اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار رگولاتور جریان برای ساخت چراغ قوه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار رگولاتور جریان برای ساخت چراغ قوه

سلام من میخوام تعدادی ال ای دی کلاهی 8 میلیمتر را به طور موازی اتصال داده و با ولتاژ ثابت 5 ولت اونا رو روشن کنم جدا از اینکه باید مقاومت مناسبی به طور سری قرار بدم که محاسباتش انجام
    دادم ، اما مشکل اصلی من در کنترل جریان میباشد و میخوام جریان ال ای دی ها ثابت بمونه که در طولانی مدت نسوزن.در ضمن ولتاژ ثابته. لطفا راهنمایی فرمایید تا مدارشو طراحی و اجرا کنم . ممنون

پاسخ : مدار رگولاتور جریان برای ساخت چراغ قوه

از lm317 استفاده کن

امام علی (ع)
    بزرگترین گناه «ترس» است
    بزرگترین تفریح «کار» است
    بزرگترین بلا «نومیدی» است
    بزرگترین شجاعت «صبر» است
    بزرگترین استاد «تجربه» است
    بزرگترین اسرار «مرگ» است
    بزرگترین افتخار «ایمان» است
    بزرگترین سود «فرزند نیک» است
    بزرگترین هدیه «گذشت» است
    بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط qwwe نمایش پست ها
      از lm317 استفاده کن
      ممنون از پاسختون . ولی lm317 تثبیت کننده ولتاژه و من تثبیت کننده جریان میخوام. میشه بیشتر راهنمایی کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimagh99 نمایش پست ها
        ممنون از پاسختون . ولی lm317 تثبیت کننده ولتاژه و من تثبیت کننده جریان میخوام. میشه بیشتر راهنمایی کنید؟
        دوست گرامی
        از همه رگلاتورهای ولتاژ میتوان به عنوان منبع جریان ثابت نیز استفاده نمود ....برای LM317 طرحهای زیادی وجود داره :

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

ممنون بابت مدار . یک سوال دیگر مقدار خازن چگونه بدست میاد و میتونم ظرفیت دیگه ای قرار بدم؟ و سوال دوم اینکه نوع خازن چی باشه فرق میکنه؟(منظورم الکترولیت یا عدسی یا اصلا smd) ?
          همچنین ولتاژ خازن باید چقدر باشه؟
          جدیدترین ویرایش توسط nimagh99; ۱۷:۴۸ ۱۳۹۷/۰۳/۰۱.

دیدگاه

درود . شما باید led هارو به صورت سری وصل کنید که احتمالا همینطوره . چون گفتید*موازی .
            در مدار پیشنهاد شده با lm317 شما مقدار مقاومت خروجی رو باید با مقدار مورد نیاز جایگزین کنید . خازن ورودی یک صافی هست و الزامی نیست .
            مقدار مقاومت از تقسیم عدد 1.25 بر جریان مورد نیاز بدست میاد .

مثلا برای جریان ۲۰۰ میلی ، تقسیم 1.25 بر 0.2 میشه 6.3 اهم .

دیدگاه

[QUOTE=Masood Ashoori;676603]درود . شما باید led هارو به صورت سری وصل کنید که احتمالا همینطوره . چون گفتید*موازی .
              در مدار پیشنهاد شده با lm317 شما مقدار مقاومت خروجی رو باید با مقدار مورد نیاز جایگزین کنید . خازن ورودی یک صافی هست و الزامی نیست .
              مقدار مقاومت از تقسیم عدد 1.25 بر جریان مورد نیاز بدست میاد .

مثلا برای جریان ۲۰۰ میلی ، تقسیم 1.25 بر 0.2 میشه 6.3 اهم .[/QUO
              تشکر از شما . اگر من 8 ال ای دی رو سری کنم به ولتاز حدودا 28 ولت نیاز دارم میخواستم ببینم در مدار بالا که جریان را با مقاومت تنظیم میکنیم چطور باید ولتاز 28 در خروجی بگیرم آیا لازمه مدار تغییر کنه یا همین مدار ولتاژ 8 ال ای دی (سری ) رو تامین میکنه؟ تشکر از پاسخ شما

منظورم اینه باید از هردوی مدار های بالا استفاده کنم؟ ترکیبی. و اگه آره مدار نهایی چطوری میشه؟
              جدیدترین ویرایش توسط nimagh99; ۰۹:۰۳ ۱۳۹۷/۰۳/۰۲.

دیدگاه

چجوری حساب میکنید میشه ۲۸ ولت ؟ مگه اووال شما چیه ؟ مگر نفرمودید می*خواید با ۵ ولت روشن کنید ؟ این اطلاعات رو بفرمایید تا عرض کنم

دیدگاه

عکس این ال ایدی تو فروشگاه سایت پیدا نکردم ولی یه سایت دیگه عکسش هست دقیقا همونه من دارم و با ولتاژ 3تا 4 ولت کار میکنه من میانگین 3.5 گرفتم چون میخوام پرنور باشه شد 28 ولت
                  خرید اینترنتی ال ای دی 8 میلی متر سفید شفاف F8 به صورت خرده و عمده و قیمت انواع دیود LED در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

اینم لینکش

دیدگاه

سلام
                    اگر از مقاومت برای افت اضافه ولتاژ استفاده کردید نیازی به تثبیت جریان نیست و از این ترکیب جریان به صورت محدود شده عبور خواهد کرد.
                    اصولاً در روند طراحی و انتخاب مقاومت مناسب برای LED مقدار جریان گذرنده از LED لحاظ شده!! وگرنه شما چطور بدون دونستن مقدار جریان LED مقاومت رو محاسبه کردید؟؟؟
                    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
                      سلام
                      اگر از مقاومت برای افت اضافه ولتاژ استفاده کردید نیازی به تثبیت جریان نیست و از این ترکیب جریان به صورت محدود شده عبور خواهد کرد.
                      اصولاً در روند طراحی و انتخاب مقاومت مناسب برای LED مقدار جریان گذرنده از LED لحاظ شده!! وگرنه شما چطور بدون دونستن مقدار جریان LED مقاومت رو محاسبه کردید؟؟؟
                      تشکر از شما من از دیتاشیت جریان و بدست آوردم و برای اطمینان خودم ولتاژ نامی ال ای دی رو با ماژول lm2596 بهش دادم و با امپرمتر جریانو اندازه گرفتم و با محاسبات مقاومت بدست اوردم
                      پس طبق فرمایش شما با همین مقاومت مشکلی پیش نمیاد و مدار دچار مشکل نمیشود درسته؟

دیدگاه

خیر مشکلی نخواهد بود.
                        با ثابت بودن ولتاژ فوروارد LED و در نتیجه مشخص بودن میزان ولتاژ اضافه برای افت دادن روی مقاومت، همچنین با دانستن جریان مناسب برای درایو LED (تصمیم طراح با توجه به دیتاشیت)، با کمک فرمول قانون اهم مقاومت مناسب به دست خواهد آمد. طبق این فرآیند عملاً جریانی بیش از مقدار لحاظ شده در روند طراحی از LED عبور نخواهد کرد. توجه داشته باشید که طبق توضیحات، مقدار این مقاومت دقیقاً میزان جریان گذرنده از LED را تعیین می کند و کار این مقاومت نیز همین است.
                        *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X