اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار سوییچ بین 6 کانال ورودی تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار سوییچ بین 6 کانال ورودی تغذیه

دوستان سلام.
    ما توی یه مداری 6 تا ورودی داریم که ولتاژ 0 تا 24 دارن و یه خروجی که میخوایم به ترتیب و پشت سر هم و با فاصله زمانی مساوی (تایمش مهم نیست) بین این 6 تا ورودی سوییچ کنیم و البته هر بار بدونیم کدوم ورودی وصله. میخواستم بدونم IC داریم که این سوییچ رو برامون انجام بده و کنار خروجی اصلی، یه خروجی هم داشته باشه که موقعیت کانال سوییچ شده رو بهمون بگه؟.... ممنون

پاسخ : مدار سوییچ بین 6 کانال ورودی تغذیه

سلام .. من تو نت گشتم ولی همچین آی سی پیدا نکردم به نظر من از میکرو استفاده کنید بهتره چون نمایش کانال ها و .. رو میتونید خودتون تعیین کنید که به چه شکل باشه
    بازم دوستان بفرماین که از چه آی سی ای میشه استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
      سلام .. من تو نت گشتم ولی همچین آی سی پیدا نکردم به نظر من از میکرو استفاده کنید بهتره چون نمایش کانال ها و .. رو میتونید خودتون تعیین کنید که به چه شکل باشه
      بازم دوستان بفرماین که از چه آی سی ای میشه استفاده کرد
      بسیار ممنون از شما.... امیدوارم با ای سی راهکار داشته باشه...

دیدگاه

دوستان آیا میشه از مدار شمارنده استفاده کرد ..؟ که کانل رو بر روی سون سگمنت نمایش بده و زمان تغییر کانال رو هم با تغییر فرکانس بشه تنظیم کرد اما میمونه نحوه تغییر کانال ..؟!!

دیدگاه

درود . میتونید یک مولد پالس استفاده کنید و به یک 4017 وصل کنید ، خروجی هر کانال رو برای هر ولتاژ استفاده کنید ، برای قطع و وصل کردن هم متناسب با جریان میشه از ترانزیستور و ماسفت و ... استفاده کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid7m نمایش پست ها
            دوستان سلام.
            ما توی یه مداری 6 تا ورودی داریم که ولتاژ 0 تا 24 دارن و یه خروجی که میخوایم به ترتیب و پشت سر هم و با فاصله زمانی مساوی (تایمش مهم نیست) بین این 6 تا ورودی سوییچ کنیم و البته هر بار بدونیم کدوم ورودی وصله. میخواستم بدونم IC داریم که این سوییچ رو برامون انجام بده و کنار خروجی اصلی، یه خروجی هم داشته باشه که موقعیت کانال سوییچ شده رو بهمون بگه؟.... ممنون
            سلام به شما

مداری که فرمودید خیلی شبیه به مالتی پلکسر هست
            میتونید از یه مالتی پلکسر به نام 4051 که فروشگاه هم موجود میکنه استفاده کنید فقط یه مسئله که هست اینه که باید با یه میکرو تنظیمات کانال ها رو با سه تا پین انجام بدید
            اگه کارتون رو انجام میده بگید بیشتر توضیح بدم . . .

موفق باشید
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

دوستان ممنون از مشارکت و وقت گذاشتنتون.
              یه مدار پیدا کردم به صورت زیر:

اگه دوستان بتونن کمک کنن این مدار رو به 6 حالت ارتقا بدیم عالی میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid7m نمایش پست ها
                دوستان ممنون از مشارکت و وقت گذاشتنتون.
                یه مدار پیدا کردم به صورت زیر:

اگه دوستان بتونن کمک کنن این مدار رو به 6 حالت ارتقا بدیم عالی میشه.
                اگر ترتیب خروجی های آی سی 4017 رو نگاه کنید ، از q0 که به یک led وصل هست شروع شده تا q1....q4 که خروجی ها هستند . و پایه بعدی یعنی q5 رو با یک مقاومت به پایه ۱۵ آی سی ، یعنی ریست وصل کرده . یعنی شما برای ۶ خروجی ، بجای q5 باید q6 رو به ریست وصل کنید . شما هر تعداد که نیاز دارید از پایه های q استفاده میکنید و پین بعدی رو به ریست وصل میکنید ، به این صورت تعداد خروجی افزایش پیدا می*کنه ، اگر از ۱۰ لاین خروجی بدون اتصال به ریست استفاده کنید خود آی سی بعد از q9 به q0 برمیگرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X