اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در پروژه تبدیل CD ROM به پلیر با قابلیت اجرای MP3 , VCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خوب پروژه جذابی به نظر میرسه ... فقط چند نکته باقی می مونه !
    اول اینکه در این پروژه از میکرو کنترلر استفاده نشه.
    دوم سی دی رام پیشنهادی کرتیو از نوع قدیمی دارای ریموت می باشد!
    سوم در مراحل بالاتر مبحث رو میبریم به اون سمت که بهترین روش برای نصب این سی دی رام در ماشین چگونه هست.
    پروژه جذابی هست ... پس شروع میکنیم.
    دوستان اطلاعات مفیدشون رو عرضه کنن تا ما هم استفاده کنیم. ممنون
    محمد میرزائی

با سلام
    در قدم اول نیاز به رگلاتوهای 12 ولت و 5 ولت داریم بعد از وصل تغذیه به سی دی رم خود به خود می توانیم از خروجی هدفون یا RL پشت CDROM سی دی های صوتی را بخوانیم برای MP3 و ویدئو CD مدارات خاصی است اگه پیدا کردم اطلاع میدم .
    دود اگر بالا نشیند کسر شآن شعله نیست.
    جای چشم ابرو نگیرد گرچه او بالاتر است.

دیدگاه

بر روی سی دی رام کرتیو که دارای یک پنل بسیار عالی برای ساخت پلیر است ، حداکثر شدت جریان مصرفی سی دی رام 1.5 آمپر برآورد شده که فکر میکنم اگر از آی سی های رگولاتور فلزی معروف به قابلمه ای استفاده بشه بهتره ، زیرا تحمل شدت جریان بیشتری نسبت به انواع معمولی دارن. قیمتش حدود 500 تومان برای هر عدد هست.
      در ضمن حتما باید در مدار از خازن صافی استفاده بشه ... بالای 1000 میکروفاراد
      مدارش در سایت شبکه آموزش هست : http://www.irib.ir/amouzesh/o/madar/source9v.asp
      برای تصویری کردن سی دی رام نیازی به مدار اضافی نیست! ولی نمی دونم دقیقا از کجای سی دی رام باید خروجی گرفت؟ :?:
      محمد میرزائی

دیدگاه

آقا شما یا باید خیلی حرفها باشید که می خواید یه همچین چیزی رو درست کنی یا خیلی مبتدی هستی که فکی می کنی تصویری کردن و mp3 player کردن سی دی رام به این راحتییاس
        او ل از همه برد دکودر تصویری برای سی دی تو بازار است ولی برای دستگاه سی دی های صوتی است نه سی دی رام
        برای این کار باید خودت یه دیکودر تصویر و mp3 درست کنی تا اطلاعات سی دی رو تبدیل به صوت و تصویر کنه برای این کار تو باید اول از تکنولوژی رابط IDE که تو سی دی رام ها استفاده می شه سر در بیاری بعد از فرمتهای تصویری وصوتی و... که همه اینها فکر کنم اطلا عاتی در حد دکتری لازم داشته باشه
        البته اینا رو نگفتم که ناامید بشی خواستن توانستن
        یه پروژه توی کتاب پروژههای میکرو کنترلر آقای موسوی تقی آبادی دیدم که یک صفحه کنترلی ویک LCD به سی دی رام وصل می شه که سی دی های صوتی رو می خونه و اطلاعات ترکها رو رو ال سی دی نمایش میده و با صفحه کلیدش می تونید پخش سی دی رو کنترل کنید برات نقشه شو upload میکنم لینکشو می زارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shamabady
          آقا شما یا باید خیلی حرفها باشید که می خواید یه همچین چیزی رو درست کنی یا خیلی مبتدی هستی که فکی می کنی تصویری کردن و mp3 player کردن سی دی رام به این راحتییاس
          او ل از همه برد دکودر تصویری برای سی دی تو بازار است ولی برای دستگاه سی دی های صوتی است نه سی دی رام
          برای این کار باید خودت یه دیکودر تصویر و mp3 درست کنی تا اطلاعات سی دی رو تبدیل به صوت و تصویر کنه برای این کار تو باید اول از تکنولوژی رابط IDE که تو سی دی رام ها استفاده می شه سر در بیاری بعد از فرمتهای تصویری وصوتی و... که همه اینها فکر کنم اطلا عاتی در حد دکتری لازم داشته باشه
          البته اینا رو نگفتم که ناامید بشی خواستن توانستن
          یه پروژه توی کتاب پروژههای میکرو کنترلر آقای موسوی تقی آبادی دیدم که یک صفحه کنترلی ویک LCD به سی دی رام وصل می شه که سی دی های صوتی رو می خونه و اطلاعات ترکها رو رو ال سی دی نمایش میده و با صفحه کلیدش می تونید پخش سی دی رو کنترل کنید برات نقشه شو upload میکنم لینکشو می زارم
          ممنون که به این مطلب علاقه نشون دادید.
          برای ام پی تری بله مدار دکودر نیازه (بر منکرش لعنت!) ولی وی سی دی رو شرمنده اخلاق ورزشی شما هستم چون بنده با همین دو تا چشم :shock: دیدم که از سی دی رام خروجی تصویری گرفته شده ... ولی طرف ما فرد بخیلی بود. اگر بچه تهرون هستی بگو تا بهت آدرس محل طرف رو بدم تا خودتون ازش بپرسی ! طرف تعمیرکار حرفه ای کامپیوتر هست. (هارد و ... )
          در ضمن برای خوندن سی دی صوتی هیچ مدار اضافی نیاز نیست! اینو دیگه همه میدونم ...
          در هر صورت من تلاش خودم رو انجام میدم ... :idea:
          محمد میرزائی

دیدگاه

بله حق با شماست اما تنها مشکلی وجود دارد این است که من این کار را کرده ام و با برد سی دی رام را تصویری کرده ام اما به نتیجهای نرسیدم زیرا باید به سی دی رام حافظه اضافه کنی و در مورد ide این نکته را باید ذکر کرد که من هر چی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد این امر گشتم کمتر چیزی یافتم
            اگر کسی اطلاعاتی در مورد ide دارد به ما نیز لطفا برسانید.
            he best network in the world

دیدگاه

اول از همه این که مطمئن باش هیچ cd rom در خود دکودر تصویری ندارد چون اگر cd rom بخواهد یک همچین چیزی داشته باشد حداقل مثل صدا یک خروجی برای این منظور پشت cdrom تعبیه می شد وتازه قیمت cd rom هم حداقل 6 . 7 هزار تومانی بیشتر بود واگر جایی دیده ای احتمالا طرف از همین بردهای دکودر تصویری که برای audio cd player ها موجود استفاده کرده که برای این کار فقط باید نحوه اتصال آن را به برد داخلی cd rom را بلد بود زیرا از پورت خارجی cdrom همچین چیزی امکان پذیر نیست واحتمالا طرف چون تعمیر کار بوده واز برد داخلی cdrom سر در میاورده تونسته همچین کاری بکنه
              دوم این که اگه توجه کرده باشی فقط یکی دو مدل از cdrom ها هستند که تمام کلید های مورد نیاز برای کنترل cdrom را دارا هستند و بعضی ها هم فقط یک کلید برای play دارند و اکثر cdrom هایی که جدیدا به بازار آمده ان همین یک کلید را هم ندارندو هیچ cdrom ال سی دی ندارد این پروژه ای که من گفتم یک lcd و تعداد 6 کلید را برای کنترل cd به cdrom اضافه می کند
              اینم لینک دانلودش یه نگاه بهش بندازی ضرر نداره
              http://www.4shared.com/file/4197903/12e4f86c/cdrom.html

دیدگاه

دوست گرامی واقعا عالی بود
                اما چند سوال برایم پیش آمد
                اول اینکه نقشه یا بهتر بگویم به نقش پایه های
                احتیاج دارمide.
                دوم اینکه این نقشه را از کدام سایت گرفته اید و سوم اینکه پسوند
                مربوط به کدام برنامه استlkr.
                در ضمن آیا سایتی را که مر بوط این مطالب باشد را می شناسید یا خیر.

دیدگاه

هر کاری سختش لذت بخشه ! من سعی و تلاشم رو میکنم ، اگر شد که چه بهتر ولی اگر نشد اصلا ناراحت نمی شم چون حتما تجربیاتی رو بدست میارم که بعدها بدردم میخوره! :shock:
                  راستی من مدار استفاده از کابل دیتا یا آی دی یی رو دارم که میکروکنترلر هم هست و ال سی دی هم داره ولی فکر میکنم یکم هزینه بر باشه ! :roll:
                  محمد میرزائی

دیدگاه

با سلام
                    اول که جواب سوالات را ندادید
                    ثانیا منظور شما از خرج و هزینه آی دی ایی چیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mirzaie
                      هر کاری سختش لذت بخشه ! من سعی و تلاشم رو میکنم ، اگر شد که چه بهتر ولی اگر نشد اصلا ناراحت نمی شم چون حتما تجربیاتی رو بدست میارم که بعدها بدردم میخوره!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط frank_fh
                        دوست گرامی واقعا عالی بود
                        اما چند سوال برایم پیش آمد
                        اول اینکه نقشه یا بهتر بگویم به نقش پایه های
                        احتیاج دارمide.
                        دوم اینکه این نقشه را از کدام سایت گرفته اید و سوم اینکه پسوند
                        مربوط به کدام برنامه استlkr.
                        در ضمن آیا سایتی را که مر بوط این مطالب باشد را می شناسید یا خیر.
                        من این پروژه رو از کتاب پروژه های میکرو کنترلر نوشته مهندس موسوی تقی آبادی گرفته ام و در اینجا گذاشته ام
                        سایتم یه سرچ می زنم اگه چیز بدرد بخوری پیدا کردم میذارم
                        من خودمم دقیقا از برنامه این پروژه سر در نیاوردم اون فایلم نمیدونم چیه ولی با notpad میتونی بازش کنی

دیدگاه

این لینک یه نگاه بنداز اطلاعات خوبی در مورد IDE داره
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Technology_Attachment
                          اگه اطلاعات بیشتری خواستی عبارت Advanced Technology Attachment رو تو گوگل سرچ کن

دیدگاه

عالی بود ممنون
                            در ضمن آیا شما هیچ پروژه ای از آن کتاب ساخته اید که کار نکرده باشد (قصد توهین یا جسارتی به شما ندارم زیرا شما می دانید که خیلی از نقشه ها و مدارات در این گونه کتاب ها به خوبی کار نمی کنند)و نکته دیگر این که اگر مدار ما
                            lcd نداشته یاشد فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید

دیدگاه

نه چیزی درست نکردم
                              نویسندهش از استادای خودم بوده این طرف چیزی از میکرو بارش نیست فقط ترجمه میکنه و خیلی از پروژه های این کتاب رو خودم عینا تو اینترنت دیدم وفقط این طرف ترجمش کرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X