اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی ساخت بیس حدودا 70 وات برای افزودن به یک آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی ساخت بیس حدودا 70 وات برای افزودن به یک آمپلی فایر

با درود
    دوستان من یک آمپلی فایر چینی آماده داشتم که الان خروجی هاش رو به باندهای بزرگ یک ضبط قدیمی سونی متصل کردم و این آمپلی فایر درحالی که فکرشو هم نمی کردن این دو باند رو به خوبی جواب می ده و برای ساعت ها استفاده کردم ازش و مشکلی نداشته

فقط نکته ای که هست من می خواستم یک بیس ؟ باس ؟ به این سیستم صوتی اضافه کنم ( البته اگر می شه یک توئیتر هم اضافه کنم ) . یکی اس دوستان من فروشنده بلندگو هست. از میون اون همه بلندگو به من گفت این بلندگو از همگی بلندگوها بیس قوی تری داره! آزمایشش هم که کردیم دیدم درست می گه و بیشتر صداش بیس هست. فکر کنم ژاپنی یا تایوانی اصل هست و از قدیم توی مغازه داره. حالا می خواستم اگر بشه یک جعبه بسازم و با این بلندگو و یک آمپلی فایر مونو بیس رو به این سیستم صوتی بیافزایم. لطفا درباره ی ساخت آمپلی فایر مناسب این کار و قطعاتی که نیاز داره و نقشه ی اتصال قطعات من رو راهنمایی کنید

به من گفتند باید یک آمپلی فایر مونو تهیه کنی و بلندگو رو بهش متصل کنی و از ولوم آمپلی فایر قبلی صدا رو به ورودی صدای آمپلی فایر جدید برسونی

تصویر آمپلی فایر مورد نظر و بلندگوی مورد نظر

جدیدترین ویرایش توسط nasimparsi; ۱۱:۴۸ ۱۳۹۷/۰۲/۲۳.

پاسخ : درخواست راهنمایی ساخت بیس حدودا 70 وات برای افزودن به یک آمپلی فایر

دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه در این زمینه؟ قصد دارم با این بلندگو که صدای بم خوبی داره یک بیس اضافه کنم به آمپلی فایر معمولی که الان دارم

دیدگاه

همون طور که می بینید یک آمپلی فایر ترانزیستوری 120 وات ساختم و به بلندگویی که قرار هست نقش باس رو ایفا کنه متصل کردم و امتحان کردم و به خوبی بلندگو رو تکون می داد. ( آمپلی فایر مونو هست و من از سیم شلید دار استفاده کردم و تنها یک کانال رو به ورودی آمپلی متصل کردم

حالا دوستان من باید سیم شیلد ورودی صدای آمپلی فایر مونو رو به پایه های ولوم اون یکی آمپلی فایر لحیم کنم و همزمان هر دو آمپلی فایر رو روشن کنم؟

الان این کاری که من کردم از نظر علمی درسته و با این کار یک بیس به سیستم صوتی من افزوده شد؟ یا اینکه نیاز به کار دیگه ای هم هست ( به جز ساختن باکس ) چون الان که ورودی آمپلی فایر دوم رو به پایه های ولوم آمپلی فایر اول رو وصل کردم صدای آمپلی فایرها کم شده در صورتی که به صورت تکی هر دو بلندگوها رو میترکوندن!

تصاویر:

جدیدترین ویرایش توسط nasimparsi; ۲۰:۲۴ ۱۳۹۷/۰۲/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nasimparsi نمایش پست ها
        همون طور که می بینید یک آمپلی فایر ترانزیستوری 120 وات ساختم و به بلندگویی که قرار هست نقش باس رو ایفا کنه متصل کردم و امتحان کردم و به خوبی بلندگو رو تکون می داد. ( آمپلی فایر مونو هست و من از سیم شلید دار استفاده کردم و تنها یک کانال رو به ورودی آمپلی متصل کردم

حالا دوستان من باید سیم شیلد ورودی صدای آمپلی فایر مونو رو به پایه های ولوم اون یکی آمپلی فایر لحیم کنم و همزمان هر دو آمپلی فایر رو روشن کنم؟

الان این کاری که من کردم از نظر علمی درسته و با این کار یک بیس به سیستم صوتی من افزوده شد؟ یا اینکه نیاز به کار دیگه ای هم هست ( به جز ساختن باکس ) چون الان که ورودی آمپلی فایر دوم رو به پایه های ولوم آمپلی فایر اول رو وصل کردم صدای آمپلی فایرها کم شده در صورتی که به صورت تکی هر دو بلندگوها رو میترکوندن!

تصاویر:

درود
        برد پخش USB شما دارای صدای استریو میباشد که شما میبایست از خروجی صدای دیگر استفاده بکنید ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
          درود
          برد پخش USB شما دارای صدای استریو میباشد که شما میبایست از خروجی صدای دیگر استفاده بکنید ...
          درود بر شما
          خروجی صدا رو از کجا بگیرم به نظرتون؟ چون طبیعی هست که این آمپلی که به این سیستم صوتی افزوده شده باید صدای ورودیش با اون یکی آمپلی USB خور یکی باشه درسته؟ من این رو به پایه های ولوم لحیم کردم اما صدا خیلی کم شده. لطفا راهنمایی کنید که ورودی صدای بیس و آمپلی فایر مونو جدید رو باید از کجا دریافت کنم؟

با سپاس

دیدگاه

درود بر شما
            خروجی صدا رو از کجا بگیرم به نظرتون؟ چون طبیعی هست که این آمپلی که به این سیستم صوتی افزوده شده باید صدای ورودیش با اون یکی آمپلی USB خور یکی باشه درسته؟ من این رو به پایه های ولوم لحیم کردم اما صدا خیلی کم شده. لطفا راهنمایی کنید که ورودی صدای بیس و آمپلی فایر مونو جدید رو باید از کجا دریافت کنم؟

با سپاس
            از زیر برد تصویر قرار بدهید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد...

دیدگاه

تصاویر:

سلام دوست عزیز
              خب برای ورودی خوب از ورودی اصلی استفاده کن و یه ولوم بزار ک بشه وللوم بیس
              بعد اینکه اگه شما فقط به بیس احتیاج داری شبیح به ساب ماشین باید فیلتر پاینگزر بسازی
              120 وات واسه این باند زیاد نیست؟؟؟
              این امپ جدید 120 وات دیود پلش کو پس؟

دیدگاه

از زیر برد تصویر قرار بدهید تا بهتر بتوان راهنمایی کرد...
                تصاویر مربوط به بردی که ولوم های صدا و باس و تریبل آمپلی فایر روش هست. در اینجا من سه تا سیم صدا رو به پایه های ولوم لحیم کردم ( به صورت ناشیانه! )

این هم تصویری هست از کاری که کردم. یعنی همون طور که می بینید آمپلی فایر چینی خودش یک برد جداگانه برای پلیر داره که به برد مربوط به ولوم و باس و تریبل متصل شده و سپس من از پایه های ولوم صدای برد باس و تریبل یک خروجی صدا گرفتم برای آمپلی فایر جدید که قرار هست بشه بیس این سیستم صوتی. لطفا تصاویر را مشاهده کنید:

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط saman5949 نمایش پست ها
                سلام دوست عزیز
                خب برای ورودی خوب از ورودی اصلی استفاده کن و یه ولوم بزار ک بشه وللوم بیس
                بعد اینکه اگه شما فقط به بیس احتیاج داری شبیح به ساب ماشین باید فیلتر پاینگزر بسازی
                120 وات واسه این باند زیاد نیست؟؟؟
                این امپ جدید 120 وات دیود پلش کو پس؟
                ورودی اصلی یعنی همین برد USB پلیر که جداگانه هست؟

راستش بلندگو 6 اینچ سفیده یه جورایی قوی به نظر می رسه اما روش هیچی ذکر نشده ( مشخصات و ...) صدای بم خیلی خوبی داره. برای همین گفتم 120 وت بگیرم. ضمن اینکه اصلا مطمئن نیستم مثلا این آمپلی فایر 120 وات واقعی هست یا نه؟؟ اما خب به خوبی تونست این بلندگو رو به کار بندازه. اگر لازم باشه دو تا بلندگو می زارم ( امکانش هست؟ )
                تصویر بلندگوهایی که می تونم استفاده کنم و توی بلندگوها صدای بم خیلی قوی تری دارند

دیدگاه

درود
                  از زیر برد آمپیلی تصویر قرار بدهید ....(آی سی صدای برد پخش چه میباشد؟؟؟)
                  از آنجا میتوانید به برد آمپیلی خود صدا بدهید ...

دیدگاه

درود
                    از زیر برد آمپیلی تصویر قرار بدهید ....(آی سی صدای برد پخش چه میباشد؟؟؟)
                    از آنجا میتوانید به برد آمپیلی خود صدا بدهید ...
                    با درود

من سیم های خروجی پلیر آمپلی رو پیدا کردم و یک خروجی با سیم شیلددار متصل به یک مادگی AUX استریو ازش گرفتم. الان یک فیش مادگی AUX از آمپلی بیرون هست که می شه اونو به آمپلی جدید متصل کرد

حالا برای ایجاد یک باس خوب که سیستم صوتی رو تکمیل کنه باید کار خاصی انجام بدم یا اینکه از این خروجی AUX صدا رو به یک آمپلی مونو بدم و یک بلندگو با باس قوی رو بهش متصل کنم؟ نیازی نیست که کاری کنیم که فرکانس های خاصی فقط بیرون داده بشه؟
                    لطفا این تصویر نقاشی رو نگاه کنید. این کاری هست که الان می تونم انجام بدم اما آیا این کار درستی هست یا اینکه باید فیلتر و .. هم سر راهش بزارم تا کار حرفه ای بشه؟

دیدگاه

با درود

من سیم های خروجی پلیر آمپلی رو پیدا کردم و یک خروجی با سیم شیلددار متصل به یک مادگی AUX استریو ازش گرفتم. الان یک فیش مادگی AUX از آمپلی بیرون هست که می شه اونو به آمپلی جدید متصل کرد

حالا برای ایجاد یک باس خوب که سیستم صوتی رو تکمیل کنه باید کار خاصی انجام بدم یا اینکه از این خروجی AUX صدا رو به یک آمپلی مونو بدم و یک بلندگو با باس قوی رو بهش متصل کنم؟ نیازی نیست که کاری کنیم که فرکانس های خاصی فقط بیرون داده بشه؟
                      لطفا این تصویر نقاشی رو نگاه کنید. این کاری هست که الان می تونم انجام بدم اما آیا این کار درستی هست یا اینکه باید فیلتر و .. هم سر راهش بزارم تا کار حرفه ای بشه؟

با درود
                      اگر صدای بیس مد نظرتون باشه باید فیلتر ی سر راهش قرار بدین که فرکانسهای بالا را حذف و فقط فرکانسهای پایین را تقویت بکند....

دیدگاه

با درود
                        اگر صدای بیس مد نظرتون باشه باید فیلتر ی سر راهش قرار بدین که فرکانسهای بالا را حذف و فقط فرکانسهای پایین را تقویت بکند....
                        1- این فیلتر مدار خاصی داره که بتونم خودم بسازمش؟

2- همچنین حتما نیاز هست که باند خاصی رو استفاده کنیم یا از بلندگوهایی که صدای بم خوبی دارند هم می تونیم استفاده کنیم؟

3- خروجی صدای این USB پلیر استریو هست. همین که من از یکی از کانال ها + قطب منفی GNG به آمپلی فایر مونو صدا بدم کافیه؟ فرقی نمی کنه از کدوم یکی از کانال ها صدای رو بگیرم؟
                        جدیدترین ویرایش توسط nasimparsi; ۱۹:۱۲ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲.

دیدگاه

1- این فیلتر مدار خاصی داره که بتونم خودم بسازمش؟
                          با چند عدد خازن و مقاومت میتوان فیلتر پایین گذر ساخت...

2- همچنین حتما نیاز هست که باند خاصی رو استفاده کنیم یا از بلندگوهایی که صدای بم خوبی دارند هم می تونیم استفاده کنیم؟
                          بلندگو اگر مخصوص بیس باشد خیلی خیلی بهتر است ....

3- خروجی صدای این USB پلیر استریو هست. همین که من از یکی از کانال ها + قطب منفی GNG به آمپلی فایر مونو صدا بدم کافیه؟ فرقی نمی کنه از کدوم یکی از کانال ها صدای رو بگیرم؟
                          بهتر است از هر دو کانال چپ و راست بوسیله مقاومت به فیلتر داده و از آنجا به آمپیلی مونو وصل بشود...

مدار زیر بوسیله یک ic 4558 تقویت شده و جهت ساده سازی شکل خود ic آمده است... شما کافی است خروجی out را بوسیله ولوم به آمپیلی مونو متصل بکنید ...همچنین سر راه تغذیه ic از مقاومت 330 اهم استفاده بشود بهتر است ...
                          جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۲۱:۳۹ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲.

دیدگاه

سلام یه ولوم بیس دوبل دارم میخوام اونو به امپلی فایر وصل کنم ولی بلد نیستم چطوری وکجا وصل کنم که بتونم مقدار بیس رو کنترل کنم
                            ؟
                            جدیدترین ویرایش توسط محمدامین میرزایی; ۱۲:۰۷ ۱۳۹۹/۰۸/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدامین میرزایی نمایش پست ها
                              سلام یه ولوم بیس دوبل دارم میخوام اونو به امپلی فایر وصل کنم ولی بلد نیستم چطوری وکجا وصل کنم که بتونم مقدار بیس رو کنترل کنم
                              ؟
                              سلام ،میشه از پشت و روی برد آمپلی فایرتون یه عکس
                              بذارین؟؟
                              درضمن،ولومتون چند اهمیه؟
                              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X