

دیدگاه

یه مشکل اساسی
                            من از برد nodmcue esp8266 استفاده میکنم
                            وقتی از دستور AT استفاده میکنم همون AT رو اکو میکنه و OK نمیده داستان چیه؟
                            بردم رو از اینجا گرفتم
                            https://daneshjookit.com/%D8%A8%D8%B1%D8%AF-esp8266/2121-nodemcu-wifi-esp8266.html
                            هرچی هم فریمور دانلود کردم و زدم جواب نگرفتم

فقط حامی هم....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط cnc نمایش پست ها
                              یه مشکل اساسی
                              من از برد nodmcue esp8266 استفاده میکنم
                              وقتی از دستور AT استفاده میکنم همون AT رو اکو میکنه و OK نمیده داستان چیه؟
                              بردم رو از اینجا گرفتم
                              https://daneshjookit.com/%D8%A8%D8%B1%D8%AF-esp8266/2121-nodemcu-wifi-esp8266.html
                              هرچی هم فریمور دانلود کردم و زدم جواب نگرفتم

درود ، بجای at چیز دیگه بفرستید ببینید پاسخ ماژول چیه ؟ دستور یا لغت خاصی مد نظر نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X