اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلکتور موتور دار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلکتور موتور دار

سلام. عموما سلکتورها برای انتخاب یک حالت از میان چند حالت و بطور دستی توسط کاربر استفاده میشه مثلا سلکتور time division روی اسیلوسکوپ ها.
    اما من نیاز دارم به یه سلکتور که از داخل موتور هم داشته باشه تا میکروکنترلر بتونه وضعیت سلکتور رو تغییر بده . همچین چیزی دیدید یا نه؟
    و اگر ندیدید ایده ای برای ساخت همچین چیزی با استفاده از یک سلکتور عادی دارید یا نه؟ مثلا از داخل شفت سلکتور با یک موتور کوپل بشه، حالا موتور چی باشه تا بشه دقیقا یه پله رو طی کنه و ... سوالات دیگه میشه

پاسخ : سلکتور موتور دار

درود ، چیزی که از فرمایش شما مشخص هست اینه که سلکتور روی وسیله ای نصب هست و شما مجبور به اتومات کردن همون هستید ؟
    چون سلکتور ترکیبی از شرایط قطع و وصل مختلف یک سری کنتاکت هست و میشه با رله شبیه سازی کرد .
    اما اگر باید با حالت روتاری بودنش کار کنیم بهترین کار همون کوپلینگ هست که خود شما هم فرمودید . سلکتور های حاضری هم با این خاصیت وجود دارند . مثل این
    This privacy statement discloses what information we collect and how that information is used in the course of doing business with us, using our website, or using our website tools.

میشه از کلید لباسشویی هم ایده برداری کرد. یک موتور با یکسری چرخدنده ، سلکتور رو جابجا می*کنه

دیدگاه

در واقع طرز کار اینه که که کاربر یک وضعیت رو (مثلا وضعیت 5) با سلکتور مشخص میکنه، و خود دستگاه از وضعیت 5 تا وضعیت 1 بطور معکوس انجام میده و سلکتور رو هم بصورت اتومات میچرخونه.
      آیا در بازار سکلتور موتوردار دیدید؟ مثل همینی که عکسش رو فرستادین، مهم گیر اومدنشه
      جدیدترین ویرایش توسط mojalan; ۱۴:۵۲ ۱۳۹۷/۰۲/۱۵.

دیدگاه

باسلام:
        من دیروز به این پست پاسخ دادم، الان که مشاهده کردم ، متاسفانه اثری از جواب پست اینجانب مشاهده نمی شود. لذا یک بار دیگر تکرار می کنم. چیزی را که شما می خواهید کلید سلکتوری است که بجای چرخاندن با دست،به اهرم آن یک سلونید متصل شده نه موتور دار. با قطع و وصل برق سلونید کلید سلکتور، یک پله به جلو حرکت می کند. این نوع کلید ها در هواپیما های جنگنده شکاری مصرف زیادی دارد. ماننده پرتاب چف، فلایر و فایر کردن راکت ها. این نوع سویچ ها با برق 28 ولت D.C با جریان حدود 2 آمپر کار می کند.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
          باسلام:
          من دیروز به این پست پاسخ دادم، الان که مشاهده کردم ، متاسفانه اثری از جواب پست اینجانب مشاهده نمی شود. لذا یک بار دیگر تکرار می کنم. چیزی را که شما می خواهید کلید سلکتوری است که بجای چرخاندن با دست،به اهرم آن یک سلونید متصل شده نه موتور دار. با قطع و وصل برق سلونید کلید سلکتور، یک پله به جلو حرکت می کند. این نوع کلید ها در هواپیما های جنگنده شکاری مصرف زیادی دارد. ماننده پرتاب چف، فلایر و فایر کردن راکت ها. این نوع سویچ ها با برق 28 ولت D.C با جریان حدود 2 آمپر کار می کند.
          سپاس از توجهتون، این کلید سلکتوری مگنت دار رو از کجا تهیه کنم؟ اسم فروشگاه ، آدرس سایت یا هر چیز دیگه ای و در واقع خود من هم همچین ایده ای داشتم که با یه مگنت این پرخش رو انجام بدم مثل خودکارهای پند رنگ که با هر بار فشار دکمه روی آن یکی از رنگها آماده میشد
          جدیدترین ویرایش توسط mojalan; ۱۶:۴۲ ۱۳۹۷/۰۲/۱۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan نمایش پست ها
            سپاس از توجهتون، این کلید سلکتوری مگنت دار رو از کجا تهیه کنم؟ اسم فروشگاه ، آدرس سایت یا هر چیز دیگه ای و در واقع خود من هم همچین ایده ای داشتم که با یه مگنت این پرخش رو انجام بدم مثل خودکارهای پند رنگ که با هر بار فشار دکمه روی آن یکی از رنگها آماده میشد
            با سلام:
            در بازار و فروشگاه های الکترونیکی ایران جایی مشاهده نکردم. این قطعه وارداتی از کشور آمریکا می باشد. نام انگلیسی این قطعه STEPPER SWITCH می باشد. در عکس زیر قطعه مر بوطه ساخت شرکت IMTRA درشهر کمبریج از ایالت ماساچوست آمریکا می باشد.

جدیدترین ویرایش توسط علي تحيری; ۲۱:۱۹ ۱۳۹۷/۰۲/۱۶.
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

الان نیاز دارم که یه سلکتور موتوردار اختصاصی بسازم. ایده کارم رو هم از خودکارهای چند رنگی که بچه گیامون استفاده میکردیم میخوام پیاده سازی کنم , یا مثل هفت تیرها که با هر بار شلیک، خشاب یک بار میچرخه؛ در واقع با مگنت اینکار رو انجام بدم چون موتورها بزرگند و من فضای کمی پشت سلکتور در اختیار دارم. کسی ایده ای نداره؟
              در واقع داستان اینه که همونطور که در پست ابتدایی گفتم کاربر دستگاه رو در یک وضعیت (مثلا وضعیت 5 از 12 وضعیت) باسلکتور قرار میده و روشن میکنه. تنها کاری که ما باید بکنیم اینه که سلکتور رو دونه دونه بچرخونیم تا وضعیت صفر. و دستگاه خاموش بشه همین.

سایتی رو سراغ دارید که مکانیزمهای مکانیکی رو با گیف نشون بده؟
              جدیدترین ویرایش توسط mojalan; ۱۵:۳۳ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X