اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در فیدبک هاف بریج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در فیدبک هاف بریج

با سلام
    واسه تغذیه امپلی فایر با راهنمایی یکی از دوستان فروم مدار زیر رو بستم و مدار به خوبی کار کرد.یعنی دقیقا شماتیک رو با همین مقادیر بستم و ولتاژ خروجی +47.861 و -47.860 ولت شد که بسیار متقارن و خوب بود.

اما من به ولتاژ حدود +-37 احتیاج داشتم و بنابراین زنر 11 ولت رو از مدار حذف کردم.در نتیجه خروجی شد +38 و -40 که 2 ولت اختلاف بین مثبت و منفی ایجاد شد.
    در مرحله بعدئ اومدم دو دور از ثانویه باز کردم که شد دوتا 7 دورو مجددا بدون زنر 11 ولت خروجی شد +38 و -39 که بازهم یک ولت اخلاف دارم.در همین شرایط اومدم پایه 2 اپتو رو از گراند جدا کردم و به خروجی منفی وصل کردم و در مجموع یه زنر 36 بعلاوه 3 تا 11 ولت قرار دادم که مجموعا 69 ولت زنر میشه و در این حالت ولتاژ خروجی +35.9 و -36.3 شد که باز هم 0.4 ولت اختلاف دارن.

حالا:
    اولا چرا با همون شماتیک فابریک هیچ اخلاف ولتاژی وجود نداره؟
    دوما اون کاری که فیذبک رو بجای مثبت و گراند بین مثبت و منفی گذاشتم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    سوما نمیدونم چیکار کنم ولتاژ حدود 37 بدون اختلاف بین مثبت و منفی بگیرم لطفا راهنمایی کنید دوستان

پاسخ : مشکل در فیدبک هاف بریج

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
    با سلام
    واسه تغذیه امپلی فایر با راهنمایی یکی از دوستان فروم مدار زیر رو بستم و مدار به خوبی کار کرد.یعنی دقیقا شماتیک رو با همین مقادیر بستم و ولتاژ خروجی +47.861 و -47.860 ولت شد که بسیار متقارن و خوب بود.

اما من به ولتاژ حدود +-37 احتیاج داشتم و بنابراین زنر 11 ولت رو از مدار حذف کردم.در نتیجه خروجی شد +38 و -40 که 2 ولت اختلاف بین مثبت و منفی ایجاد شد.
    در مرحله بعدئ اومدم دو دور از ثانویه باز کردم که شد دوتا 7 دورو مجددا بدون زنر 11 ولت خروجی شد +38 و -39 که بازهم یک ولت اخلاف دارم.در همین شرایط اومدم پایه 2 اپتو رو از گراند جدا کردم و به خروجی منفی وصل کردم و در مجموع یه زنر 36 بعلاوه 3 تا 11 ولت قرار دادم که مجموعا 69 ولت زنر میشه و در این حالت ولتاژ خروجی +35.9 و -36.3 شد که باز هم 0.4 ولت اختلاف دارن.

حالا:
    اولا چرا با همون شماتیک فابریک هیچ اخلاف ولتاژی وجود نداره؟
    دوما اون کاری که فیذبک رو بجای مثبت و گراند بین مثبت و منفی گذاشتم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
    سوما نمیدونم چیکار کنم ولتاژ حدود 37 بدون اختلاف بین مثبت و منفی بگیرم لطفا راهنمایی کنید دوستان
    سلام ،
    راستش بنده هم تعجب کردم که دقیقا 47.8 بودن !
    در آمپ های خفن تجاری مثله یاماها هم این مورد اختلاف ولتاژ تا 2 ولت هم دیده میشه! و هیچ مشکلی پیش نمیاد ، چون بایاس آمپ ها معمولا با این اختلاف ولتاژ اندک به هم نمیریزه ، هیچ تاثیر محسوسی هم رو صدا نمیزاره ،
    فرق چندانی برای قرار دادن زنر فیدبک در ریل + یا - نیست ، اما تا جایی که بنده دیدم تمام سوییچینگ هایی که برای آمپ طراحی میشن بدون فیدبک هستن! شاید باورتون نشه اما یه آمپی مثه یاماها که پاورش 2 کیلواته از یه آیسی IR2153 با آرایش هف بریج برای کنترلر استفاده کرده به همراه IGBT
    موفق باشید
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام ،
      راستش بنده هم تعجب کردم که دقیقا 47.8 بودن !
      در آمپ های خفن تجاری مثله یاماها هم این مورد اختلاف ولتاژ تا 2 ولت هم دیده میشه! و هیچ مشکلی پیش نمیاد ، چون بایاس آمپ ها معمولا با این اختلاف ولتاژ اندک به هم نمیریزه ، هیچ تاثیر محسوسی هم رو صدا نمیزاره ،
      فرق چندانی برای قرار دادن زنر فیدبک در ریل + یا - نیست ، اما تا جایی که بنده دیدم تمام سوییچینگ هایی که برای آمپ طراحی میشن بدون فیدبک هستن! شاید باورتون نشه اما یه آمپی مثه یاماها که پاورش 2 کیلواته از یه آیسی IR2153 با آرایش هف بریج برای کنترلر استفاده کرده به همراه IGBT
      موفق باشید
      ممنون دوست عزیز
      زیر بار ولتاژ دو لاین باهم برابر شدن
      یه مشکل تو خروجی دارم و اون اینکه اون دوتا سلف 22 میکرو خیلی داغ میشن.
      دلیلش چیه و چیکارشون کنم؟

دیدگاه

ممنون دوست عزیز
        زیر بار ولتاژ دو لاین باهم برابر شدن
        یه مشکل تو خروجی دارم و اون اینکه اون دوتا سلف 22 میکرو خیلی داغ میشن.
        دلیلش چیه و چیکارشون کنم؟
        سلام ،
        پوزش بابت دیر پاسخ دادن ،
        داغ شدن سلف دو علت میتونه داشته باشه ، تلفات مربوط به هسته که خودش به دو دسته ِی تلفات فوکو و هیسترزیس تقسیم میشه ، و تلفات بعدی هم تلفات مسی(مقاومت سیم پیچ) تلفات های دیگه هم هست که فعلا مهم نیست ،
        بنده احتمال میدم تلفات شما از نوع هیسترزیس باشه ، از هسته های پودر آهن که به اندازه ی کافی بزرگ هستن استفاده کنید ، اگر هم دسترسی به هسته براتون سخته بهتر چند دور از روی هسته ی فعلی باز کنید تا اندوکتانس کم بشه ،
        از هسته های MPP که به رنگ خاکستری هستند استفاده کنید که عالیه ، اما فقط تو تهران خیابان جمهوری میشه پیداش کرد
        شنا از چه سلفی استفاده کردید؟!
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

سلام ،
          پوزش بابت دیر پاسخ دادن ،
          داغ شدن سلف دو علت میتونه داشته باشه ، تلفات مربوط به هسته که خودش به دو دسته ِی تلفات فوکو و هیسترزیس تقسیم میشه ، و تلفات بعدی هم تلفات مسی(مقاومت سیم پیچ) تلفات های دیگه هم هست که فعلا مهم نیست ،
          بنده احتمال میدم تلفات شما از نوع هیسترزیس باشه ، از هسته های پودر آهن که به اندازه ی کافی بزرگ هستن استفاده کنید ، اگر هم دسترسی به هسته براتون سخته بهتر چند دور از روی هسته ی فعلی باز کنید تا اندوکتانس کم بشه ،
          از هسته های MPP که به رنگ خاکستری هستند استفاده کنید که عالیه ، اما فقط تو تهران خیابان جمهوری میشه پیداش کرد
          شنا از چه سلفی استفاده کردید؟!

خب من سلف اماده از بیرون خریدم که هسته رنگ زرد هست.
          حتی با ۷۰۰-۸۰۰ میلی امپر خروجی هم سلف ها داغ میشن.
          پس برم جمهوری هسته خاکستری رنگ اگر پیدا کردم بخرم.
          ------
          یه سوال دیگه اینکه من هنوز لاین فیلتر ورودی نذاشتم.واسه اون باید چه هسته ای بخرم؟و چند میکرو هانری سیم بپیچم؟
          ------
          یه سوال دیگه هم دیود های خروجی خیلی داغ میشن با هموپ جریان ۱ امپر اون از چی میتونه باشه؟

دیدگاه

خب من سلف اماده از بیرون خریدم که هسته رنگ زرد هست.
            حتی با ۷۰۰-۸۰۰ میلی امپر خروجی هم سلف ها داغ میشن.
            پس برم جمهوری هسته خاکستری رنگ اگر پیدا کردم بخرم.
            ------
            یه سوال دیگه اینکه من هنوز لاین فیلتر ورودی نذاشتم.واسه اون باید چه هسته ای بخرم؟و چند میکرو هانری سیم بپیچم؟
            ------
            یه سوال دیگه هم دیود های خروجی خیلی داغ میشن با هموپ جریان ۱ امپر اون از چی میتونه باشه؟
            هسته خاکستری رنگ فروشگاه TEM الکترونیک نبش پاساژ نوبهار ، خیابان سی تیر داره ، فک کنم حدود 10-15 دور کافی باشه ، البته اگه سلف خروجی رو که رو یه هسته پیچیده شده رو رو دوتا هسته بپیچی عالیه!
            برای لاین فیلتر از هسته های با پرموبیلیتی بالا استفاده میشه ، و به اسم ترانس پالس تو همون فروشگاه که گفتم معروفه! از 1 آمپر تا 10 آمپرش رو داره ، اندوکتانس هر طرفش هم از 600 میکرو تا چند میلی هانری موجود داره ، اگه خودت میخوای بپیچی باید از هسته های توروییدی سبز رنگ که فریت با پرموبیلیته ی بالا هستن استفاده کنی!
            دیود خروجیت تو یک آمپر نباید داغ کنه !!!! هر چند گرم شدن تا دمای 40 درجه هم بدون هیت سینک معمولیه! اگر داغ میشن حتما مشکلی تو مدار هست!
            بهتره یه عکس از مدارت بزاری (برای آپلود از پیکوفایل استفاده کنید)
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

هسته خاکستری رنگ فروشگاه TEM الکترونیک نبش پاساژ نوبهار ، خیابان سی تیر داره ، فک کنم حدود 10-15 دور کافی باشه ، البته اگه سلف خروجی رو که رو یه هسته پیچیده شده رو رو دوتا هسته بپیچی عالیه!
              برای لاین فیلتر از هسته های با پرموبیلیتی بالا استفاده میشه ، و به اسم ترانس پالس تو همون فروشگاه که گفتم معروفه! از 1 آمپر تا 10 آمپرش رو داره ، اندوکتانس هر طرفش هم از 600 میکرو تا چند میلی هانری موجود داره ، اگه خودت میخوای بپیچی باید از هسته های توروییدی سبز رنگ که فریت با پرموبیلیته ی بالا هستن استفاده کنی!
              دیود خروجیت تو یک آمپر نباید داغ کنه !!!! هر چند گرم شدن تا دمای 40 درجه هم بدون هیت سینک معمولیه! اگر داغ میشن حتما مشکلی تو مدار هست!
              بهتره یه عکس از مدارت بزاری (برای آپلود از پیکوفایل استفاده کنید)
              این از عکس

پس من از همون tem هسته هارو بخرم و سلفارو بپیچم

یه مورد دیگه که با یکی دو امپر خروجی هسته etd یکم گرم میشه در حد ۴۰-۴۵ درجه طبیعیه؟

دیدگاه

این از عکس

پس من از همون tem هسته هارو بخرم و سلفارو بپیچم

یه مورد دیگه که با یکی دو امپر خروجی هسته etd یکم گرم میشه در حد ۴۰-۴۵ درجه طبیعیه؟
                چقدر توان میکشی که ETD گرم میکنه؟!
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

چقدر توان میکشی که ETD گرم میکنه؟!
                  توانی که فعلا تو تست میکشم حدود ۱۰۰ وات هست.
                  اابته اولیه ۲۰ دور پیچیدم و ثانویه دوتا ۶ دور فیدبک هم روی مثبت منفی ۳۰ ولت تنظیم کردم
                  تو این حالت هسته یکم گرم میشه و با دست حس میشه

دیدگاه

توانی که فعلا تو تست میکشم حدود ۱۰۰ وات هست.
                    اابته اولیه ۲۰ دور پیچیدم و ثانویه دوتا ۶ دور فیدبک هم روی مثبت منفی ۳۰ ولت تنظیم کردم
                    تو این حالت هسته یکم گرم میشه و با دست حس میشه
                    هسته هم نباید تو این توان کم داغ کنه ، یه کاری میگم انجام بده ، ببین ترانست تو بی باری هم گرم میکنه!؟ تو بی باری باید خنک باشه!
                    دیودات نباید با این هیت سینک تو 1 آمپر داغ کنن!(جریان رو چطور اندازه میگیری؟!!!!
                    برای لاین فیلتر ورودی هم میتونی از این ماژول استفاده کنی ، البته دوتا رو موازی ببند که تا 500 وات جواب بده :
                    الکترونیک قدرت
                    الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

هسته هم نباید تو این توان کم داغ کنه ، یه کاری میگم انجام بده ، ببین ترانست تو بی باری هم گرم میکنه!؟ تو بی باری باید خنک باشه!
                      دیودات نباید با این هیت سینک تو 1 آمپر داغ کنن!(جریان رو چطور اندازه میگیری؟!!!!
                      برای لاین فیلتر ورودی هم میتونی از این ماژول استفاده کنی ، البته دوتا رو موازی ببند که تا 500 وات جواب بده :
                      https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...%BE%D8%B1.html
                      ممنون
                      اون تست رو انجام میدم صبح نتیجه رو میگم
                      منبع به 6 تا TDA7294 وصله که در حالت ایدل و بدون سیگنال ورودی 1 امپر جریان میکشن رو 60 ولت(مولتی متر سری در ریل مثبت)
                      یه کانالش هم که وصل میکنم تقریبا 60 وات در نظر میگیرم که میشه 100-120 وات
                      اون لاین فیلتر میترسم یکم ضعیف باشه مثلا تا 700 -800 وات جواب بده خوبه

دیدگاه

https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...%BE%D8%B1.html
                        خب تست بی باریو انجام دام سلف خروجی و دیودا که اصلا گرم نمیشن ماسفتها هم که کلا زیر ۱۰۰-۲۰۰ وات هم گرم نمیشن
                        ترانس هم تو بی باری احساس کردم حدود ۳۵ درجه دما داره یعنی با پشت دست به زحمت یه گرمایی حس کرد(نسبت به هیت سینک ها که خنکیشونو حس میکردم
                        اما فکر نمیکنم ترانس تو اشباع باشه تعداد دورهاشی اولیه و ثانویه اوکی هستن

دیدگاه

ممنون
                          اون تست رو انجام میدم صبح نتیجه رو میگم
                          منبع به 6 تا TDA7294 وصله که در حالت ایدل و بدون سیگنال ورودی 1 امپر جریان میکشن رو 60 ولت(مولتی متر سری در ریل مثبت)
                          یه کانالش هم که وصل میکنم تقریبا 60 وات در نظر میگیرم که میشه 100-120 وات
                          اون لاین فیلتر میترسم یکم ضعیف باشه مثلا تا 700 -800 وات جواب بده خوبه
                          آهان ، اگه میخوای 6 تا 7294 رو باهاش کار بندازی مدارت کم میاره! 7294 کم کمش 150 وات میخواد ، 6 تا 150 میشه 900 وات ، دیودای خروجیت کم میارن! البته دائم کار ، وگرنه مشکلی نیست
                          آره اون لاین فیلتر هر کدوم بیشتر از 220 وات دائم جواب نمیده ،
                          الکترونیک قدرت
                          الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

آهان ، اگه میخوای 6 تا 7294 رو باهاش کار بندازی مدارت کم میاره! 7294 کم کمش 150 وات میخواد ، 6 تا 150 میشه 900 وات ، دیودای خروجیت کم میارن! البته دائم کار ، وگرنه مشکلی نیست
                            آره اون لاین فیلتر هر کدوم بیشتر از 220 وات دائم جواب نمیده ،
                            مشکلاتی که گفتم فقط با راه اندازی یدونه ۷۲۹۴ بود.یعنی داغ شدن سلف و گرمای هسته و گرمای دیود ها با یدونه ۷۲۹۴ بوجود میاد هنوز به راه اندازی ۶ تا نرسیدم!!!
                            بعد واقعا حداقل ۱۵۰ وات میخواد؟این باندهایی که من دارم هر کدوم ۶۰ وات هستن!چقد تلفات ای سی به این ۶۰ وات اضاف میشه مگه
                            جدیدترین ویرایش توسط yoosefheidari; ۱۷:۵۰ ۱۳۹۷/۰۳/۰۳.

دیدگاه

مشکلاتی که گفتم فقط با راه اندازی یدونه ۷۲۹۴ بود.یعنی داغ شدن سلف و گرمای هسته و گرمای دیود ها با یدونه ۷۲۹۴ بوجود میاد هنوز به راه اندازی ۶ تا نرسیدم!!!
                              بعد واقعا حداقل ۱۵۰ وات میخواد؟این باندهایی که من دارم هر کدوم ۶۰ وات هستن!چقد تلفات ای سی به این ۶۰ وات اضاف میشه مگه
                              یه اشکالی تو کار هست دیودات نباید داغ کنن ، گرم شدنش طبیعیه ، بازده 7294 حدود 60 درصده در بهترین حالت ، خودت میتونی حساب کنی که چقدر توان میخواد.
                              الکترونیک قدرت
                              الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X