اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی orange pi win

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی orange pi win

سلام من بعد از ایمیج کردن سیستم عامل ( دبین و آرمبین و رزبین هر سه رو تست کردم)
    به کل اصلا سیستم بوت اولیه نمیشه و چراغ سبز روشن نمیشه
    اگه دوستان تو بار اول به مشکل مشابه برخوردن ممنون میشم راهنمایی کنن
    مشکل از تغذیه هم نیس
    فقط led قرمز ثابت روشن میمونه

پاسخ : راه اندازی orange pi win

یه مبدل usb to ttl وصل کن به بورد و با نرمافزار putty بهش وصل شو بورد رو ریست کن ببین بوت میشه

دیدگاه

سلام
      طاعات قبول
      هر سیستم عاملی بر اساس نوع کد نویسیش یک مدل با ال ای دی های روی برد رفتار می کند
      به ال ای دی ها توجه نکنید
      حتما از نسخه های منتشر شده برای برد خودتان استفاده کنید (نسخه های رسپبری کار نمی کنند)
      از نرم افزار win32diskimager برای کپی سیستم عامل ها روی micro sd استفاده کنید
      از micro sd کلاس 10 استفاده کنید، می دونم با کلاس 4 جواب نمی ده
      با سیم لن به روتر یا مودم متصل کنید و روشنش کنید، در منوی تنظیمات مودم یا روتر آی پی را پیدا کنید و با استفاده از نرم افزار Putty و اتصال ssh به برد متصل شوید
      همچنین می توانید از اتصال Hdmi هم استفاده کنید
      این ها مواردی بود که به نظرم رسید
      موفق باشید

دیدگاه

در راه اندازی اولیه به چند نکته توجه کنید:
        1 - منبع تغذیه ای که استفاده میکنید حداقل 2.4 آمپر باشه با رسپبرری پای مقایسه اش نکنید مصرف orange pi win بیشتر هست اگر مشکل از تغذیه بود میشه توسط serial Debug فهمید به این صورت که با یک مبدل TTL Serial به USB که به سه تا پایه هدر serial Debug برد (بین کلیدهای استارت و ریست) متصل میکنید و توی یک محیط Serial Monitor مانند Putty با روشن کردن و ریست کردن سیستم (البته بعد از اینکه مموری کارت حاوی سیستم عامل در محل خودش نصب شده) پیغام مراحل بوت دیده میشه (در این مرحله چراغ قرمز روی برد روشن میشه) بعد از چند ثانیه که نوبت میرسه به بوت کردن کرنل (Kernel) تغذیه نمیکشه و برد ریست میشه و روز از نو و ...

2 - سرعت پایین مموری کارت میتونه مراحل بوت رو با مشکل مواجه کنه. از مموری کلاس 10 استفاده کنید

3- یک نکته خیلی مهم ، زمانیکه برد رو با منبع تغذیه میکرو Usb روی برد راه اندازی میکنید به جامپر منبع تغذیه کنار سوکت تغذیه دقت کنید دو تا حالت داره یکی باتری هست که زمانیکه از باتری یا میکرو USB استفاده میکنید تو این حالت بزاریدش و دیگری سوکت تغذیه (که من امتحانش نکردن) نکته گمراه کنندش اینه که اگر این جامپر رو اشتباه بزنید موقع زدن کلید روشن ، LED قرمز روشن میشه اما سیستم بوت نمیشه. پس دقت کنید.

4 - من شخصا با سیستم عاملهایی که تو سایت رسمی Orange Pi برای این برد داده نتونستم جواب بگیرم تنها دوتا سیستم عامل بود که بطور کامل کار کرد یکیش Armbian بود
        (از اینجا میتونید دانلودش کنید https://www.armbian.com/orange-pi-win/ )
        و دیگری LibreELEC KODI
        (از اینجا میتونید دانلود کنید https://test.libreelec.tv/)
        یه دوتا اندروید هم مال برد PineA64 بود که روی این برد به کندی بالا اومد و تازه USB هاش کارد نکرد چون درایور چیپست هاب USB این برد روی ایمیج اندروید نصب نشده بود.
        \رف آخر اینکه من هنوز هم دنبال یه نسخه اندروید یا اندروید تی وی برای این برد هستم لطفا اگر کسی یراغ داره دریغ نکنه
        جدیدترین ویرایش توسط jafasa; ۲۳:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۰۳.

دیدگاه

اینم فایل کورل جعبه Orange pi win برای لیزر برش - از اینجا میتونید دانلودش کنید و با کورل 13 میتونید بازش کنید. (البته این سایت که آپلودش کردم ف ی ل ت ر هست پس با ف ی ل ت ر ش ک ن دانلودش کنید)
          https://d2t1xqejof9utc.cloudfront.net/cads/files/faf490d770016be793f92927373607d8/original.cdr
          جدیدترین ویرایش توسط jafasa; ۲۳:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۰۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X