اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت کاراکترهای نا معتبر به محض اتصال ماژول SIM800 به لب تاپ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت کاراکترهای نا معتبر به محض اتصال ماژول SIM800 به لب تاپ؟؟؟

سلام دوستان.
    من چند روز پیش یه برد Sim800 خریداری کردم. پورت COM اون رو توسط کابل و مبدل سریال به USB به لپ تاپ وصل کردم.
    به محض روشن کردن شروع میکنه به نمایش یه سری کاراکتر درهم روی نرم Hyper terminal. البته من از نرم افزارهای دیگه مانند Putty , Advanced Serial Port Terminal هم استفاده کردم و نتیجه مشابه بود.
    در واقع اصلا اجازه ارسال دستورات AT رو نمیده.
    ضمنا موقع روشن کردن LED شبکه پشت سر هم چشمک میزنه و بعد از شناسایی شبکه سیم کارت ، هر 3 شانیه یکبار چشمک میزنه.
    کسی با این مشکل تو ارتباط سریال مواجه شده؟
    لطفا راهنمایی بفرمائید.

پاسخ : دریافت کاراکترهای نا معتبر به محض اتصال ماژول SIM800 به لب تاپ؟؟؟

نوشته اصلی توسط taherkhani.mt نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من چند روز پیش یه برد Sim800 خریداری کردم. پورت COM اون رو توسط کابل و مبدل سریال به USB به لپ تاپ وصل کردم.
    به محض روشن کردن شروع میکنه به نمایش یه سری کاراکتر درهم روی نرم Hyper terminal. البته من از نرم افزارهای دیگه مانند Putty , Advanced Serial Port Terminal هم استفاده کردم و نتیجه مشابه بود.
    در واقع اصلا اجازه ارسال دستورات AT رو نمیده.
    ضمنا موقع روشن کردن LED شبکه پشت سر هم چشمک میزنه و بعد از شناسایی شبکه سیم کارت ، هر 3 شانیه یکبار چشمک میزنه.
    کسی با این مشکل تو ارتباط سریال مواجه شده؟
    لطفا راهنمایی بفرمائید.
    سلام
    زمین مبدل سریال با زمین ماژول رو به هم وصل کردین؟
    باودریت پیشفرض این ماژول هم 9600 هست

دیدگاه

پاسخ : دریافت کاراکترهای نا معتبر به محض اتصال ماژول SIM800 به لب تاپ؟؟؟

سلام.
      چون از سوکت COM استفاده شده تمام زمینها به هم متصل هستن.
      من از برنامه های مختلف استفاده کردم و نکته جالب اینکه با برنامه Termite تونستم باماژول ارتباط اولیه رو بگیرم و خروجی دستورات AT و چند تا دستور دیگه رو ببینم. البته نتونستم کد دستور Enter رو پیدا کنم و بنابر این تو این نرم افزار هنوز نتونستم SMS ارسال کنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X