اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیسی کنترل صدا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیسی کنترل صدا

سلام میکنم خدمت دوستان و اساتید محترم :
    من میخوام یه آمپلی فایر با tda7388 درست کنم و میخوام تون های صدا رو قبل از تقویت تنظیم کنم (باس و تریبل ...)
    دو تا سوال :
    ۱. بهترین آیسی برای اینکار چیه ؟
    ۲. آیسی های tda7313 و pt2313 الان تو بازار هست ؟
    ۳. کد های دستوری این دو آیسی چیه ؟
    * فقط یه نکته اینکه میخوام کنترل صدا با avr انجام بشه !!!!!
    خیلی ممنون !

پاسخ : آیسی کنترل صدا

نوشته اصلی توسط M.H.K نمایش پست ها
    سلام میکنم خدمت دوستان و اساتید محترم :
    من میخوام یه آمپلی فایر با tda7388 درست کنم و میخوام تون های صدا رو قبل از تقویت تنظیم کنم (باس و تریبل ...)
    دو تا سوال :
    ۱. بهترین آیسی برای اینکار چیه ؟
    ۲. آیسی های tda7313 و pt2313 الان تو بازار هست ؟
    ۳. کد های دستوری این دو آیسی چیه ؟
    * فقط یه نکته اینکه میخوام کنترل صدا با avr انجام بشه !!!!!
    خیلی ممنون !
    سلام و درود خدمت شما

1_ نمیدونم . دوستانی که کار با چند آی سی مشابه رو تجربه کردند میتونن نظر بدن اما بنده کار نکردم .
    2_ یه لینک میدم از روبوایکیو که این قطعه رو داره البته پیشنهاد میکنم از یه سایت دیگه خرید کنید چون کیفیت قطعات روبو ایکیو جالب نیست . . .
    خرید اینترنتی آی سی PT2313L SMD به صورت خرده و عمده و قیمت انواع پردازنده صدا در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

این دو آی سی که ذکر کردید مشابه هم هستند و پایه هاشون مثل همه . . .
    PT2313L is pin-to-pin compatible with TDA7313 and is very similar in performance with the later.
    3_این رو هم اطلاع ندارم
    این آی سی با سه تا از پایه هاش به نام های clk _ data _ dgnd توانایی برقراری ارتباط با واحد های پردازشی میکروکنترلری رو داره

در کل کمتر کسی با قطعات این چنینی کار کرده اما میتونید در انجمن های دیگه هم سوالتون رو مطرح کنید
    به خصوص انجمن های خارجی میتونه خیلی کمک کننده باشه

موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط rezamajdi; ۱۳:۴۴ ۱۳۹۷/۰۳/۰۶.
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام و درود خدمت شما

1_ نمیدونم . دوستانی که کار با چند آی سی مشابه رو تجربه کردند میتونن نظر بدن اما بنده کار نکردم .
      2_ یه لینک میدم از روبوایکیو که این قطعه رو داره البته پیشنهاد میکنم از یه سایت دیگه خرید کنید چون کیفیت قطعات روبو ایکیو جالب نیست . . .
      خرید اینترنتی آی سی PT2313L SMD به صورت خرده و عمده و قیمت انواع پردازنده صدا در فروشگاه آنلاین الکترونیک و رباتیک روبوایکیو

این دو آی سی که ذکر کردید مشابه هم هستند و پایه هاشون مثل همه . . .
      PT2313L is pin-to-pin compatible with TDA7313 and is very similar in performance with the later.
      3_این رو هم اطلاع ندارم ( اطلاعاتی در این زمینه در دیتاشیت قرار داده نشده )

این آی سی با سه تا از پایه هاش به نام های clk _ data _ dgnd توانایی برقراری ارتباط با واحد های پردازشی میکروکنترلری رو داره
      به دیتاشیت آی سی نگاه کردم متاسفانه اصلا اطلاعات کاملی قرار نداده و بسیار ناقص هست

در کل کمتر کسی با قطعات این چنینی کار کرده اما میتونید در انجمن های دیگه هم سوالتون رو مطرح کنید
      به خصوص انجمن های خارجی میتونه خیلی کمک کننده باشه

موفق باشید
      خیلی ممنون از دوست عزیزم !
      لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه !
      من خودم هم از دیتاشیت چیزی نفهمیدم !

دیدگاه

خیلی ممنون از دوست عزیزم !
        لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه !
        من خودم هم از دیتاشیت چیزی نفهمیدم !
        دوست عزیز کاتالوگ کامل دانلود کن تمام کدها توی کاتالوگ هست. در ضمن توی انجمن سرچ کن مدار کامل همراه با برنامه موجود هست.
        در کل راه اندازیش راحته فقط کدها با روش i2c به ای سی ارسال میشه. برنامه آقای کاخکی دانلود کن کاملا متوجه میشی.

دیدگاه

آی سی pt2313 برای آردوینو کتابخونه داره ، اگر به کارتون میاد میتونید استفاده کنید ، ساده ست فقط مقدار دهی داره ، توی اسپیکر ها زیاد استفاده میشه در ایران هم هست ، اما خب آی سی های حرفه ای تر هم داریم مثل tda7439 که بعید می*دونم پیدا بشه، با توجه به منابع و در دسترس بودن پیشنهاد من همین آی سی 2313ست

دیدگاه

خیلی ممنون دوستان
            توی دیتاشیت پیدا کردم !
            یکم نامفهوم بود ولی شد !
            بعد از ماه رمضان شروع به ساختش میکنم !
            نتیجه رو بهتون میگم !
            دست دوستان rezamajdi , mebk1988 , masood ashori درد نکنه !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              آی سی pt2313 برای آردوینو کتابخونه داره ، اگر به کارتون میاد میتونید استفاده کنید ، ساده ست فقط مقدار دهی داره ، توی اسپیکر ها زیاد استفاده میشه در ایران هم هست ، اما خب آی سی های حرفه ای تر هم داریم مثل tda7439 که بعید می*دونم پیدا بشه، با توجه به منابع و در دسترس بودن پیشنهاد من همین آی سی 2313ست
              ای سی tda7439 ایران هم پیدا میشه. چندتا سایت اینترنتی هم دارن من تهیه کردم. تفاوت اساسی که با pt2313 داره 4 ورودی استریو و یک خروجی برای 7439 در مقابل 3 ورودی و 2 خروجی برای 2313

دیدگاه

1 سوال هم دارم
                من دوتا خروجی استریو احتیاج دارم که چهارتا امپلیفایر تغذیه کنه و هر چهار ورودی با ای سی کنترل شه (مثل 2313) حالا با توجه به اینکه 7439 یک خروجی استریو داره به نظرتون چطور این کارو انجام بدم؟
                با دوتا 7439 و یا یک 7439 به همراه pt2258 ؟ در کل افت کیفیت به وجود نمیاد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988 نمایش پست ها
                  1 سوال هم دارم
                  من دوتا خروجی استریو احتیاج دارم که چهارتا امپلیفایر تغذیه کنه و هر چهار ورودی با ای سی کنترل شه (مثل 2313) حالا با توجه به اینکه 7439 یک خروجی استریو داره به نظرتون چطور این کارو انجام بدم؟
                  با دوتا 7439 و یا یک 7439 به همراه pt2258 ؟ در کل افت کیفیت به وجود نمیاد؟
                  فکر کنم با یک 7439 بشه که خروجی شو به دو تا آمپلی فایر بدید از کیفیت اطلاعی ندارم . یعنی راست به دو تا راست و چپ به دو تا چپ !
                  البته اگه چهار ورودی بخواین بدید من نظری ندارم !

دیدگاه

با توجه به اینکه ای سی های تون کنترل تو ایران به سختی گیر میاد و کد نویسیش هم مکافاته من یه پیشنهاد دارم یه تون کنترل با ولم بسازیم ولی جای هر ولوم سه تا مقاومت بذاریم سر راه مقاومت ها هم یه خروجی دو تا یی بگیریم
                    بعد یه ای سی هست 4066 دقیقا مثلا سوییچ عمل میکنه 4 تا سوییچ توشه هم سوییچ به ورودی و یه خروجی و یه کنترل داره پایه کنترل رو میدیم به میکرو و دو پایه دیگه رو هم میدیم به سر مقاومت بعد یه جدول میکشیم اگر کنترل 1 روشن بقیه خاموش بود 1 دسی بل اضافه بشه اگر کنترل 1 و 3 روشن بود 5 دسی بل اضافه بشه و الی اخر
                    ای سیش هم ارزونه کمتر از 1000 تومنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                      با توجه به اینکه ای سی های تون کنترل تو ایران به سختی گیر میاد و کد نویسیش هم مکافاته من یه پیشنهاد دارم یه تون کنترل با ولم بسازیم ولی جای هر ولوم سه تا مقاومت بذاریم سر راه مقاومت ها هم یه خروجی دو تا یی بگیریم
                      بعد یه ای سی هست 4066 دقیقا مثلا سوییچ عمل میکنه 4 تا سوییچ توشه هم سوییچ به ورودی و یه خروجی و یه کنترل داره پایه کنترل رو میدیم به میکرو و دو پایه دیگه رو هم میدیم به سر مقاومت بعد یه جدول میکشیم اگر کنترل 1 روشن بقیه خاموش بود 1 دسی بل اضافه بشه اگر کنترل 1 و 3 روشن بود 5 دسی بل اضافه بشه و الی اخر
                      ای سیش هم ارزونه کمتر از 1000 تومنه
                      به نظر من ارزش برنامه نویسی و وقت گذاشتن روی آیسی های تون رو داره تا یه چیز حرفه ای و شکیل درست کنیم

دیدگاه

به نظر من ارزش برنامه نویسی و وقت گذاشتن روی آیسی های تون رو داره تا یه چیز حرفه ای و شکیل درست کنیم
                        اگر میتونید ای سی هاشو پیدا کنید که خوب مشکلی نیس

دیدگاه

اگر میتونید ای سی هاشو پیدا کنید که خوب مشکلی نیس
                          پیدا میکنیم !!!!!
                          خواستن توانستن است
                          جوینده یابنده است

دیدگاه

پیدا میکنیم !!!!!
                            خواستن توانستن است
                            جوینده یابنده است
                            این کارو سه سال پیش میخواستم بکنم یه ای سی درجه یک خریدم 3 باند اکولایزر داره کلی فیلتر میلتر و ... داره اما ادامش ندادم ای سیش تو یه جعبس هنوز استفاده نکردم ولی بعید میدونم دیگه گیرت بیاد

دیدگاه

این کارو سه سال پیش میخواستم بکنم یه ای سی درجه یک خریدم 3 باند اکولایزر داره کلی فیلتر میلتر و ... داره اما ادامش ندادم ای سیش تو یه جعبس هنوز استفاده نکردم ولی بعید میدونم دیگه گیرت بیاد
                              گیر میاد خیلی هم فراوون. خواستید آدرس بدم. من دو هفته پیش خریدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X