اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در یافتن یک منبع تغذیه مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در یافتن یک منبع تغذیه مناسب

سلام دوستان. من یه کار بر مبتدی هستم و برای راهندازی یه سیستم نیاز به منبع تغذیه دارم.اطلاعات کاری که میکنم به این صورته
    یه آمپلی دارم که ولتاز کاریش 12 تا 24 ولت دی سی هست. که اگه با 12 ولت راش بندازم نیاز به 10 آمپر داره.
    یه برد پخش یو اس بی دارم که از 5 بگیر تا حدود 9 اینا میشه بهش ولتاز داد . که با نیم آمپر هم میشه راش انداخت.
    من برا راه اندازی این دوتا کنار هم با یه منبع تغذیه چیکار کنم. کلا مبتدی ام و در صورت امکان راهنمایی کامل کنید.

پاسخ : کمک در یافتن یک منبع تغذیه مناسب

ولتاژ ورودی چقدر هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
      ولتاژ ورودی چقدر هست؟
      ,ولتاژ ورودی 220 برق شهری هست. که یه پاور کامپیوتر دست دوم هم دارم میتونم اونم استفاده کنم(البته اگه کارایی داشته باشه). اگه برا این ولتاز ورودی هم نمیشه کاری کرد تهیه یه ترانس 24 ولت 10 آمپر مناسبه؟تا فقط اون ولتاژ 5 تا 9 ولت رو از این درست کرد؟
      جدیدترین ویرایش توسط Projpc; ۱۱:۳۲ ۱۳۹۷/۰۲/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Projpc نمایش پست ها
        ,ولتاژ ورودی 220 برق شهری هست. که یه پاور کامپیوتر دست دوم هم دارم میتونم اونم استفاده کنم(البته اگه کارایی داشته باشه). اگه برا این ولتاز ورودی هم نمیشه کاری کرد تهیه یه ترانس 24 ولت 10 آمپر مناسبه؟تا فقط اون ولتاژ 5 تا 9 ولت رو از این درست کرد؟
        اگه خروجی 12 ولت پاورتون بیش از 10 آمپر (معمولا 13 آمپر یا بیشتر) باشه میتونین همون پاور رو بزارین و 12 ولت پاور رو بدین
        به یه رگلاتور 5 ولت(lm7805 یا ams1117) سپس خروجی رگلاتور رو به برد پخشتون وصل کنین.
        اگه سوال دیگری هست در خدمتم.

دیدگاه

درود ، اگر پاور شما در ۱۲ ولت ، جریان ۱۰ آمپر بده میتونید استفاده کنید ، پایه*۵ ولت هم که داره .
          اگر نه ، برای تهیه سویچینگ اگر ۱۰ آمپر مصرف دارید باید حداقل ۱۵ آمپر تهیه کنید ،

برای تولید ۵ یا ۹ ولت اگر جریان مصرفی زیر ۷۰۰ میلی* و ولتاژ ورودی از ۱۲ بیشتر نیست ، از یک رگولاتور معمولی و هیت سینک استفاده کنید .

اگر ولتاژ ورودی بیشتر از ۱۲ بود و یا جریان مصرفی بیشتر از یک آمپر هست باید از رگولاتور سویچینگ مثل 2576 استفاده کنید ،

دیدگاه

خوبه که ، پاور کامپیوتر برای این کار مناسبه البته اگر سالم و توان بالا باشه، هم 5 ولت داره هم 12 ولت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
              خوبه که ، پاور کامپیوتر برای این کار مناسبه البته اگر سالم و توان بالا باشه، هم 5 ولت داره هم 12 ولت
              دیروز پاورو تست کردم متاسفانه روشن نشد. با ولت متر تست کردم 3.3 و 5 رو داشت اما 12 رو نشون نمیداد. وقتی پاور رو روشن میکنم . یه صدای سوت مانندی با فرکانس خیلی بالا به گوش میاد که باید گوشو نزدیک پاور کرد تا شنید. خیلی سوت ریزی هست. فنش هم کار نکرید. فنو با یه منبع تغذیه دیگه تست کردم سالمه. پاورو باز کردم چیزی از بابت خراب شدگی قطعات مشاهده نکردم. خازنها هم سالم بود و نشتی هم نداشت اینو کجای دلم بزارم؟؟!!!میتونید بگید چی میتونه باشه مشکلش؟(3.3 و 5 ولت رو داره فن هم کار نمیکنه.)

دیدگاه

اصن بجای این همه دردسر این منبع تغذیه به نظرتون چجوره؟ به کارم میاد؟
                خرید منبع تغذیه سوئیچینگ فلزی 12 ولت 15 آمپر با قیمت و کیفیت مناسب در فروشگاه ECA. انواع ترانس پاور سوییچینگ صنعتی POWER SUPPLY منابع تغذیه، آداپتور و اینورتر

برا پنج ولت هم یه رگولاتور 7805 یا 7806 استفاده کنم؟

دیدگاه

درود . مدل خوبی هست . اگر مدل فن دار تهیه کنید کیفیت بهتری دارد ، یا اینکه خودتون فن ساده نصب کنید . یا فرضا با 5 تومان اختلاف 20 آمپر تهیه کنید ! برای 7805 هم حتما از هیت سینک استفاده کنید چون ورودی زیاد هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                    درود . مدل خوبی هست . اگر مدل فن دار تهیه کنید کیفیت بهتری دارد ، یا اینکه خودتون فن ساده نصب کنید . یا فرضا با 5 تومان اختلاف 20 آمپر تهیه کنید ! برای 7805 هم حتما از هیت سینک استفاده کنید چون ورودی زیاد هست .

این 20 آمپر مشکلی برای برد ها بوجود نمیاره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Projpc نمایش پست ها
                      این 20 آمپر مشکلی برای برد ها بوجود نمیاره؟
                      خیر*، جریان چیزی هست که مصرف کننده مصرف می*کنه ، اون ۲۰ آمپر یعنی که تا ۲۰ آمپر می*تونه تامین کنه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X