اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اهم متر آنالوگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اهم متر آنالوگ

سلام
    بنده احساس میکنم اهم متر آنالوگم دقیق نیست یعنی باهم متر دیجیتال یک مقاومت رو اندازه میگیرم میزنه 17.28 ولی با آنالوگ میزنه 14 یا 15
    اهم مترم مشکلی داره؟؟

پاسخ : اهم متر آنالوگ

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
    سلام
    بنده احساس میکنم اهم متر آنالوگم دقیق نیست یعنی باهم متر دیجیتال یک مقاومت رو اندازه میگیرم میزنه 17.28 ولی با آنالوگ میزنه 14 یا 15
    اهم مترم مشکلی داره؟؟
    باسلام:
    1- در اهمتر های عقربه اول همه باید، عقربه روی عدد صفر اهمتر باشد اگر نیست در وسط پائین عقربه یک پیچ پلاستیکی قرار دارد که با چرخاندن ان به طرف چپ و راست عقربه روی خط صصفر قرار گیرد.( کالیبره شدن قبل ازاستفاده).
    2- قبل از اندازه گیری یک مقاومت با ولوم صفر کننده ( zero adjust) عقربه را روی عدد صفر قرار دهید.
    3- بهترین و بالا ترین دقت اندازه گیری در 1/3 درجه بندی سمت چپ یا ازخط عدد صفر اهمتر خوانده می شد، اگر جز این باشد نشان دهنده نا مرغوبی اهمتر یا آسیب وارده به آن است.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      باسلام:
      1- در اهمتر های عقربه اول همه باید، عقربه روی عدد صفر اهمتر باشد اگر نیست در وسط پائین عقربه یک پیچ پلاستیکی قرار دارد که با چرخاندن ان به طرف چپ و راست عقربه روی خط صصفر قرار گیرد.( کالیبره شدن قبل ازاستفاده).
      2- قبل از اندازه گیری یک مقاومت با ولوم صفر کننده ( zero adjust) عقربه را روی عدد صفر قرار دهید.
      3- بهترین و بالا ترین دقت اندازه گیری در 1/3 درجه بندی سمت چپ یا ازخط عدد صفر اهمتر خوانده می شد، اگر جز این باشد نشان دهنده نا مرغوبی اهمتر یا آسیب وارده به آن است.
      ممنون
      اما اهم متر من الان کالیبره هست و روی صفر هست پس چرا اهم خوانده شده کمتر از اهم واقعی هست؟؟
      مثلا مقاومتی 17 اهم باشه 15 یا 14 اهم نشون میده

دیدگاه

ممنون
        اما اهم متر من الان کالیبره هست و روی صفر هست پس چرا اهم خوانده شده کمتر از اهم واقعی هست؟؟
        مثلا مقاومتی 17 اهم باشه 15 یا 14 اهم نشون میده
        سلام به شما
        در کل اگه قصد دارید که مقایسه ای انجام بدید باید مقایسه رو نسبت به یه مرجع قابل اعتماد انجام بدید
        یعنی به فرض اگه مطمئن هستید که یه مقاومت مثلا 17 اهم هست ( مطمئن بودن قدری مشکله میتونید از دستگاه های به نام و معتبر به عنوان مرجع استفاده کنید )
        اون وقت اگه اهم متری که دارید غیر از این مقدار رو نشون داد مطمئنا مقادیر رو داره با خطا نشون میده
        در کل بسته به جنس دستگاه شما ممکنه درصد خطا متفاومت باشه
        نمیشه از محصولات با کیفیت پایین انتظار زیادی رو داشت . . .
        آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

شرمنده که اسپم میدم
          ولی مشکل خیلی جدیه پاسخ بدید ( بنده تلوزیون و رادیو تعمیر میکنم و یکی از وسایل مهم کارم هست)
          ممنون

دیدگاه

مارک و مدل دستگاه تون چیه ؟؟؟
            یکی از دستگاه هاتون داره با خطای زیاد اندازه گیری میکنه مشروط بر این که خطا از جانب شما نباشه !
            آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

عذر میخوام اما یه مشکل میتونه در باتری دستگاه باشه
              یکی از وسایل مورد علاقه من همین اهم متر های عقربه ای هستند چون به نظر من دقتشون خیلی بالاست
              باتری رو عوض کنید و ببینید درست می شود یا نه
              آیا ضربه ای نخورده است؟
              غیر از این دو مورد فکر نکنم مشکلی باعث این خطا بشود
              این مشکل رو تجربه کردم
              یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
              بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

شرمنده که اسپم میدم
                ولی مشکل خیلی جدیه پاسخ بدید ( بنده تلوزیون و رادیو تعمیر میکنم و یکی از وسایل مهم کارم هست)
                ممنون
                با سلام:
                آیا فقط اهم را با خطا نشان می دهد و در سایر موارد، ماننده ولت یکسو و متناوب و اندازه گیری جریان درست نشان می دهد.؟
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                  با سلام:
                  آیا فقط اهم را با خطا نشان می دهد و در سایر موارد، ماننده ولت یکسو و متناوب و اندازه گیری جریان درست نشان می دهد.؟
                  ولت متر و آمپر مترش دقیق تر از اهم متر دیجیتال هست !!
                  فقط قسمت اهم مترش این مشکل رو داره
                  مقاومت رو از روی رنگش میخونم و خطا رو کم میکنم دقیقا 17.28 از آب درمیاد (یعنی اهم متر دیجیتالم سالمه ) اهم مترم مشکل داره ؟؟
                  اسم اهم متر sunma مدل YX-1000A هست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
                  مارک و مدل دستگاه تون چیه ؟؟؟
                  یکی از دستگاه هاتون داره با خطای زیاد اندازه گیری میکنه مشروط بر این که خطا از جانب شما نباشه !
                  مارک دستگاه SUNMA
                  مدل YX-1000A
                  لطفا راهنمایی کنید ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
                  عذر میخوام اما یه مشکل میتونه در باتری دستگاه باشه
                  یکی از وسایل مورد علاقه من همین اهم متر های عقربه ای هستند چون به نظر من دقتشون خیلی بالاست
                  باتری رو عوض کنید و ببینید درست می شود یا نه
                  آیا ضربه ای نخورده است؟
                  غیر از این دو مورد فکر نکنم مشکلی باعث این خطا بشود
                  باتری رو 1 روز هم نمیشه انداختم ولتاژ باتری طبق اندازه گیری 1.8 نشون میداد ( با اهم متر آنالوگ)
                  خیر اصلا دستگاه رو تکون ندادم ( از اول رو همون میز بوده و هست ) خیر اصلا ضربه نخورده
                  سلام
                  اهم مترم مشکلی داره؟؟

خیلی مممنون مرسی اهم متر رو درست کردم (با محاسبه فهمیدم که اهم مترم 0.5 کیلو اهم خطا داره) الان به جای اینکه روی صفر وایسته آوردم روی 0.5 کیلو اهم کاملادرست شده (همونی که دیجیتال نشون میده اون هم نشون میده)
                  بسیار از جناب تحیری و بقیه کاربرانی که من رو راهنمایی کردن متشکرم
                  جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۲۳:۱۹ ۱۳۹۷/۰۳/۱۴.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X