ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2016/05/31
    376
    112

جلوگیری از کپی کردن بردهای تولیدی

سلام دوستان.
    فرض کنید بنده برد الکترونیکی یه سری دستگاهها رو تولید میکنم.مجوز تولیدم دارم.
    حالا یکی اومده این بردها رو با تغییرات جزعی دیگه ای داره با مارک و برند خودش تولید میکنه.
    بلحاظ قانونی امکان شاکی شدن علیه چنین کسی وجود دارد؟
    ویرایش توسط leader. : 2018/05/18 در ساعت 15:36
    2013/03/24
    بندرعباس
    381
    16

پاسخ : کپی کاری و فروش بردهای تولیدی

آگه طرح رو ثبت کرده باشی میشه شکایت کرد
    راه در جهان یکی است و ان راه راستی است
    2011/09/13
    403
    162

نقل قول نوشته اصلی توسط leader.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان.
    حالا یکی اومده این بردها رو با رنگ و تغییرات جزعی دیگها ای داره با مارک و برد خودش تولید میکنه.

درود
    در مملکت گل و بلبل ما برای چنین مواردی ، چند جفت کفش آهنی مرغوب هم احتیاج دارید !!!!
    2016/05/31
    376
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط amin9173607961

آگه طرح رو ثبت کرده باشی میشه شکایت کرد
    منظور از ثبت رو متوجه نشدم.
    اگر منظورتون ثبت بع عنوان اختراع است که نیست.
    اگر ثبت بعنوان طرح اختصاصی تولیدی هست لطفا بیشتر توضیح دهید.
    البته تا آنجایی که اطلاع دارم جهت تولید یه محصول مجوز تولید میدن که طبق همان مجوز بقیه هم میتونن همان محصول را تولید کنند
    2012/12/23
    تهران
    667
    350

پاسخ : جلوگیری از کپی کردن بردهای تولیدی

سلام دوستان.
    حالا یکی اومده این بردها رو با تغییرات جزعی دیگه ای داره با مارک و برند خودش تولید میکنه.
    از لحاظ قانونی که تقریبا به نتیجه دلخواهتون نمی رسید، بهتر هست قبل از تولید در مهندسی و PCB نکاتی رو رعایت کنید مثل ریختن رزین و...
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

2009/10/21
    تهران
    2,485
    190

بنظر من هم رسیدن به نتیجه دلخواه از راه قانونی به دردسراش نمی ارزه شایدم به نتیجه نرسی.
    یک روش خوب هم در طراحی بردهای اینچنینی، استفاده از آیسیهای سریال نامبر روی برد هست
    2014/11/17
    اصفهان
    281
    128

قانون رو تو این مرز و بوم کلا ولش کن بعضی وقتا به قیمت جون خودت تموم میشه ببخشید بی پرده میگم دیدم که میگم
    من توی برد هام سعی میکنم یه جوری بزنم که کسی نفهمه چی به چیه مثلا یه ترک رو الکی چند جا میتابونم یا مثلا یه جا یه ترک رو یه جوری حرکت میدم که اسمم توش برد میاد پاک کردن شماره ای سی ها و مقاومت ها و ترانزیستور هاایجود درپوش هایی که اگر کنده بشن مدار از کار بیوفته دیگه هم روشن نشه اینو تا حالا تست نکردم اما ایده خوبی میتونه باشه
    2016/05/31
    376
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط omid khakyar

قانون رو تو این مرز و بوم کلا ولش کن بعضی وقتا به قیمت جون خودت تموم میشه ببخشید بی پرده میگم دیدم که میگم
    من توی برد هام سعی میکنم یه جوری بزنم که کسی نفهمه چی به چیه مثلا یه ترک رو الکی چند جا میتابونم یا مثلا یه جا یه ترک رو یه جوری حرکت میدم که اسمم توش برد میاد پاک کردن شماره ای سی ها و مقاومت ها و ترانزیستور هاایجود درپوش هایی که اگر کنده بشن مدار از کار بیوفته دیگه هم روشن نشه اینو تا حالا تست نکردم اما ایده خوبی میتونه باشه
    تشکر از تمامی بزرگواران.
    ببینید دوستان کارهایی که توی الکترونیک انجام میشه اگر 10 کارهایی مثل قطعات و برود ... باشه 90 درصدش ایده آن محصوله.
    خب کسی که الکترونیک بلده یعنی یه طراحه چه معنی میده که شماره ic رو قطعات دیگه رو پاک کنیم!!! تا این طراح نتونه بفهمه چی به چیه؟؟
    بنده به شخصه بردهایی چینی زیادی دیده ام که رو خود ic یه نام دیگه زدن واسه رد گم کردن.
    منظورم اینه که یه طراح مرتبط با موضوع تا بدونه کار این دستگاه چیه حتی بدون دیدن آن دستگاه نزدیک به 95 درصد کلیات این دستگاه را در چند ثانیه تو مغزش طراحی میکنه هرچند بلحاظ قطعات با اون متفاوت باشه ولی خروجیش میتونه یکی باشه.
    منظورم جلوگیری از کپی از این لحاظ و بیشتر رعایت حق کپی رایت و قوانین محدود کننده است.
    ویرایش توسط leader. : 2018/05/21 در ساعت 21:20
    2013/04/24
    2,690
    2,441

تشکر از تمامی بزرگواران.
    ببینید دوستان کارهایی که توی الکترونیک انجام میشه اگر 10 کارهایی مثل قطعات و برود ... باشه 90 درصدش ایده آن محصوله.
    خب کسی که الکترونیک بلده یعنی یه طراحه چه معنی میده که شماره ic رو قطعات دیگه رو پاک کنیم!!! تا این طراح نتونه بفهمه چی به چیه؟؟
    بنده به شخصه بردهایی چینی زیادی دیده ام که رو خود ic یه نام دیگه زدن واسه رد گم کردن.
    منظورم اینه که یه طراح مرتبط با موضوع تا بدونه کار این دستگاه چیه حتی بدون دیدن آن دستگاه نزدیک به 95 درصد کلیات این دستگاه را در چند ثانیه تو مغزش طراحی میکنه هرچند بلحاظ قطعات با اون متفاوت باشه ولی خروجیش میتونه یکی باشه.
    منظورم جلوگیری از کپی از این لحاظ و بیشتر رعایت حق کپی رایت و قوانین محدود کننده است.
    حرف شما کاملا درسته و جتی در محصولات و ایده های پیچیده هم یک مهندس کاربلد و یا یک تیم حرفه به راحتی از روی اسم و نحوه کار اون محصول میتونن کپی اون محصول رو بسازن بدون این که حتی به عکس و یا خود محصول نگاهی بیندازند.

تنها راهی که در ایران میتونه براتون کارساز باشه طرح مالکیت معنوی محصول یا ثبت طرح صنعتی محلوتون خواهد بود. در کنار اون در صورت امکان ثبت اختراع محصول نیز برای محکم کاری لازمه.

هر چند با طی همه مراحل ثبت باز هم افرادی سودجویی هستند که کپی محصولات رو بدون هیچگونه احترامی به قوانین براحتی در بازار عرضه میکنن و نهادی برای نظارت براین اتفاق نیست و فقط در صورت گزارش و شکایت از طرف صاحب طرح دست به کار میشن که در ادامه شکایت به کارشناسان بی تجربه و کم سواد برخورد میکنید
    2012/12/23
    تهران
    667
    350

تشکر از تمامی بزرگواران.
    قائدتا کسی که بتونه تنها با خوندن مشخصات دستگاه، مشابهش رو بسازه، اسم این به لحاظ حقوقی و عقلی کپی برداری نیست به هر حال طراح نشسته روی برد کار کرده و ایده هیچ جای دنیا انحصار نداره (

)
    گیتس در واقع می دانست که استیو جابز، ایده رابط های گرافیکی مکینتاش را از Xerox PARC و مشاهده دستاوردهای این نهاد تحقیقاتی الهام گرفته است. زمانی که جابز در برابر گیتس قرار گرفت و به او اتهام دزدی ایده اش را زد، گیتس در پاسخی که در تاریخ ثبت شده، به وی گفت: «خب، استیو، فکر می کنم به شکل دیگری هم می توانیم به این مسئله نگاه کنیم. تصور می کنم ماجرا بیشتر چنین بوده که ما هر دو یک همسایه ثروتمند داشتیم به نام زیراکس؛ یک روز من به خانه این همسایه می روم تا تلویزون اش را بدزدم اما متوجه می شوم که تو قبلا آن را دزدیده ای!»

أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12