اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای حذف نویز در هنگام پخش از برد فلش خور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای حذف نویز در هنگام پخش از برد فلش خور

وقت بخیر من برد فلش خور بلوتوث دار خریدم با یه آمپلی فایر حرفه ای 2x50W+100W XH-M139 وقتی کابل aux رو مستقیم به آمپلی میزنم صدا بدون نویز پخش میشه و با صدای خوب و بلند. اما اگه برد بهش وصل کنم و خروجی aux برد رو به آمپلی وصل کنم متاسفانه صدا دارای نویز میشه(نه در اون حد که آزار دهنده باشه) اما اگه با بلوتوث به این برد وصل بشم نویز خیلی زیاد میشه. البته صداش هم کمتر میشه با برد چه ب بلوتوث چه با کابل.ممنون میشم راهنمایی کنید.من ورودی برق این ماژول رو با رگولاتور 7806 رسوندم به 6 ولت. منبع تغذیه م هم یه سوئیچینگ 12 ولت 15 آمپره .
    یه جایی هم خوندم برای حذف نویز یه خازن 16 ولت 470 استفاده کنم. اما نمیدونم اینو کجا باید بزارم. ابتدای برق ورودی برد فلش خور؟ قبل از رگولاتور یا بعد از رگولاتور؟ یا کلا رگولاتور رو حذف کنم؟ چون برد از 5 تا 12 رو ساپورت میکنه.

پاسخ : راهنمایی برای حذف نویز در هنگام پخش از برد فلش خور

نوشته اصلی توسط Projpc نمایش پست ها
    وقت بخیر من برد فلش خور بلوتوث دار خریدم با یه آمپلی فایر حرفه ای 2x50W+100W XH-M139 وقتی کابل aux رو مستقیم به آمپلی میزنم صدا بدون نویز پخش میشه و با صدای خوب و بلند. اما اگه برد بهش وصل کنم و خروجی aux برد رو به آمپلی وصل کنم متاسفانه صدا دارای نویز میشه(نه در اون حد که آزار دهنده باشه) اما اگه با بلوتوث به این برد وصل بشم نویز خیلی زیاد میشه. البته صداش هم کمتر میشه با برد چه ب بلوتوث چه با کابل.ممنون میشم راهنمایی کنید.من ورودی برق این ماژول رو با رگولاتور 7806 رسوندم به 6 ولت. منبع تغذیه م هم یه سوئیچینگ 12 ولت 15 آمپره .
    یه جایی هم خوندم برای حذف نویز یه خازن 16 ولت 470 استفاده کنم. اما نمیدونم اینو کجا باید بزارم. ابتدای برق ورودی برد فلش خور؟ قبل از رگولاتور یا بعد از رگولاتور؟ یا کلا رگولاتور رو حذف کنم؟ چون برد از 5 تا 12 رو ساپورت میکنه.
    سلام دوست من
    قبل از رگولاتور یعنی به دوتا پایه ای ورودی برد وصل کن مشکلت حل میشه

دیدگاه

سلام
      در ورودی رگولاتور و خرجی اش یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد در ورودی برق رگولاتور بزارید و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد در خروجی برق رگولاتور
      یعنی منفی خازن رو به منفی ورودی برق برد فلش خور وبعد مثبت خازن رو به مثبت ورودی برق برد فلش خور
      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
        سلام
        در ورودی رگولاتور و خرجی اش یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد در ورودی برق رگولاتور بزارید و یک خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد در خروجی برق رگولاتور
        یعنی منفی خازن رو به منفی ورودی برق برد فلش خور وبعد مثبت خازن رو به مثبت ورودی برق برد فلش خور
        موفق باشید
        میتونید یه نقشه بزارید. شرمنده متوجه نشدم.

دیدگاه

میتونید یه نقشه بزارید. شرمنده متوجه نشدم.
          از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه. با نقشه لطفا. الکترونیک تخصصم نیست

دیدگاه

سلام یه برد فلش خور ۱۲ ولتی رو یه ضبط کاست کار گذاشتم خروجی صدای برد را به برد آمپلی فایر ضبط وصل کردم اما صدای نویز خیلی بدی داره یک خازن ۲۵ ولت ۴۷۰ میکرو هم به برق ۱۲ برد فلش موازی کردم اما جواب نداد ،لطفا راهنمایی کنید.
            با تشکر

دیدگاه

از دوستان کسی نیست راهنمایی کنه. با نقشه لطفا. الکترونیک تخصصم نیست
              دوست عزیز
              اینگونه برد ها دارای تنوع بسیار در بازار هستند. بهتر است عکس از برد بزارید تا طبق عکس توضیح داده شود

ابن نوع برد ها تنوع بسیار دارند ولی این عکس یه نمونه از انها می باشد.
              سوکت قرمز رنگ در عکس بربوط به تغذیه برق برد می باشد که دو عدد پایه دارد. یکی منفی و دیگری مثبت می باشد که اکثرا در زیر برد پایه مثبت و منفی را مشخص کرده است شما باید یک خازن الکترولیتی که اساتید فرمودند---
              خازن 16 ولت 470 میکرو فاراد---
              را به این دوپایه وصل کنید. اگر هویه ندارید می توانید به دو رشته سیم همین سوکت قرمز رنگ وصل کنید. البته حتما دقت کنید که پایه منفی خازن را به سیم منفی و پایه مثبت خازن را به سیم مثبت وصل کنید.

مهندس احمدی: "
              ... هرچی گراند هست رو حتما وصلش کن این گراند وصل کردن خیییییییلی مهمه
              شما تمام GND ها و AGND های ماژول رو به منفی وصل کنید خازن تغذیه هم یادتون نره
              بهتره از سیم مرغوب ترجیحا مفتولی استفاده بشه"
              جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۱۵:۵۶ ۱۳۹۷/۱۱/۰۲.

دیدگاه

سلام.
                من گراند صدا رو به بدنه زدم نویزش کم شد ولی هنوز نویز داره،گراند برق برد رو هم به بدنه وصل کنم؟رگلاتورم وصله،خازنم تست کردم فرقی نکرو

دیدگاه

سلام اساتید وقت بخیر،،بنده هم همین برد فلش خور رو خریدم با آمپلی فایر ۳۰ وات،،،منبع تغذیه دونا رو از یک آداپتور ۱۲ ولت ۲ امپر گرفتم،،،وقتی امپلی و برد فلش خور رو باهم به آداپتور وصل میکنم نویز بسیار شدیدی داره،،،خازن ۱۶ ولت ۴۷۰ روهم امتحان کردم اما نتیجه نداد،،،برد فلش خور و امپلی رو جدا جدا به دوتا آداپتور وصل کردم نویزش برطرف شد،،،اما یه اسپیکر نمیتونه دوتا آداپتور داشته باشه،،،میشه راهنمایی کنید که چطور میشه دوتا رو به یه آداپتور وصل کرد که نویز نندازه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad,13377 نمایش پست ها
                    سلام اساتید وقت بخیر،،بنده هم همین برد فلش خور رو خریدم با آمپلی فایر ۳۰ وات،،،منبع تغذیه دونا رو از یک آداپتور ۱۲ ولت ۲ امپر گرفتم،،،وقتی امپلی و برد فلش خور رو باهم به آداپتور وصل میکنم نویز بسیار شدیدی داره،،،خازن ۱۶ ولت ۴۷۰ روهم امتحان کردم اما نتیجه نداد،،،برد فلش خور و امپلی رو جدا جدا به دوتا آداپتور وصل کردم نویزش برطرف شد،،،اما یه اسپیکر نمیتونه دوتا آداپتور داشته باشه،،،میشه راهنمایی کنید که چطور میشه دوتا رو به یه آداپتور وصل کرد که نویز نندازه؟
                    درود.
                    آداپتور 12 ولت 2 آمپر برای آمپ و برد کم است!!! حداقل باید 7 آمپر باشد....
                    مگه چه مشکلی دارد؟؟ ضبط دستساز بنده هم دو عدد ترانس دارد و تغذیه اش از آمپ جدا است!!!!
                    اما چاره مشکل شما استفاده از مدار زیر است:

بدنه ی رگولاتور 7808 را حتما به یک هدسینک کوچک پیچ کنید...
                    از این مدار به عنوان تغذیه برد فلش خور استفاده کنید.... نویزتان از بین خواهد رفت!!!!
                    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

سلامبعضی از آداپتور های سوئیچینگ تو خروجی فیلتر نداره یا چینیه سرش کلا گذاشته از غذا بعضی از آمپ ها هم به ریپل ولتاژ یا حتی جریان حساسه یعنی ریپل را پخش میکند مثلاً وقتی هیچ صدایی پخش نمی شه صدای ویزویز میده شما سر مثبت یه سلف بذارید و برای یکی از بدا آمپ یا فلش خون بعد از سلف یه دیود و خازن بذارید احتمالاً بشه

دیدگاه

** * * * * * * * * * *

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط parsa bahrami نمایش پست ها
                        درود.
                        آداپتور 12 ولت 2 آمپر برای آمپ و برد کم است!!! حداقل باید 7 آمپر باشد....
                        مگه چه مشکلی دارد؟؟ ضبط دستساز بنده هم دو عدد ترانس دارد و تغذیه اش از آمپ جدا است!!!!
                        اما چاره مشکل شما استفاده از مدار زیر است:

بدنه ی رگولاتور 7808 را حتما به یک هدسینک کوچک پیچ کنید...
                        از این مدار به عنوان تغذیه برد فلش خور استفاده کنید.... نویزتان از بین خواهد رفت!!!!
                        خیلی ممنون،فقط بنده خیلی تازه کار هستم،،(بدون اموزش و تجربه) یه سوال داشتم،،،اون قسمت مستطیل شکل وسط مدار چی هستش؟
                        بقیه اجزا اوکی هستن و میخوام فایل pcb رو بسازم اونو موندم چیه،باز ببخشید
                        جدیدترین ویرایش توسط mohammad,13377; ۲۱:۴۳ ۱۳۹۹/۰۸/۰۴.

دیدگاه

** * * * * * * * * * *

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

خیلی ممنون،فقط بنده خیلی تازه کار هستم،،(بدون اموزش و تجربه) یه سوال داشتم،،،اون قسمت مستطیل شکل وسط مدار چی هستش؟
                          بقیه اجزا اوکی هستن و میخوام فایل pcb رو بسازم اونو موندم چیه،باز ببخشید
                          درود.
                          رگولاتور7808 این شکلی است!!! :

در عکس این قطعه که شبیه به ترانزیستور قدرت است رگولاتور نام دارد و از سری رگولاتور های 78XX است !!! که شما باید در این مدار از 7808 استفاده بکنید!!!
                          اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

سلام دوستان من یه پخش خانگی با یه برد فلش خور و ۲ تا آمپلی 60 وات TPA 3118 درست کردم اما نویز داره منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 15 آمپر هست اما با یک ترانس که از روی پخش خانگی ال جی هم دراوردم نویز داره ، تغذیه فلش خور هم یک شارژر 5 ولت 2 امپر هست ( تغذیه امپلی و فلش خور جدا هست)
                            وقتی برد فلش خور را خاموش میکنم نویز خیلی بیشتر میشه در ضمن ولتاژ سوئیچینگ ۱۳.۶ ولت هست اما ولتاژ اون ترانس ۲۱ ولت بود
                            هزینه زیادی برای ساختش کردم که با نویز همش رفت روی هوا . لطفا کمک کنید زیاد حرفه ای نیستم ولی در حد اضافه کردن یه خازن و این چیزا یا خرید ماژول مشکلی ندارم خیلی ممنون

دیدگاه

با سلام به شما در مورد این نقیصه دستگاه .... چند راهکار می توان پیشنهاد کرد ... ۱ . ترانس حلقوی یعنی تیروئیدی استفاده* کنید .۲ .... زمین یا بدنه دو تغذیه به هم متصل باشد .۳...در ورودی تغذیه امپلیفایر و دستگاههای حساس به نویز از فیلتر حذف نویز که در بازار آماده به فروش می رسد استفاده کنید ۴ ..... در ورودی تغذیه امپلیفایر از هسته فریت جهت حذف نویز استفاده کنید . در ورودی به تغذیه امپلیفایر از خازن فید ترو استفاده کنید یادر خروجی دستگاه تغذیه از خازن فید ترو استفاده کنید ۵..... در کابل برق ورودی مانند کابلهای برق کامپیوتر از هسته* حلقه*ای فریت که دور کابل قرار دارد استفاده کنید ۶ .... دستگاه تولید نویز خود را پیدا کرده و این موارد فوق را برای آن انجام دهید ۷ ..... معمولا. " ای سی " های رگولاتور نویز را به نحو موثری کاهش* می دهند می توانید از آنها هم استفاده کنید از قطعات مر غوب در ساخت استفاده کنید ۸ ..... معمولا تغذیه های سوئیچینگ را داخل جعبه فلزی قرار می دهند و خروجی آنرا با موارد فوق الذکر ایزوله کرد و خازن فید ترو جهت جلو گیری خروج نویز با خروجی سری کنید بدنه خازن فید ترو به زمین متصل می*شود.... موفقیت شما را خواهانم از خداوند بزرگ۸..... تمام موارد در نقشه های امپلیفایر باید به خوبی* طبق دستورالعمل کارخانه سازنده قطعه در دیتا شیت رعایت گردد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X