ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2006/09/28
    تهران
    17
    0

کمک در پروژه تبديل CD ROM به پلير با قابليت اجراي MP3 , VCD

خوب پروژه جذابی به نظر میرسه ... فقط چند نکته باقی می مونه !
    اول اینکه در این پروژه از میکرو کنترلر استفاده نشه.
    دوم سی دی رام پیشنهادی کرتیو از نوع قدیمی دارای ریموت می باشد!
    سوم در مراحل بالاتر مبحث رو میبریم به اون سمت که بهترین روش برای نصب این سی دی رام در ماشین چگونه هست.
    پروژه جذابی هست ... پس شروع میکنیم.
    دوستان اطلاعات مفیدشون رو عرضه کنن تا ما هم استفاده کنیم. ممنون
    محمد میرزائی
    2006/09/16
    لرستان/ دورود
    39
    0

با سلام
    در قدم اول نیاز به رگلاتوهای 12 ولت و 5 ولت داریم بعد از وصل تغذیه به سی دی رم خود به خود می توانیم از خروجی هدفون یا RL پشت CDROM سی دی های صوتی را بخوانیم برای MP3 و ویدئو CD مدارات خاصی است اگه پیدا کردم اطلاع میدم .
    دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
    جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.
    2006/09/28
    تهران
    17
    0

بر روی سی دی رام کرتیو که دارای یک پنل بسیار عالی برای ساخت پلیر است ، حداکثر شدت جریان مصرفی سی دی رام 1.5 آمپر برآورد شده که فکر میکنم اگر از آی سی های رگولاتور فلزی معروف به قابلمه ای استفاده بشه بهتره ، زیرا تحمل شدت جریان بیشتری نسبت به انواع معمولی دارن. قیمتش حدود 500 تومان برای هر عدد هست.
    در ضمن حتما باید در مدار از خازن صافی استفاده بشه ... بالای 1000 میکروفاراد
    مدارش در سایت شبکه آموزش هست : http://www.irib.ir/amouzesh/o/madar/source9v.asp
    برای تصویری کردن سی دی رام نیازی به مدار اضافی نیست! ولی نمی دونم دقیقا از کجای سی دی رام باید خروجی گرفت؟ :?:
    محمد میرزائی
    2006/01/29
    سبزوار
    32
    0

آقا شما یا باید خیلی حرفها باشید که می خواید یه همچین چیزی رو درست کنی یا خیلی مبتدی هستی که فکی می کنی تصویری کردن و mp3 player کردن سی دی رام به این راحتییاس
    او ل از همه برد دکودر تصویری برای سی دی تو بازار است ولی برای دستگاه سی دی های صوتی است نه سی دی رام
    برای این کار باید خودت یه دیکودر تصویر و mp3 درست کنی تا اطلاعات سی دی رو تبدیل به صوت و تصویر کنه برای این کار تو باید اول از تکنولوژی رابط IDE که تو سی دی رام ها استفاده می شه سر در بیاری بعد از فرمتهای تصویری وصوتی و... که همه اینها فکر کنم اطلا عاتی در حد دکتری لازم داشته باشه
    البته اینا رو نگفتم که ناامید بشی خواستن توانستن
    یه پروژه توی کتاب پروژههای میکرو کنترلر آقای موسوی تقی آبادی دیدم که یک صفحه کنترلی ویک LCD به سی دی رام وصل می شه که سی دی های صوتی رو می خونه و اطلاعات ترکها رو رو ال سی دی نمایش میده و با صفحه کلیدش می تونید پخش سی دی رو کنترل کنید برات نقشه شو upload میکنم لینکشو می زارم
    2006/09/28
    تهران
    17
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shamabady
    آقا شما یا باید خیلی حرفها باشید که می خواید یه همچین چیزی رو درست کنی یا خیلی مبتدی هستی که فکی می کنی تصویری کردن و mp3 player کردن سی دی رام به این راحتییاس
    او ل از همه برد دکودر تصویری برای سی دی تو بازار است ولی برای دستگاه سی دی های صوتی است نه سی دی رام
    برای این کار باید خودت یه دیکودر تصویر و mp3 درست کنی تا اطلاعات سی دی رو تبدیل به صوت و تصویر کنه برای این کار تو باید اول از تکنولوژی رابط IDE که تو سی دی رام ها استفاده می شه سر در بیاری بعد از فرمتهای تصویری وصوتی و... که همه اینها فکر کنم اطلا عاتی در حد دکتری لازم داشته باشه
    البته اینا رو نگفتم که ناامید بشی خواستن توانستن
    یه پروژه توی کتاب پروژههای میکرو کنترلر آقای موسوی تقی آبادی دیدم که یک صفحه کنترلی ویک LCD به سی دی رام وصل می شه که سی دی های صوتی رو می خونه و اطلاعات ترکها رو رو ال سی دی نمایش میده و با صفحه کلیدش می تونید پخش سی دی رو کنترل کنید برات نقشه شو upload میکنم لینکشو می زارم
    ممنون که به این مطلب علاقه نشون دادید.
    برای ام پی تری بله مدار دکودر نیازه (بر منکرش لعنت!) ولی وی سی دی رو شرمنده اخلاق ورزشی شما هستم چون بنده با همین دو تا چشم :shock: دیدم که از سی دی رام خروجی تصویری گرفته شده ... ولی طرف ما فرد بخیلی بود. اگر بچه تهرون هستی بگو تا بهت آدرس محل طرف رو بدم تا خودتون ازش بپرسی ! طرف تعمیرکار حرفه ای کامپیوتر هست. (هارد و ... )
    در ضمن برای خوندن سی دی صوتی هیچ مدار اضافی نیاز نیست! اینو دیگه همه میدونم ...
    در هر صورت من تلاش خودم رو انجام میدم ... :idea:
    محمد میرزائی
    2006/03/11
    38
    0

بله حق با شماست اما تنها مشكلي وجود دارد اين است كه من اين كار را كرده ام و با برد سي دي رام را تصويري كرده ام اما به نتيجهاي نرسيدم زيرا بايد به سي دي رام حافظه اضافه كني و در مورد ide اين نكته را بايد ذكر كرد كه من هر چي در اينترنت به دنبال اطلاعاتي در مورد اين امر گشتم كمتر چيزي يافتم
    اگر كسي اطلاعاتي در مورد ide دارد به ما نيز لطفا برسانيد.
    he best network in the world
    2006/01/29
    سبزوار
    32
    0

اول از همه این که مطمئن باش هیچ cd rom در خود دکودر تصویری ندارد چون اگر cd rom بخواهد یک همچین چیزی داشته باشد حداقل مثل صدا یک خروجی برای این منظور پشت cdrom تعبیه می شد وتازه قیمت cd rom هم حداقل 6 . 7 هزار تومانی بیشتر بود واگر جایی دیده ای احتمالا طرف از همین بردهای دکودر تصویری که برای audio cd player ها موجود استفاده کرده که برای این کار فقط باید نحوه اتصال آن را به برد داخلی cd rom را بلد بود زیرا از پورت خارجی cdrom همچین چیزی امکان پذیر نیست واحتمالا طرف چون تعمیر کار بوده واز برد داخلی cdrom سر در میاورده تونسته همچین کاری بکنه
    دوم این که اگه توجه کرده باشی فقط یکی دو مدل از cdrom ها هستند که تمام کلید های مورد نیاز برای کنترل cdrom را دارا هستند و بعضی ها هم فقط یک کلید برای play دارند و اکثر cdrom هایی که جدیدا به بازار آمده ان همین یک کلید را هم ندارندو هیچ cdrom ال سی دی ندارد این پروژه ای که من گفتم یک lcd و تعداد 6 کلید را برای کنترل cd به cdrom اضافه می کند
    اینم لینک دانلودش یه نگاه بهش بندازی ضرر نداره
    http://www.4shared.com/file/4197903/12e4f86c/cdrom.html
    2006/03/11
    38
    0

دوست گرامي واقعا عالي بود
    اما چند سوال برايم پيش آمد
    اول اينكه نقشه يا بهتر بگويم به نقش پايه هاي
    احتياج دارمide.
    دوم اينكه اين نقشه را از كدام سايت گرفته ايد و سوم اينكه پسوند
    مربوط به كدام برنامه استlkr.
    در ضمن آيا سايتي را كه مر بوط اين مطالب باشد را مي شناسيد يا خير.
    2006/09/28
    تهران
    17
    0

هر کاری سختش لذت بخشه ! من سعی و تلاشم رو میکنم ، اگر شد که چه بهتر ولی اگر نشد اصلا ناراحت نمی شم چون حتما تجربیاتی رو بدست میارم که بعدها بدردم میخوره! :shock:
    راستی من مدار استفاده از کابل دیتا یا آی دی یی رو دارم که میکروکنترلر هم هست و ال سی دی هم داره ولی فکر میکنم یکم هزینه بر باشه ! :roll:
    محمد میرزائی
    2006/03/11
    38
    0

با سلام
    اول كه جواب سوالات را نداديد
    ثانيا منظور شما از خرج و هزينه آي دي ايي چيست
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21