اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کدام رله برای راه اندازی پمپ بهره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کدام رله برای راه اندازی پمپ بهره

سلام من دارم یه سیستم آبیاری اتوماتیک با أردوینو میسازم که تغذیه آردوینو با آداپتوره و برای رطوبت سنج خاک از 5v آردوینو میگیرم سوال اینجاست دوتا رله دارم 5ولت و 12 ولت از کدام برای راه اندازی پمپ استفاده کنم درصورت استفاده از 12 ولت از پین Vin بگیرم؟

پاسخ : کدام رله برای راه اندازی پمپ بهره

نوشته اصلی توسط c.hossein4 نمایش پست ها
    سلام من دارم یه سیستم آبیاری اتوماتیک با أردوینو میسازم که تغذیه آردوینو با آداپتوره و برای رطوبت سنج خاک از 5v آردوینو میگیرم سوال اینجاست دوتا رله دارم 5ولت و 12 ولت از کدام برای راه اندازی پمپ استفاده کنم درصورت استفاده از 12 ولت از پین Vin بگیرم؟
    سلام به شما
    احتمالا آداپتور شما 12 ولت هست درسته ؟؟؟
    با توجه به عکس العمل سلفی بوبین رله هنگام قطع تغذیه رله و سعی در به وجود آوردن ولتاژی منفی و تاثیر مخربی که بر روی مدار به خصوص آی سی ها ( مخصوصا قسمت های آنالوگ مثل adc )
    میزاره باید بگم که بهتره تغذیه رله ها رو از تغذیه آی سی ها جدا کنید
    بهتره که از همون تغذیه 12 ولت استفاده کنید
    در ضمن راه کار های محافظتی برای خنثی کردن عکس العمل سلفی رله باید حتما حتما در نظر گرفته بشه
    1_ میتونید از یه دیود هرزگرد به صورت معکوس با تغذیه رله استفاده کنید ( دیود حتما حتما باید از نوع fast یا ultra fast یا شاتکی باشه )
    پیشنهاد میکنم از دیود شاتکی به شماره 1N5819 استفاده کنید
    مزیت دیود های شاتکی علاوه بر سرعت سرسام آور ریکاوری که دارن ولتاژ فوروارد کمشون هست که بسیار مشکل گشاست
    2_ میتونید از مدار های اسنابر هم به موازات دیود استفاده کنید استفاده کنید

ضمنا در مواقعی که عکس العمل های سلفی در مدارتون دارید بهتره که از خازن های مرغوب مخصوصا خازن های تانتالیوم در نزدیک ترین مکان به تغذیه آی سی ها استفاده کنید
    تا تضمینی بر تثبیت بهتر ولتاژ هنگام عکس العمل سلفی در مدار باشه

سوالی داشتید در خدمتم
    موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

درود بر شما.
      چون میکروی روی اردوینو با ولتاژ 5 ولت کار میکنه.بهتره که از رله با ولتاژ بوبین 12 ولت استفاده بشه تا حداقل نویز بوبین رله به هر علتی وارد میکرو نشه.
      مورد بعدی اینکه پمپ شما چند اسب هست ؟ باید ببینی این رله جوابگوی جریان لحظه ای و مداوم پمپ هست یا خیر.
      ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنمایی تون
        در مورد برنامه نویسی شیلد lcd آردوینو خواستم بپرسم که با توجه به اینکه این شیلد از پینهای 8,9,4,5,6,7 استفاده میکنه اگر من بخوام فقط از کلید های up و down استفاده کنم کدام پین ها رو به عنوان ورودی تعریف کنم؟
        واگر از کیلد های left و right و select استفاده نکنم، میتونم از پینای اونا به عنوان خروجی رله یا led اتفاده کنم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X