اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول sim800l

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول sim800l

سلام دوستان
    دو روزه علاف این ماژول هستم کلا بدترکیب ترین راه اندازی رو داره خدا وکیلی

نوشتن ولتاژ کاریش 3.7 تا 4.2 هست این در حالیه که من تا 5 ولت ور وصل نکنه سیمکارت کار نمیکنه و یا خاموشه یا مشغول
    از طرفی تا دیروز به کامنت ها پاسخ میداد رو سریال 4800 الان دیگه نمیده در حالی که سایت ها نوشتن از 19200 استفاده بشه که در این صورت تمام جواب ها برام یک مربع کوچیک میشه نمیدونم مشکل چیه

دوستانی که با این ماژول کار کردن اگر امکانش هست بهم یک کمکی برسونن

پاسخ : ماژول sim800l

سلام دوست عزیز
    من از این ماژول استفاده کردم ولی این اداها نداشته...
    ببین برا تنظیم دقیق ولتاژ از دیود استفاده نکن ... من استفاده نکردم ... از ماژول LM2596 فروشگاه استفاده کردم و راحت تنظیمش کردم
    اگه کاراکتر ها درست دریافت نمیشن این یعنی نرخ بیت ها یکی نیست ... من از 9600 استفاده میکنم..
    بعد اون تقسیم مقاومتی برا چیه ؟؟ فکر نکنم لازم باشه... مگه منطقش 5 ولت نیست ؟؟

خرید ماژول LM2596 تغذیه دی سی DC-DC مبدل تبدیل کننده رگولاتور DC به DC باک BUCK کاهنده ولتاژ 30 ولت جریان 3 آمپر دیتاشیت مشخصات فنی با قیمت مناسب فروشگاه ECA
    جدیدترین ویرایش توسط Blue Ice; ۱۸:۳۷ ۱۳۹۷/۰۳/۰۱.
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام و ممنون ازتون
      در مورد بیت ها تقریبا میشه گفت کلشون رو امتحان کردم جواب درست در مونی نمیده فقط یک بار با 4800 جواب گرفتم بعد اونم ج نداد
      ذاستی رو چه ولتاژ و امپری جواب داد ؟

دیدگاه

سلام دوباره
        دوستان من الان برد کامله زنگ میزنم زنگ میخوره ولی هنوز با دستورات مشکل دارم چیکار کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahok.re نمایش پست ها
          سلام دوباره
          دوستان من الان برد کامله زنگ میزنم زنگ میخوره ولی هنوز با دستورات مشکل دارم چیکار کنم ؟
          سلام کتاب زیر برای شروع خیلی کمک می کند بعدش هم که راه افتادی از روی دیتاشیت خود sim800 دستورات را اجرا کن یا علی

امام علی (ع)
          بزرگترین گناه «ترس» است
          بزرگترین تفریح «کار» است
          بزرگترین بلا «نومیدی» است
          بزرگترین شجاعت «صبر» است
          بزرگترین استاد «تجربه» است
          بزرگترین اسرار «مرگ» است
          بزرگترین افتخار «ایمان» است
          بزرگترین سود «فرزند نیک» است
          بزرگترین هدیه «گذشت» است
          بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahok.re نمایش پست ها
            سلام دوباره
            سلام
            این مورد رو هم در نظر داشته باشین که اگه ولتاژ بیش از حد قابل قبول sim به پایه های دیتا اعمال کنید(در دیتاشیت 2.8 ولت ذکر شده) امکان سوختن بخش سریال ماژول وجود داره ولی اینکه میگید مربع ارسال میشه احتمالا مشکل از باودریت انتخابی هست (مقدار باودریت ماژولهای sim به صورت پیش فرض بر روی 9600 هست)
            برای تست مبدل هم پایه rx و tx مبدل رو به هم وصل کنید و یه کاراکتر ارسال کنید ببینید دقیقا همون رو دریافت میکنید یا خیر

دیدگاه

با سلام
              خسته نباشید . دوستان بنده یکماهی میشه درگیر این ماژولم و تا دیروز کاملا بدون مشکل کار میکرد . امروز یهویی دچار مشکل شد و چراغ نشانگرش با سرعت زیاد چشمک میزنه (که نشونه وصل نشدن به شبکه س) و دیگه به شبکه وصل نمیشه . انواع و اقسام دیباگ مود و ... هم تست کردم ودر اخر به این پیغام رسیدم : CME+ :604 رو میده که وقتی چک کردم معنیش اینه (can not allocate control socket) بعد از اون هم CREG رو چک کردم 0و3 میده یعنی شبکه اجازه وصل شدن بهش نداده. در صورتی که ت روز گذشته بدون مشکل کار میکرد . لطفا در صورت اطلاع از نحوه رفع مشکل و هر پیشنهادی پاسخ بدید . از شما متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pouryam7 نمایش پست ها
                با سلام
                خسته نباشید . دوستان بنده یکماهی میشه درگیر این ماژولم و تا دیروز کاملا بدون مشکل کار میکرد . امروز یهویی دچار مشکل شد و چراغ نشانگرش با سرعت زیاد چشمک میزنه (که نشونه وصل نشدن به شبکه س) و دیگه به شبکه وصل نمیشه . انواع و اقسام دیباگ مود و ... هم تست کردم ودر اخر به این پیغام رسیدم : CME+ :604 رو میده که وقتی چک کردم معنیش اینه (can not allocate control socket) بعد از اون هم CREG رو چک کردم 0و3 میده یعنی شبکه اجازه وصل شدن بهش نداده. در صورتی که ت روز گذشته بدون مشکل کار میکرد . لطفا در صورت اطلاع از نحوه رفع مشکل و هر پیشنهادی پاسخ بدید . از شما متشکرم
                سلام
                احتمال داره مشکل از اجرای طرح رجیستری ایجاد شده باشه.
                *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

با تشکر از شما اما مشکل از رجیستری نیست سریال ماژول رو توی سامانه همتا چک کردم

دیدگاه

دوست عزیز بدون شک اعمال ولتاژ بیشتر ۴.۲ ولت منجر به آسیب دیدن ماژول خواهد شد و نیاز به ۲ تا ۳ آمپر جریان داره. و از طرفی برای تبادل دیتا بین ماژول و میکروکنترلر نیاز به تطبیق دهنده سطح ولتاز تا حداکثر ۳ ولت نیاز دارید، در غیر اینصورت پایه های دیتا آسیب میبینن...
                    ضمن اینکه باید یادآوری کنم این ماژول بصورت اتومات باود ریت رو تشخیص میده، فقط کافیه ابتدای کار ۲ بار دستور AT رو براش بفرستی
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام
                      با کمک ماژول gsm و نرم افزار آردوینو برنامه ارسال پیام و تماس صوتی اتوماتیک دزدگیر رو نوشتم
                      چه کدی باید بنویسم که موقع تماس صوتی وقتی خطی که باهش تماس گرفته شده مشغول یا در دسترس نبود، رو چک کنه و بعد از بررسی و مشغول نبودن خط تماس بگیره
                      ممنون

دیدگاه

سلام دوستان، خسته نباشید. میخواستم بپرسم این ماژول های sim800l از نظر پایداری چطوره؟ من یه سیستم باهاش ساختم که همیشه به برق وصله. تقریبا 2 ماه بدون مشکل کار میکرد، اما جدیدا بعضی وقتا، یا پیام رو دریافت نمیکنه، یا پیام نمیده. از عملکرد صحیح دستگاه مطمئنم، چون تو حالتی که ماژول اینجوری میشه، دستگاه به درستی تمام دستورات رو اجرا میکنه. ضمن این که من همیشه وضعیت شبکه رو چک میکنم که حتما ماژول تو شبکه باشه، در غیر اینصورت، اول ماژول بطور خودکار ریست میشه بعد که شبکه رو شناخت، پیام میده. منظورم اینه که تو برنامه تمام جنبه های ایمنی رو رعایت کردم.
                        اگه ماژول های قابل اطمینانی نیستن، پیشنهاد شما چیه که راحتم گیر بیاد؟

دیدگاه

منم یه ماژول sim800l دارم راه میندازم اما مشکلی که دارم اینه که ماژول دستورات رو اجرا نمیکنه
                          باد ریت اتصالات و .. اوکیه مشکل نداره کسی میدونه ایراد جیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط darklight1234 نمایش پست ها
                            منم یه ماژول sim800l دارم راه میندازم اما مشکلی که دارم اینه که ماژول دستورات رو اجرا نمیکنه
                            باد ریت اتصالات و .. اوکیه مشکل نداره کسی میدونه ایراد جیه؟
                            سلام. از نظر کلی ماژول خوبیه. من چند تا مشکل داشتم باهاش که با اتصال آنتن خارجی و اصلاح کد نویسی دیگه مشکلی نداره. لطفا اگه بسکام کار می کنید، کدتون رو بزارید، ببینیم مشکل چیه.

دیدگاه

سلام دوستان من میخواستم شماره ارسال کننده پیام به sim800 رو دریافت کنم و در یه متغییری ذخیره کنم کسی میتونه راهنمایی کنه متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X