اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت ولتاژ بدون ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تقویت ولتاژ بدون ترانس

با سلام کسی در مورد ماژولهای boost اطلاعی داره ؟ می خواستم ولتاژ 12 مستقیم رو به 330 مستقیم تبدیل کنم بدون ترانس برا اینکار می خواستم با اتصال آرایه های ماژول boost بصورت ورودی موازی و خروجی سری شده از واحدهای با خروجی حداکثری 50 ولتی اینکارو انجام بدم اگر که نمی شه مجبورم یه boost برا اینکار خودم طراحی کنم کسی در این مورد اطلاعی داره ؟

پاسخ : تقویت ولتاژ بدون ترانس

نوشته اصلی توسط mohamad hg نمایش پست ها
    با سلام کسی در مورد ماژولهای boost اطلاعی داره ؟ می خواستم ولتاژ 12 مستقیم رو به 330 مستقیم تبدیل کنم بدون ترانس برا اینکار می خواستم با اتصال آرایه های ماژول boost بصورت ورودی موازی و خروجی سری شده از واحدهای با خروجی حداکثری 50 ولتی اینکارو انجام بدم اگر که نمی شه مجبورم یه boost برا اینکار خودم طراحی کنم کسی در این مورد اطلاعی داره ؟
    با سلام:
    وقتی که این ولتاژ 330 ولتd.c بدست آوردید، می خواهید با ان چکار کنید.؟ شاید راه حل های ساده دیگری هم وجود داشته باشد.که من یا دوستان راهنمایی کنند.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ولتاژ ۳۳۰ dc برای اینورتر تمام پل بدون ترانس هست که مدارش رو بدست آوردم ولی ورودی پل ۳۳۰ هست که خروجی ۲۲۰ acمی تونه بده اگه بتونم تبدیل اش هم بدون ترانس باشه مقاله خوبی برا بهینه سازی تولید انرژی بوسیله الکترونیک در می آید حالا ممنون می شم اگه کمک کنید باتشکر

دیدگاه

ولتاژ ۳۳۰ dc برای اینورتر تمام پل بدون ترانس هست که مدارش رو بدست آوردم ولی ورودی پل ۳۳۰ هست که خروجی ۲۲۰ acمی تونه بده اگه بتونم تبدیل اش هم بدون ترانس باشه مقاله خوبی برا بهینه سازی تولید انرژی بوسیله الکترونیک در می آید حالا ممنون می شم اگه کمک کنید باتشکر
        با سلام:
        مدارات کانورتر بدون ترانس می توانند این کار انجام دهند، اما جریان دهی ولتاژ 330ولت D.C بدون ترانس آن ها خیلی کم است.

دیدگاه

با سلام خدمت استاد تا اونجایی که من اطلاع دارم هر جا اشتباه است شما تصحیح بفرمایید با در نظر گرفتن توان ثابت تو کانورتر boost و حد ولتاژ ۳۳۰ از یک مقدار حداقلی ممکن جریان برا تبدیل ۱۲ به۳۳۰ هرچقدر جریان اضافه بشه به جریان بیشتر در خروجی تبدیل می شه البته قبل از حد تحمل جریان کانورتر که مثلا یک کانورتر با مشخصات تبدیل ۱۲ به ۵۰ ولت حداکثر ۱۰ آمپر که حد تحمل آن ۱۰ آمپر هست و با دادن ۱۲ ولت با ۱۰ آمپر خروجی ۵۰ ولت با بیشترین جریان را خواهیم گرفت که هرچقدر از ۱۰ آمپر کمتر بشه جریان خروجی نیز کمتر می شه حال سوال من اینه که این کانورترها رو می تونم در ورودی موازی و در خروجی سری ببندم تا ۳۳۰ رو درست کنم یا باید یکی براش طراحی کنم ؟با تشکر

دیدگاه

با سلام خدمت استاد تا اونجایی که من اطلاع دارم هر جا اشتباه است شما تصحیح بفرمایید با در نظر گرفتن توان ثابت تو کانورتر boost و حد ولتاژ ۳۳۰ از یک مقدار حداقلی ممکن جریان برا تبدیل ۱۲ به۳۳۰ هرچقدر جریان اضافه بشه به جریان بیشتر در خروجی تبدیل می شه البته قبل از حد تحمل جریان کانورتر که مثلا یک کانورتر با مشخصات تبدیل ۱۲ به ۵۰ ولت حداکثر ۱۰ آمپر که حد تحمل آن ۱۰ آمپر هست و با دادن ۱۲ ولت با ۱۰ آمپر خروجی ۵۰ ولت با بیشترین جریان را خواهیم گرفت که هرچقدر از ۱۰ آمپر کمتر بشه جریان خروجی نیز کمتر می شه حال سوال من اینه که این کانورترها رو می تونم در ورودی موازی و در خروجی سری ببندم تا ۳۳۰ رو درست کنم یا باید یکی براش طراحی کنم ؟با تشکر
            با سلام:
            بله، با سری و موازی بستن می توانید به ولتاژ و توان دلخواه رسید.

دیدگاه

یک چنین کاری بعید میدونم اصولی باشه، شما چه توانی تو خروجی لازم دارین؟

دیدگاه

با سلام توان مهم نیست از ۱۰۰ وات که بتونه یک لامپ رو روشن کنه تا هزار وات ولی من هم با شما موافق شدم که بعیده چون اگر خروجی دو ماژول boostرو سری ببندیم چون چون مثبت یکی رو به منفی دیگری بستیم مثل اتصال کوتاهه و سریعاً ماژول رو می سوزونه پس فکر می کنم یکی باید برا این منظور ساخته بشه اگر تو طراحی ماژول بوست ایده ای دارید لطفا در میان بذارید با تشکر

دیدگاه

با سلام توان مهم نیست از ۱۰۰ وات که بتونه یک لامپ رو روشن کنه تا هزار وات ولی من هم با شما موافق شدم که بعیده چون اگر خروجی دو ماژول boostرو سری ببندیم چون چون مثبت یکی رو به منفی دیگری بستیم مثل اتصال کوتاهه و سریعاً ماژول رو می سوزونه پس فکر می کنم یکی باید برا این منظور ساخته بشه اگر تو طراحی ماژول بوست ایده ای دارید لطفا در میان بذارید با تشکر
                  سلام ،
                  همونطور که خودتون گفتید ، چون + و - خروجی این ماژول ها از هم ایزوله نیستن نمیشه اونارو با هم سری کرد ، باید از مدار بوست ایزوله استغاده کنید که بنده ندیدم!
                  راه حل بعدی اینه که خودتون بوست طراحی کنید ، اگه از الکترونیک سر در میارید براتون شماتیک بفرستم ،
                  راه بعدی و آسان هم اینه که شما یه مدار اینورتر 12 به 220 - 150 وات از ECA تهیه کنید و خروجیشو با پل دیود فست و خازن دی سی کنید ،
                  به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                  الکترونیک قدرت
                  الکترونیک آنالوگ
                  طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                  ---------------------BMCELEC@-------------------
                  ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                  ---------------www.bmc-elec.com--------------
                  ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام چون حجم مدار برام مهمه نمی تونم از اینورتر استفاده کنم و خروجی تقویت شده رو هم می خوام به اینورتر بدون ترانس بدم که کلاً لاین بدون ترانس می شه اگه براتون زحمت نیست راه اول رو انتخاب می کنم انشا ال... که از شماتیک سر در می آرم

دیدگاه

سلام چون حجم مدار برام مهمه نمی تونم از اینورتر استفاده کنم و خروجی تقویت شده رو هم می خوام به اینورتر بدون ترانس بدم که کلاً لاین بدون ترانس می شه اگه براتون زحمت نیست راه اول رو انتخاب می کنم انشا ال... که از شماتیک سر در می آرم

سلام ،
                      در این مدار اگر از UC3843 استفاده کنید با 12 ولت هم کار میکنه ؛
                      الکترونیک قدرت
                      الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام با تشکر از جناب مهندس حسینی تا اونجایی که من سر در می ارم یه تولید کننده موجpwm تو مرکز مدار هست که ماسفت irf740 رو قطع و وصل می کنه با هر با قطع سلف ۱۰۰ میکرو هانری یا ۲۰۰ میکرو را شارژ می کنه که با وصل به ولتاژ مدار پیک می ده چندتا سوال داشتم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید فرکانس مدار چنده و نسبتش به خروجی چیه و بالاتر از ۳۰۰ رو هم مدار ساپورت می کنه فرق این دو مدل که گذاشتید چیه ؟ با تشکر

دیدگاه

تا جایی که میدونم وقتی ولتاژ ای سی تبدیل به ولتاژ دی سی میشه ولتاژ اگر خاطرم باشه ضرب در 1.4 میشه یعنی تغریبا میشه 300 ولت ایا این ولتاژ کافی نیست؟

دیدگاه

با سلام تا جایی که سواد من اجازه می ده اگه بخوایم با dc و بدون ترانس به ۲۲۰ برسیم چون یک حالت شبیه سازی شکل موج ac در خروجی پدید بیاریم (منبع موج سینوسی در مدار نیست ) باید پیک ولتاژ رو در نظر بگیریم نه rms رو که ماسفت ها تو حالت تمام پل بتونن rms ۲۲۰ رو تحویل بدن

دیدگاه

سلام با تشکر از جناب مهندس حسینی تا اونجایی که من سر در می ارم یه تولید کننده موجpwm تو مرکز مدار هست که ماسفت irf740 رو قطع و وصل می کنه با هر با قطع سلف ۱۰۰ میکرو هانری یا ۲۰۰ میکرو را شارژ می کنه که با وصل به ولتاژ مدار پیک می ده چندتا سوال داشتم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید فرکانس مدار چنده و نسبتش به خروجی چیه و بالاتر از ۳۰۰ رو هم مدار ساپورت می کنه فرق این دو مدل که گذاشتید چیه ؟ با تشکر
                              سلام ، پوزش بابت اینکه دیر پاسخ میدم
                              فرکانس مدار سمت راست حدود 36 کیلو و مدار سمت چپ 17 کیلو هست ، برای اطلاعات بیشتر باید به دیتاشیت و اپ نوته ای 3842-43-45 مراجعه کنید ،
                              برای اینکه مدار بالاتر از 300 هم ساپورت کنه باید مقادیر سلف و دیود و خازن و فیدبک رو تغیر بدید ،
                              البته در نظر داشته باشید چون مدار به صورت بوست غیر ایزوله بسته شده نباید انتظار راندمان بالایی داشت !
                              فرق دیگه ای که مدار ها باهم دارن اینه که مدار سمت چپ به خاطر داشتن مقاومت سنس جریان رگولاسیون بهتری داره و چون جریان سلف رو میسنجه مقدار سلف کمتره ، اما در مدار سمت راست مقدار سلف رو عمدا زیاد گرفتن تا سلف زود اشباع نشه.
                              بنده مدار سمت چپ رو پیشنهاد میکنم
                              الکترونیک قدرت
                              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X