اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دوستان کمک،برنامم تو شبیه ساز کار میکنه ولی در عمل نه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دوستان کمک،برنامم تو شبیه ساز کار میکنه ولی در عمل نه

سلام دوستان،این برنامه ایه که من نوشتم،در شبیه ساز به خوبی کار میکنه،ولی در عمل میکرو همش ریست میکنه،مشکل از چیه؟کمکم کنید

ممنون میشم کمکم کنید،خسم کرده به خدا

پاسخ : دوستان کمک،برنامم تو شبیه ساز کار میکنه ولی در عمل نه

سلام
    شما ابتدا با چند تست ساده باید تشخیص بدین چی داره میکرو رو ریست می کنه؟ و اینکه برنامه کجا گیر می کنه که باعث ریست میشه؟ !!
    مثلاً اگر واچ داگ داره ریست می کنه، با غیر فعال کردن واچ داگ دقیقاً چه اتفاقی می افته؟ آیا برنامه به کارش ادامه می ده یا واقعاً جایی داره گیر می کنه؟؟ این تست ها رو با قرار دادن شرط ها در برنامه و یک LED می تونین انجام بدین..
    تواناییه دیباگ کردن هم بخشی از کد نویسیه و بهتره بتونین از پسش بر بیاین..
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
      سلام
      شما ابتدا با چند تست ساده باید تشخیص بدین چی داره میکرو رو ریست می کنه؟ و اینکه برنامه کجا گیر می کنه که باعث ریست میشه؟ !!
      مثلاً اگر واچ داگ داره ریست می کنه، با غیر فعال کردن واچ داگ دقیقاً چه اتفاقی می افته؟ آیا برنامه به کارش ادامه می ده یا واقعاً جایی داره گیر می کنه؟؟ این تست ها رو با قرار دادن شرط ها در برنامه و یک LED می تونین انجام بدین..
      تواناییه دیباگ کردن هم بخشی از کد نویسیه و بهتره بتونین از پسش بر بیاین..
      با سلام،من چن وقت پیش یه اشتباه بسیار بدی رو انجام دادم،و میکرو و ال سی دیمو سوزوندم،این برنامه ای که نوشتم کار میکرد،بعد این ماجرا کدم جواب نمیداد،الان از اول هر قسمت از کدهامو جدا جدا تست کردم،رسیدم به کدهای سنسور dht11،تستش کردم دیدم جواب نمیده و فک کنم هنگام ران شدن میکرو داخل حلقه ایی که داخل کتابخونه این سنسور نوشته شده گیر میکنه،کدامو عوض کردم ببینم این سنسور کار میکنه یا نه،دیدم جواب نمیده،الان میشه این سنسور هم با اون اشتباه من سوخته باشه؟

دیدگاه

خب من نمیدونم شما چه اشتباهی کردین که میکرو و LCD سوخته! ولی احتمالش هست..
        وقتی کد و سخت افزار یک بار جواب داده، نمیشه که الان جواب نده! تو الکترونیک همه چیز منطقیه. با این توضیحات احتمالاً اشکال سخت افزاری وجود داره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
          خب من نمیدونم شما چه اشتباهی کردین که میکرو و LCD سوخته! ولی احتمالش هست..
          وقتی کد و سخت افزار یک بار جواب داده، نمیشه که الان جواب نده! تو الکترونیک همه چیز منطقیه. با این توضیحات احتمالاً اشکال سخت افزاری وجود داره.
          میخواستم مدار سطح یه مخزن رو درست کنم و برنامشو هم در میکرو پیاده سازی کنم،که در مدار لول سنج از 12ولت استفاده کردم،که زد میکرو رو سوزوند و ال سی دی هم نصفش کار میکنه،راهی هست که سنسور رو تست کنم و مطمئن بشم از سوختنش؟اخه مسیرم دوره از جایی که بخوام برم این سنسورو تهیه کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadgh1370 نمایش پست ها
            میخواستم مدار سطح یه مخزن رو درست کنم و برنامشو هم در میکرو پیاده سازی کنم،که در مدار لول سنج از 12ولت استفاده کردم،که زد میکرو رو سوزوند و ال سی دی هم نصفش کار میکنه،راهی هست که سنسور رو تست کنم و مطمئن بشم از سوختنش؟اخه مسیرم دوره از جایی که بخوام برم این سنسورو تهیه کنم
            بله،فک کنم مطمئن شدم که سوخته،در سنسورو باز کردم دیدم یه خال رو ای داخلش زده و رو درش هم اثار سوختگی هست،حالا دیگه باید برم بخرم،خیلی ممنون

دیدگاه

بسیار خوب که پیدا شد..
              موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X