اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی سنسور

سلام دوستان
    من نیاز به یک سنسور دارم که سفتی و شلی جسم رو بتونم بفهمم نیاز به اندازه گیری ندارم فقط میخوام وقتی جسم سفت یا سخت میشه سنسور عمل کنه موادجامد هم مد نظرم هست ..چه سنسوری میشه برای این کار استفده کرد ؟

پاسخ : معرفی سنسور

سلام شما بهتره در مورد جسم و کاری که می خواهید انجام بدید بیشتر توضیح بدید مطلبتون خیلی گنگه!

دیدگاه

با سلام
      بنظرم باید از strain gauge استفاده نمایید ولی باید یک مدار اندازه گیری شامل یک پل وتستون برای خواندن میزان استرین طراحی کنید و پس از خواندن استرین اگر به میزان دلخواهی رسید مدار عمل نماید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad hg نمایش پست ها
        سلام شما بهتره در مورد جسم و کاری که می خواهید انجام بدید بیشتر توضیح بدید مطلبتون خیلی گنگه!
        دوست عزیز ،فرض رو بر این بگیرید که من سنسور رو می خوام رو یه توپ نصب کنم و فقط دو حالت رو میخوام بدونم اونم پر کامل و کمتر از پر کامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط adrianjavad نمایش پست ها
          دوست عزیز ،فرض رو بر این بگیرید که من سنسور رو می خوام رو یه توپ نصب کنم و فقط دو حالت رو میخوام بدونم اونم پر کامل و کمتر از پر کامل
          با سلام شما می تونید دو راه رو استفاده کنید راه اول :همون راهییه که دوستمون گفت افزایش کشش سطح توپ رو بسنجی اونم با استرین گیج که باید دقت کنید که توپ حالت چروکیده قبل و بعد از تست نداشته باشه راه حل دوم :استفاده از فشار هوایی که درون توپه با سنسور فشار سنج داخلی بسته به کاری که می خواهید انجام دهید با یکی جلو بروید

دیدگاه

با سلام شما می تونید دو راه رو استفاده کنید راه اول :همون راهییه که دوستمون گفت افزایش کشش سطح توپ رو بسنجی اونم با استرین گیج که باید دقت کنید که توپ حالت چروکیده قبل و بعد از تست نداشته باشه راه حل دوم :استفاده از فشار هوایی که درون توپه با سنسور فشار سنج داخلی بسته به کاری که می خواهید انجام دهید با یکی جلو بروید
            ممنون از پاسختون ...مشکل اینجاست که استرین گیج یاید کامل با چسب به سطح توپ بجسبد من نمی خوام اون رو به سطح نوپ بچسبونم روش دوم هم که سنجش فشار داخلی هست مد نظرم نیست فقط یه راهی میخوام که بشه از سطح بیرونی بسنجم

دیدگاه

ممنون از پاسختون ...مشکل اینجاست که استرین گیج یاید کامل با چسب به سطح توپ بجسبد من نمی خوام اون رو به سطح نوپ بچسبونم روش دوم هم که سنجش فشار داخلی هست مد نظرم نیست فقط یه راهی میخوام که بشه از سطح بیرونی بسنجم
              بنظرم باید در این حالت توپ رو در وضعیت ثابت قرار ده و سپس به کمک یک فاصله سنج خیلی دقیق اولتراسوند مانند حسگرهای ربات افرایش حجم توپ رو بسنجید فقط در این وضعیت عملکرد سنسور اولتراسوند خیلی مهم است و محیط تست نیز باید کالیبره باشه

دیدگاه

بنظرم باید در این حالت توپ رو در وضعیت ثابت قرار ده و سپس به کمک یک فاصله سنج خیلی دقیق اولتراسوند مانند حسگرهای ربات افرایش حجم توپ رو بسنجید فقط در این وضعیت عملکرد سنسور اولتراسوند خیلی مهم است و محیط تست نیز باید کالیبره باشه
                در این حالت باید توپ از سنسور فاصله داشته باشه ؟این فاصله چقد است؟

دیدگاه

در این حالت باید توپ از سنسور فاصله داشته باشه ؟این فاصله چقد است؟
                  این سنسورها دارای دقتی می باشند که جسمی از اون فاصله ای که دراور مشخص کرده جلو تر بیاید (در واقع فاصله کمتر بشه) الارم به میکرو ربات می فرسته حال شما می تونید حسگر را در وضعیت بالای هشدار قرار دهید با کاهش فاصله سطح توپ یا ارسال سیگنال قطع خواهد شد یا الارم کاهش خواهد یافت این قضیه البته باید توسط افرادی که با این نوع سنسور کار کردند تایید بشه توپ نیز نباید کوچک باشه

دیدگاه

سلام شما می توانید از فشار سنج خارجی مثل force sensor A401 نیز استفاده کنید با سطح اندازه گیری 0.785 اینچ مربع که داره و فشار 1.1اتمسفری توپ پر خروجی op amp دیتا شیت در رنج 25 پوند می شه حدوداً 2.8 ولت فشار سنجو روی یک سطح چوبی محکم بچسبانید توپ پر رو کنار خط کش چوبی بذارید پنل چوبی را از سمت سنسور تا جایی که تمام سطح سنسور با توپ در تماس باشه روی توپ فشار دهید روی خط کش علامت بزنید پنل رو در قسمت علامت خورده محکم بچسبانید با آزمون و خطا ولتاژ خروجی کالیبره رو بدست بیاورید و در آخر با جایگذاری هر توپی درون آن قسمت وسیله می توان از پر بودن توپ اطمینان برقرار کرد

دیدگاه

سلام شما می توانید از فشار سنج خارجی مثل force sensor A401 نیز استفاده کنید با سطح اندازه گیری 0.785 اینچ مربع که داره و فشار 1.1اتمسفری توپ پر خروجی op amp دیتا شیت در رنج 25 پوند می شه حدوداً 2.8 ولت فشار سنجو روی یک سطح چوبی محکم بچسبانید توپ پر رو کنار خط کش چوبی بذارید پنل چوبی را از سمت سنسور تا جایی که تمام سطح سنسور با توپ در تماس باشه روی توپ فشار دهید روی خط کش علامت بزنید پنل رو در قسمت علامت خورده محکم بچسبانید با آزمون و خطا ولتاژ خروجی کالیبره رو بدست بیاورید و در آخر با جایگذاری هر توپی درون آن قسمت وسیله می توان از پر بودن توپ اطمینان برقرار کرد
                      سلام منظورتونو نفهمیدم ؟لطف می کنید واضح تر توضیح بدید؟

دیدگاه

سلام منظورتونو نفهمیدم ؟لطف می کنید واضح تر توضیح بدید؟
                        متاسفانه نتونستم طرح رو به تاپیک اضافه کنم ولی شما می تونید تو درایو جیمل من اونو مشاهده کنید به ادرس pishtazanesanaat@gmail این سنسور که تو ایران هم یافت می شه فقط باید بگردی وزن رو اندازه می گیره فقط کافی اونو که مثل یه کاغذ گرده روی سطح دلخواه بچسبونی بعد سطح که در اینجا یه تیکه چوب هست از طرف سنسور روی توپ فشار بدی در حالت بدون بار مقاومت داخلی سنسور خیلی بزرگه که اجازه عبور جریان رو نمی ده اما با فشار سنسور روی سطح توپ چون توپ پر باد دارای فشار یکو یک اتمسفره یعنی فشار سطح دریا ضر ب در 1.1 پس با فشار سنسور روی توپ می تونه 16.656پوند بر اینچ مربع که همون 1.1اتمسفره رو دریافت کنه برا اینکه نخوای برا هر توپی دوباره سطح فشار روی توپ رو بدست بیاری اونو روی خط کش چوبی محکم با چسب تو اون سطح درگیر کن حالا هر وقت توپی روی زمین باشه با فشار این دو سطح چوبی عمود برهم روی توپ (خط کش و سطح چوبی ) می تونی از پر بودن اون اطمینان برقرار کنی هر جا سوالی داشتی بگو تا راهنمایی کنم

دیدگاه

ببخشید شکل رو می تونی تو این آدرس ببینی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

https://drive.google.com/file/d/0Bx07SmXvcnwpLU0zM3NIVUhUX1BzWXhXaml4SGw2X18wUzhz/view?usp=sharing

دیدگاه

به نظر شما استفاده از سنسور های پیزو نمیتونه کمک کنه؟

دیدگاه

به نظر شما استفاده از سنسور های پیزو نمیتونه کمک کنه؟
                              با سلام چرا با پیزو هم می شه ولی چون پیزوها سنسورهای دریافت تکانه هستند باید در معرض شتاب یا ارتعاش قرار بگیرند (سنسور دینامیک هستند) ولی مقاومتfsr که قبلا معرفی کردم فقط با وزن و نیرو سروکار دارد پس اگر از پیزو استفاده کنی نیاز به تولید کننده ارتعاش روی سطح توپ داری مثل یک چکش !! که بتونه ارتعاش رو روی سطح توپ تولید کنه با مقایسه دو سیگنال دریافتی از سطح توپ که اولی مربوط به حالت پر و لایه توپ که کشیده و محکمه با حالت غیر پر می تونی به پر یا خالی بودن توپ پی ببری ولی در این حالت یا باید تولید کننده ارتعاش مثل چکش خواهی داشت (تست کمتر غیر مخرب می شه) وهم پیچیدگی مربوط به پروسسور مقایسه دو سیگنال

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X