اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن و خاموش شدن موتور 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن و خاموش شدن موتور 12 ولت

سلام دوستان
    یه موتور dc 12 ولت کوچیک اسباب بازی هست که وقتی به تغذیه وصل میکنم پشت سر هم سریع روشن و خاموش میشه. خود تغذیه ام مشکل نداره و با موتور های دیگه جواب میده. کنجکاو شدم بدونم مشکل موتور کجاست چون نو بوده. سیم یپچش هم تمیز کاری کردم فرقی نکرد

پاسخ : روشن و خاموش شدن موتور 12 ولت

درود ، تغذیه سوئیچینگ هست؟ اگر موتور سالم باشه به علت جریان کشی بالا و لحظه ای استارت موتور ، مدار فیدبک تغذیه برای محافظت از سوئیچینگ ، جریان رو قطع می*کنه و این اتفاق تکرار میشه . با تغذیه آمپر بالاتر است کنید و یا از مدل ترانسی استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      درود ، تغذیه سوئیچینگ هست؟ اگر موتور سالم باشه به علت جریان کشی بالا و لحظه ای استارت موتور ، مدار فیدبک تغذیه برای محافظت از سوئیچینگ ، جریان رو قطع می*کنه و این اتفاق تکرار میشه . با تغذیه آمپر بالاتر است کنید و یا از مدل ترانسی استفاده کنید
      آداپتور 12 ولت هست تا 2 آمپر هم جریان میده. موتور بزرگ تر از اینو تا حالا جواب داده فکر نکنم این موتور اسباب بازی بیشتر از 0.5 آمپر جریان بخواد دیگه.

دیدگاه

در حال دوران شاید حتی زیر ۵۰۰ بشه ، موضوع لحظه شروع حرکت هست ، این مشکل در استفاده سوئیچینگ برای تغذیه موتوری شایع هست ، تست نکردم شاید یک خازن با ظرفیت بالا موازی خروجی آداپتور بتونه این مشکل رو پوشش بده . یا اینکه برای شروع حرکت خودتون با دست شفت رو به حرکت در بیارید ببینید باز هم قطع میشه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X