اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ردیاب یا فرستنده رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ردیاب یا فرستنده رادیویی

سلام من تازه عضو سایت شدم و اطلاعات زیادی ندارم
    میخواستم بدونم فرستنده و گیرنده ای وجود داره ک با نزدیک شدن فرستنده به گیرنده صدای گیرنده تغییر کنه
    مثلن توی فاصله زیاد بوق های فاصله دار بزنه و وقتی خیلی بهم نزدیک میشن بوق ممتد بزنه
    اگه به صورت اماده هست اسمش چیه و اگه نیست یه مدار ساده برای همچین کاری بهم معرفی کنید
    چون میخوام به قلاده سگ ببندمش فرستنده خیلی سنگین نباشه ، مدلایی ک تو نت دیدم برای اینکار همشون سیم کارت میخورن و قیمتشون بالاست
    تو فکر خودم این بود یه فرستنده fm وصل کنم ولی بجای میکروفون یه درست کننده بوق میخواست ک بلد نبودم
    اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    جدیدترین ویرایش توسط aming; ۱۷:۰۵ ۱۳۹۷/۰۲/۲۵.

پاسخ : ردیاب یا فرستنده رادیویی

دوست عزیز
    هیچ گیرنده ای به تنهایی قادر نیست فاصله ازفرستنده را تشخیص دهد چون انرژی دریافتی ار فرستنده علاوه بر فاصله متناسب با قدرت فرستنده و شرایط محیطی نیز میباشد . بنابر این طرح چنین فرستنده ای به ساده امکانپذیر نمیباشد
    برای تشخیص فاصله دو دستگاه میتوان از رفت و برگشت موج استفاده کرد که هر دو دستگاه باید شامل فرستنده گیرنده و تایمرهای بسیار دقیق اندازه گیری زمان رفت و برگشت موج رادیوی باشند و یا راه دومی وجود دارد که با استفاده از چند آنتن جهت داره جهت فرستنده را مشخص نموده و در تقاطع خطوط محل فرستنده را مشخص نماییم
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

خیلی ممنون از جوابتون
      پس محل دقیق رو باید بیخیال شم ولی یه مدار ساده ک فاصله رو خیلی دقیق هم نباشه اشکالی نداره ولی فرق 5 متر رو با 10 متر تشخیص بده
      یعنی وقتی من به فرستنده نزدیک میشم یا دور میشم تغییر کنه صدا ، جهتش رو هم خودم با همین صدا تشخیص بدم
      چیزی به نظرتون میاد؟
      جدیدترین ویرایش توسط aming; ۱۸:۴۰ ۱۳۹۷/۰۲/۲۵.

دیدگاه

دوست عزیز دقیقا چه کاری مورد نظر شماست ؟؟ فرستنده پنهان شده را پیدا کنید ؟؟ فاصله یابی ؟ در چه محبطی ؟؟

دیدگاه

خیلی ممنون ک حوصله به خرج میدید و وقت میزارید و جواب میدید
          چیزی ک من تو فکرمه اینه ک نزدیک شدن یا دور شدن فرستنده به گیرنده رو بفهمم
          فاصله دقیق مهم نیست، برام فقط این مهمه ک جهتی ک من دارم راه میرم در حال دور شدن از فرستنده هستم یا نزدیک میشم بهش
          برای تو شهر میخوام ک هم ساختمون هست و کوچه و پارک
          بردش هم تا ۲۰۰ متر

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

توضیحاتی ک برای این برد نوشته تو سایت تقریبن چیزیه ک توفکرمه ولی برا ساختش یانمونه بهتر نظری دارید؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

http://electronics-diy.com/1.5v-tracking-transmitter.php
          اینا خیلی به چیزی ک میخوام نزدیک هستن فقط نمی دونم این ای سی ها و قطعات راحت پیدا میشن؟
          و راهنمایی برای ساخت

دیدگاه

دوست عزیز اگر داخل یک سالن بودید و یا فضای باز ممکن بود فرستنده و گیرنده با هم کالیبره شوند و تغییر فاصله قابل محاسبه باشه ولی تو محیط شهری خیلی راحت رد شدن از جلو یک نرده یا دیوار بتونی ممکنه کاهش ناگهانی در موج دریافتی ایجاد نماید ...
            ممکن است با استفاده از امواح مافوق صوت به صورت رفت و برگشت بتوانید فاصله فوق را محاسبه نمایید اگر طرح مناسبی پیدا شد در همین تاپیک قرار میگیره تا مورد استفاده دوستان باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X