اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فعال شدن پایه های دیجیتال در هنگام روشن شدن برد ( درخواست راهنمایی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فعال شدن پایه های دیجیتال در هنگام روشن شدن برد ( درخواست راهنمایی)

سلام دوستان وقت بخیر
    بنده دارم با nodeMcu یک پروژه انجام میدم که به یک مشکل بر خوردم
    من قراره به بردم رله متصل کنم اما متاسفانه هنگام روشن شدن برد پین های دیجیتال فعال میش(چند بار پشت سر هم قطع و وصل میشن) و این به معنای فعال شدن رله هست و من نمی خوام همچین اتفاقی بیوفته.
    ممنون میشم اگر راه حلی دارین بگین.

پاسخ : فعال شدن پایه های دیجیتال در هنگام روشن شدن برد ( درخواست راهنمایی)

درود . این موضوع از طرف خود بوت لودر هست و قابل رفع نیست . دو راهکار خدمت شما ارائه میکنم .
    ابتدا اینکه از پینهای gpio 4,5,12,13,14 اگر استفاده کنید این مشکل رو ندارند .
    راه حل بعدی استفاده از یک آی سی بافر مثل 2003 بعد از io هاست که این آی سی در داخل برنامه بعد از بوت ، روشن شود . به اینصورت همه پین ها در زمان بوت قطع خواهند بود .

دیدگاه

خیلی متشکر از راهنماییتون
      امکانش هست اموزش یا منابع اموزشی برای استفاده از 2003 buffer ic به من معرفی کنید.

دیدگاه

درود ، معمولا برای درایو رله ، از ترانزیستور استفاده میشه . 2003 یک بافر هست که میتونه هم نقش درایو رله و هم مقش محافظ مدار میکرو رو برعهده بگیره . این آی سی هفت کانال داره و البته NOT هست .

شکل رو ببینید . پایه ۹ به منبع تغذیه با ولتاژ متناسب با رله متصل شده ، شما میتونید این لاین رو توسط یه ترانزیستور به یک io وصل کنید تا بتونید کلا آی سی رو از کار بیاندازید یا روشن کنید . کافیه این آی سی حدودا با یک ثانیه تاخیر روشن بشه . دیگه نیاز به ترانزیستور های رله هم نیست .
        این روش ابتکاری هست و قطعات زیادی رو میشه جایگزین این آی سی کرد . دی فلیپ فلاپ و گیت های منطقی و ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X