اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم پردازنده لب ویو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم پردازنده لب ویو

سلام دوستان من میخوام با لب ویو یک سیستم پردازنده بزارم که ورودی یک مولد سیگنال یا پالس رو بگیره ودر این سیستم پردازشی رنج اعدادی که داره بین صفر تا صد باشد واگر عدد بیشتر از 20را دریافت کردیک ال ای دی روشن بشه واین داده ها را در یکجاذخیره کند.وخلاصه سوالم اینه که سیستم پردازشگرش چیه وچطور باید ازش استفاده کنم من درحال یادگیری این نرم افزار هستم وکارم ضروریه ازتون خواهش میکنم کمکم کنید ممنون

پاسخ : سیستم پردازنده لب ویو

متاسفانه اونقدر سوالتون گنگ بود که من تقریبا هیچی ازش متوجه نشدم
    لب ویو یک محیط برنامه نویسیه مثل سی شارپ یا بیسیک و ...
    در واقع هرکاری با اونها بتونید انجام بدید با لب ویو هم میتونید اما احتمالا راحتتر و زیباتر
    چون یه کتابخونه بسیار قوی داره

دیدگاه

ممنونم از اینکه پاسخ دادیدآره خودمم متوجه شدم که سوالم گنگ بود چون تازه دارم آموزش می بینم تقریبا پروژمو پیش بردم اما یه سوال کوچیک دارم اینکه چطوردر این پروژه که عکسش رو گذاشتم ورودی آردینو راکه visa resource را به خروجی Thermometer ,وصل کنم .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

در واقع باید پروژه ای رو شبیه سازی کنم که در اون سیگنالی که از سنسور دما می گیرم رو به پردازنده که من آردینو گذاشتم بدم وآردینو اون رو پردازش کنه اگر دما بیشتر از 50 بود چراغ ال ای دی روشن بشه و رنج دما ای که آردینو قبول میکنه تا 100 باشه تا این جا رو من انجام دادم ولی نمدونم درسته یا نه ؟ سوال بالا برام پیش اومده؟ودر ضمن استادم گفته با ید این اعدادی رو که دماشون بالتر از 50هست را در یک دیتا بیس ذخیره کنم
      برای این باید چه کار کنم ؟خیلی ممنونمیشم که راهنماییم کنید با تشکر
      جدیدترین ویرایش توسط raha70; ۱۶:۵۸ ۱۳۹۷/۰۲/۱۹.

دیدگاه

با آردینو از طریق پورت سریال ارتباط برقرار میکنید و دما رو بهش ارسال میکنید.
        اونم بعد از پردازش ال ای دی رو روشن یا خاموش میکنه و نتیجه رو از طریق همون پورت سریال میفرسته برای لب ویو.
        در مورد دیتابیس هم ، از ساتادتون بپرسید روی په دیتابیسی باید کار کنید. راحت تزینش اکسس هست، از sql server یا هر دیتابیس دیگه ای هم میتونید در لب ویو استفاده کنید.
        (اینم بگم که بهتره سنسور به آردوینو وصل بشه. دما از طریق پورت سریال و توسط آردینو به لب ویو ارسال بشه. پردازش در لب ویو انجام بشه و چنانچخ بزرگتر از 20 بود ال ای دی روشن بشه و در دیتا بیس ذخیره هم بشه مثلا همراه با زمان. فکر کنم در واقع پروژتون اینه. شایدم میخواین با لب ویو آردینو رو پروگرم کنید که من با این تولیکیت کار نکردم.)
        جدیدترین ویرایش توسط mojalan; ۱۲:۳۲ ۱۳۹۷/۰۲/۲۱.

دیدگاه

خیلی ممنون به خاطر راهنماییتون
          دقیقا درست متوجه شدین پروژم همین هست که فرمودید اما پروژه من فقط شبیه سازیه اصلا با سخت افزار کا رنمی کنم میخاستم بدونم این عکسی که تو پیام قبلی ارسال کردم درست کارمی کنه ؟واینکه چطوردر این پروژه ، ورودی (اولین پین ورودی) آردینو راکه visa resource هست را به خروجی Thermometer ,وصل کنم تا از این طریق دما رو به آردینو ارسال کنم.
          در واقع سوال اصلیم اینه در شبیه سازی چطور باید دما رو به آردینو ارسال کنم ؟کاری که من در پیاده سازیه تو عکس میخاستم انجام بدم که پین اولی در آردینو رو کهvisa resource هست رو به خروجی
          دمایا Thermometerوصل کنم اما وصل نمیشه به نظرتون باید چه کار کنم؟
          واینکه چطور باید در شبیه سازی سنسور به آردوینو وصل کنم؟
          در مورد دیتابیس هم ،از sql server باید استفاده کنم در این مورد هم میشه راهنمایی کنید که چطور باید دیتا بیس sql serverرا به این پروژه اضافه کنم؟
          با تشکرفراوان از شما

دیدگاه

کد رو بعلاوه تولیکت آپلود کنید. ببینم چکار کردین (من تولیکت آردینو رو ندارم)
            در مورد دیتابیس هم، در sql server دیتابیستون رو میسازید. در لب ویو تولیکیت database connectivity رو نصب میکنید و دیتابیس رو باز میکنید و با دستورات sql و یا با فانکشنهای آماده باهاش ارتباط برقرار میکنید.
            به جای تشکر نوشتاری میتونید دکمه تشکر ، اون پایین رو بزنید

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
              من تولکیت آردینو رو از کتابخانه vi package manager نصب کردم که لینک دانلودشو در پیوست قرار داده ام توسایت نتونستم آپلودکنم فکر کنم اجازه آپلود نداشتم

این ویدیو راهنمایی نصب

این هم پروژه من در لب ویو می باشد
              جدیدترین ویرایش توسط raha70; ۱۵:۱۴ ۱۳۹۷/۰۲/۲۳.

دیدگاه

دماسنجتون چیه ؟ و چطور متصل شده؟
                برد آردینو UNO رو دارید؟

دیدگاه

سلام دماسنجم همونThermometer ,هست رو د رمحیط front panel با کلیک راست در صفحه control واز قسمت numeric انتخاب کردم ودستی بالا پایینش می کنم تا دما رو تغییر بدم
                  وmeter و numeric هم که به خروجی دماسنج وصل شدند را هم از همان مسیر بالا در صفحه front panel انتخاب کرده ام
                  ونمیدونم خروجی دماسنجم رو چطور به آردینو وصل کنم ؟ سوال اصلیمم همینه
                  برد آردینو UNO را ندارم
                  ولی در هنگام انتخاب نوع برد که یکی از ورودی های آردینواست uno را انتخاب کردم
                  آردینوهمان init می باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط raha70 نمایش پست ها
                    سلام دماسنجم همونThermometer ,هست رو د رمحیط front panel با کلیک راست در صفحه control واز قسمت numeric انتخاب کردم ودستی بالا پایینش می کنم تا دما رو تغییر بدم
                    وmeter و numeric هم که به خروجی دماسنج وصل شدند را هم از همان مسیر بالا در صفحه front panel انتخاب کرده ام
                    ونمیدونم خروجی دماسنجم رو چطور به آردینو وصل کنم ؟ سوال اصلیمم همینه
                    برد آردینو UNO را ندارم
                    ولی در هنگام انتخاب نوع برد که یکی از ورودی های آردینواست uno را انتخاب کردم
                    آردینوهمان init می باشد
                    ببینید یا باید از یه سنسور دما استفاده کنید و وصلش کنید به یه میکروکنترلر مثلا آردوینو ..... حالا دما رو با آردوینو میخونید و دیتا رو از طریق پورت سریال میفرستید به کامپیوتر و با لب ویو میخونید ....
                    یا اینکه اصلا سنسور دما و آردوینو رو بی خیال میشید و یه ابجکت number به جای سنسور دما توی لب ویو میزارید و کارتون رو جلو میبرید ... در این راه دوم نیازی به Visa توی لب ویو ندارید ....

دیدگاه

خب شما نه برد آردینو دارید و نه ترمومتر. پس فقط شبیه سازیه و برای اینکار اصلا نیازی به تولکیت آردینو ندارید (چون بردش رو ندارید)
                      . با فرض اینکه برد رو داشته باشید و برد رو با فایلی که گفته شده در فیلم آموزشیتون پروگرم کرده باشید.
                      اونوقت میتونید دمای ترمومتر رو به عدد دیجیتال تبدیل کنید (چونکه برد آردینو ورودی آنالوگ نداره) اونو با پورت سریال از طریق لب ویو بفرستین به آردینو. اونجا پردازش صورت میگیره و اگه دما از حد مشخصی بالاتر بود led مربوطیه رو روشن میکنید.

دیدگاه

سلام ممنون
                        آیا می تونم سنسور دما lm35 و میکرو کنترلر atmega16 رو از طریق نرم افزار پروتئوس به لب ویو ارتباط بدم ؟

دیدگاه

میتونید ولی فکر میکنم باید نرم افزار پورت سریال مجازی روی سیستمتون نصب باشه.
                          به این ترتیب که سنسور و اتمگا 16 رو روی پروتئوس راه میندازین. خروجی رو توسط یکی از پورتهای سریال به بیرون ارسال میکنید.
                          در لبویو هم همون داده رو دریافت میکنید و ال ای دی رو باهاش روشن خاموش میکنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X