اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی LCD jlx12864g-086

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ال سی دی LCD jlx12864g-086

این ال سی دی jlx12864g-086 یکی از کم مصرف ترین ال سی دی ها به حساب میاد. در اکثر صفحات اینترنتی مصرف آن را واقعا پایین اعلام کردند حدود دویست میکرو آمپر. وضوحش هم خوبه. تک رنگه با سرعت بالا.

حالا کسی هست این ال سی دی را با آرم Keil LPC1768 یا دیگر آرم ها و یا حتی با codvisionAVR راه اندازی کرده باشه یا کتابخونشو معرفی کنه بهم. اگه من راش انداختم تجربیاتمو اینجا میزارم.

لینک آمازون زیر هم این ال سی دی را میفروشه:

این ال سی دی، هم برای سه ولت طراحی شده و هم برای پنج ولت. اگه رگولاتور روی بردش نبود، مثل مال من، برا سه ولته، جای رگولاتورش خالیه و میشه خودمون اضافه کنیم. اگه رگواتور روی بردش باشد که پیش فرضش برا پنج ولته و راحت میشه به سه ولت تغییرش داد. خلاصه بعد از خرید این ال سی دی راحت میشه با هر دو ولتاژ پنج یا سه ولت راه اندازیش کرد.

همونطور که از اسمش مشخصه رزولیشن آن 64*128 پیکسل هست.
    اسم دقیق تر:
    jlx12864g-086
    توی توضیحات سایت فروشنده نوشته که آی سی درایورش uc1701 می باشد که این در لیست ال سی دی های کدویژن codevisionavr وجود داره اما سم پایه ها کمی عجیبه و نمیدونم کدوم به کدوم وصل میشه.
    در کدویژن وقتی آنرا انتخاب می کنیم پایه های زیر را معرفی می کنه به مثلا پورت آ A:
    SCL SDA CD CS RST
    ,ولی همونطور که در عکس موجود در لینک فروش محصو می بینید پایه های روی برد ال سی دی بترتیب به شکل زیر هستش:
    CS RST RS SDA SCK VDD VSS LEDA ROMCS ROMSCK ROMOUT ROMIN

با پایه های رام که کاری نداریم ولی بقیه پایه ها را چه جوری به میکرو وصل کنیم من نمیدونم. بطور مثال به Atmega32 یا LPC1768 , یا LPC1788 .
    اگر کسی راهنمایی داره دریغ نفرماید. ممنون.

پاسخ : راه اندازی ال سی دی LCD jlx12864g-086

نوشته اصلی توسط Nanosi نمایش پست ها
    این ال سی دی jlx12864g-086 یکی از کم مصرف ترین ال سی دی ها به حساب میاد. در اکثر صفحات اینترنتی مصرف آن را واقعا پایین اعلام کردند حدود دویست میکرو آمپر. وضوحش هم خوبه. تک رنگه با سرعت بالا.

حالا کسی هست این ال سی دی را با آرم Keil LPC1768 یا دیگر آرم ها و یا حتی با codvisionAVR راه اندازی کرده باشه یا کتابخونشو معرفی کنه بهم. اگه من راش انداختم تجربیاتمو اینجا میزارم.

لینک آمازون زیر هم این ال سی دی را میفروشه:

این ال سی دی، هم برای سه ولت طراحی شده و هم برای پنج ولت. اگه رگولاتور روی بردش نبود، مثل مال من، برا سه ولته، جای رگولاتورش خالیه و میشه خودمون اضافه کنیم. اگه رگواتور روی بردش باشد که پیش فرضش برا پنج ولته و راحت میشه به سه ولت تغییرش داد. خلاصه بعد از خرید این ال سی دی راحت میشه با هر دو ولتاژ پنج یا سه ولت راه اندازیش کرد.

همونطور که از اسمش مشخصه رزولیشن آن 64*128 پیکسل هست.
    اسم دقیق تر:
    jlx12864g-086
    توی توضیحات سایت فروشنده نوشته که آی سی درایورش uc1701 می باشد که این در لیست ال سی دی های کدویژن codevisionavr وجود داره اما سم پایه ها کمی عجیبه و نمیدونم کدوم به کدوم وصل میشه.
    در کدویژن وقتی آنرا انتخاب می کنیم پایه های زیر را معرفی می کنه به مثلا پورت آ A:
    SCL SDA CD CS RST
    ,ولی همونطور که در عکس موجود در لینک فروش محصو می بینید پایه های روی برد ال سی دی بترتیب به شکل زیر هستش:
    CS RST RS SDA SCK VDD VSS LEDA ROMCS ROMSCK ROMOUT ROMIN

با پایه های رام که کاری نداریم ولی بقیه پایه ها را چه جوری به میکرو وصل کنیم من نمیدونم. بطور مثال به Atmega32 یا LPC1768 , یا LPC1788 .
    اگر کسی راهنمایی داره دریغ نفرماید. ممنون.
    '

سلام دوست گرامی
    به نظر میاد پایه ها به این صورت باشند :
    VDD که تغذیه مثبت هست و VSS تغذیه منفی
    SCK و SDA هم پایه های I2C هستند
    CS- RST- RS هم پایه های کنترلی هستن _CS احتمال زیاد چیپ سلکت هست که باید به 0 یا 1 منطقی وصل بشه _ RST بنظر میاد ریست باشه و RS هم همون پایه ای هست که توی ال سی دی های کارکتری هست
    این نمایشگر دیتاشیت نداره ؟؟
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام اینکه oled 0.96inche که تو ی فروشگاه هم هستش
      ادرس فایل ها و برنامه های نمونه

که البته توی اینترنت بزنی راه اندازی oled 0.96inch کلی برات برنامه و فیلم میاد.
      اینم لینک oled

دیدگاه

نه داداش من. خوشبختانه لینک فروشش هم تغییر نکرده. یه بار دیگه لینک آمازون را ببین. بنده این ال سی دی را دارم . OLED هم دارم. اینی که من میگم جریانی که مصرف می کنه کمتر از یک دهم اونیه که شما به اشتباه فکر کردی.
        بنده هر دو را روی میزم الان دارم . OLED کجا، اینی که من می گم کجا. لطفا دوباره یه سر به لینک فروش آمازون بزن و همه عکس هاش را ببین لطفا.
        این ال سی دی جایگزین خوب ال سی دی نوکیا با همین ابعاد هستش.مصرف باتری کمی داره و برای دستگاه های پرتابل توصیه میشه. جدید اومده. دیتا شیت کاملی داره ولی مشکل در نبود کتابخونه هست.
        چندتا شرکت چینی روی دستگاه های پرتابل استفاده کردند و عالیه. اگه کتابخونش برای مثلا کدویژن هم باشه خوبه و میشه به آرم یا آردینو تبدیلش کنیم و با هر میکرو ای راه اندازیش کنیم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من فقط تونستم فایل هگز را از یک آرم بردارم و ال سی خودم را تست کنم. ولی چون کتابخونه براش پیدا نکردم گذاشتمش کنار. البته یه سایت روسی هست که کتابخونشو میفروشه که با این وضع دلار عدم سهولت در پرداخت خارجی، بیخیالش شدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X