اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب ماژول بلوتوث مناسب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب ماژول بلوتوث مناسب

سلام دوستان .من یه پروژه رباتیکی دارم که چندین موتور و سروو داره که با آردوینو کار میکنه.حالا من میخوام یه ماژول بلوتوث وصل کنم از طریق گوشی کنترلش کنم.
    به نظر شما بهترین ماژول بلوتوث چی هست؟از بین hc-05 و hc-06 کدوم بهتره؟
    البته همه ی سایتای الکترونیکی ایرانی hc-05 رو دیگه نمیارن.

پاسخ : انتخاب ماژول بلوتوث مناسب

ماژول 05 رنج دستورات. At کاملتره . میتونه در دوحالت مستر و slave کار کنه ولی 06 نمیتونه ، ماژول 05 به عنوان دیوایس توی گوشی پیدا و قابل کانکت شدنه، اما 06 فقط میشه با یک اپلیکیشن یک کانال ارتباطی زد و دستورات رو فرستاد .حالا اگر 05نیست هنگام خرید به این گزینه ها توجه کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
      ماژول 05 رنج دستورات. At کاملتره . میتونه در دوحالت مستر و slave کار کنه ولی 06 نمیتونه ، ماژول 05 به عنوان دیوایس توی گوشی پیدا و قابل کانکت شدنه، اما 06 فقط میشه با یک اپلیکیشن یک کانال ارتباطی زد و دستورات رو فرستاد .حالا اگر 05نیست هنگام خرید به این گزینه ها توجه کنید
      سلام دوست عزیز

با توجه به موجود نبودن مدل 05 در فروشگاه نظرتون در مورد این مدل چیه ؟

خوب کار میده ؟ مشکلی نداره ؟
      بخوام بگیرم اولویت هارو میشه بگید ؟؟

ضمنا دوستان کسی میدونه چرا فروشگاه مدل 05 رو موجود نمیکنه ؟؟؟
      با تشکر
      آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

مدل خوبی هست ساخت ti فقط برد کمکی نداره فکر مونتاژ باشید . این مدل رو هم ببینید البته ورژن ۲ هست

بیشتر به نیازتون باید نگاه کنید ، اینکه مستر اسلیو بشه . ورژن چند باشه ، آیفون فقط ۴ ساپورت می*کنه. دستورات at چقدر کامل هست که باید توی دیتاشیت دیده بشه و از این دست نکات ،
        فقط این یک قلم و همین فروشگاه نیست ، همه فروشگاه ها با مشکلات جدی روبرو شدند . وضعیت بدی هست .

دیدگاه

مدل خوبی هست ساخت ti فقط برد کمکی نداره فکر مونتاژ باشید . این مدل رو هم ببینید البته ورژن ۲ هست

بیشتر به نیازتون باید نگاه کنید ، اینکه مستر اسلیو بشه . ورژن چند باشه ، آیفون فقط ۴ ساپورت می*کنه. دستورات at چقدر کامل هست که باید توی دیتاشیت دیده بشه و از این دست نکات ،
          فقط این یک قلم و همین فروشگاه نیست ، همه فروشگاه ها با مشکلات جدی روبرو شدند . وضعیت بدی هست .
          سپاس
          مثلا ورژن 2 با 4 با 5 چه فرقی باهم دارن ؟
          آیا فقط در کامل بودن رنج دستوراتشون هست یا به سرعت و دقت ارسال دیتا هم مرتبط میشه ؟
          آیا این تفاوت قابل توجه هست و به چشم میاد یا نه ؟

دیدگاه

قابلیت های ورژن بلوتوث زیاده خودتون مطالعه کنید قسمت specifications

مسافت ، نرخ دیتا ، مصرف جریان ماژول ، امکانات جانبی ، اگر نیاز شما مورد خاصی باشه بله تفاوت ها واقعا اهمیت داره مثلاً اتصال آیفون و ...

دیدگاه

ببخشید خب گفتید بستگی به کاربرد داره.برا یه پروژه رباتیک ساده ۵ کاناله کدوم مناسبه؟این hc-08 بخرم یا همون hc-06 کفایت میکنه؟
              لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
              گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
              لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
              گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

دیدگاه

اگر شما مطالعه می*کردید جواب این سوالات رو می*گرفتید ، ماژول ۰۸ ورژن ۴ هست ، ماژول ۰۶ به آیفون وصل نمیشه ، ماژول ۰۶ در مود مستر نمیره ، فقط با اپ مخصوص ترمینال به شما میده . از طرف دیگه ماژول ۰۵ پیدا نمیشه در بازار ، حتما مدل با برد کمکی تهیه کنید تا در مونتاژ به مشکل نخورید
                جدیدترین ویرایش توسط Masood Ashoori; ۱۵:۵۹ ۱۳۹۷/۰۳/۲۵.

دیدگاه

اگر شما مطالعه می*کردید جواب این سوالات رو می*گرفتید ، ماژول ۰۸ ورژن ۴ هست ، ماژول ۰۶ به آیفون وصل نمیشه ، ماژول ۰۶ در مود مستر نمیره و با گوشی pair نمیشه ، فقط با اپ مخصوص ترمینال به شما میده . از طرف دیگه ماژول ۰۵ پیدا نمیشه در بازار ، حتما مدل با برد کمکی تهیه کنید تا در مونتاژ به مشکل نخورید
                  آیا مونتاژ کردنشون مشکل خاصی داره ؟
                  خوب مثل سایر آی سی ها چه smd چه Through hole میشه مونتاژ کرد .
                  اگه مشکلی داره لطفا بفرمایید

دیدگاه

نه ، کار سختی نیست ، رگولاتور میخواد و اگر هم فقط سریال مورد نیاز باشه ، چند تا پایه بیشتر نیاز نمیشه ، ولی خب من که سطح مهارت لحیم کاری دوستان رو نمی*دونم ، فقط به این نکته اشاره میکنم تا با دانش کافی اقدام به خرید کنند ، فاصله پین ها معمول نیست و مچ کردن با برد سخته ، باید سیم بکشند

دیدگاه

اگر شما مطالعه می*کردید جواب این سوالات رو می*گرفتید ، ماژول ۰۸ ورژن ۴ هست ، ماژول ۰۶ به آیفون وصل نمیشه ، ماژول ۰۶ در مود مستر نمیره و با گوشی pair نمیشه ، فقط با اپ مخصوص ترمینال به شما میده . از طرف دیگه ماژول ۰۵ پیدا نمیشه در بازار ، حتما مدل با برد کمکی تهیه کنید تا در مونتاژ به مشکل نخورید
                      ا
                      استاد اتفاقا دقیق مطالعه میکنم ولی این دلیل هایی که آوردین زیاد رو کار من تاثیر نداره.
                      فقط میشه راجع به pair نشدن و کامندی بودن hc06 بیشتر توضیح بدید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Skylake نمایش پست ها
                        ا
                        استاد اتفاقا دقیق مطالعه میکنم ولی این دلیل هایی که آوردین زیاد رو کار من تاثیر نداره.
                        فقط میشه راجع به pair نشدن و کامندی بودن hc06 بیشتر توضیح بدید؟
                        درود ، دیدید میخواید یک هدفون بلوتوث به گوشی وصل کنید ، روی اسمش میزنید و گوشی متصل میشه ؟با این ماژول ها این اتفاق نمی*افته ، یعنی pair انجام میشه.ولی به ماژول کانکت نمیشه. توی منوی بلوتوث ، گوشی به چیزی وصل نیست ، ولی توی اپلیکیشن که میرید ، ماژول رو سرچ میکنه ، روی ماژول کلیک میکنید و اطلاعات سریال می*فرستید.
                        جدیدترین ویرایش توسط Masood Ashoori; ۱۵:۵۹ ۱۳۹۷/۰۳/۲۵.

دیدگاه

درود ، دیدید میخواید یک هدفون بلوتوث به گوشی وصل کنید ، روی اسمش میزنید و گوشی متصل میشه ؟ توی ۰۶ این اتفاق نمی*افته ، یعنی pair انجام نمیشه. توی منوی بلوتوث ، گوشی به چیزی وصل نیست ، ولی توی اپلیکیشن که میرید ، ماژول رو سرچ میکنه ، روی ماژول کلیک میکنید و اطلاعات سریال می*فرستید.
                          ت
                          با سلام.آیا در hc06 که pair نمیشه و باید با نرم افزار کامند هارو فرستاد اختلالی به وجود نمیاد؟کامند ها صحیح فرستاده میشه؟

دیدگاه

آره درست می*فرسته . ولی خاطرم نیست که ارتباطش چقدر پایدار بود . قطع و وصلی داشت یا نه . اگر تصمیم بر این ماژول هست بفرمایید اولین فرصت تست کنم ببینم چطوره. فقط یادمه ازش خوشم نیومد و باعث شد مدل ۰۵ بخرم :|

دیدگاه

آره درست می*فرسته . ولی خاطرم نیست که ارتباطش چقدر پایدار بود . قطع و وصلی داشت یا نه . اگر تصمیم بر این ماژول هست بفرمایید اولین فرصت تست کنم ببینم چطوره. فقط یادمه ازش خوشم نیومد و باعث شد مدل ۰۵ بخرم :|
                              خیلی ممنون اگه زحمتی نیست تست کنید .راستش من قصدم رو hc08 بود که تا چند روز پیش کافه روبات داشت.دیروز که رفتم بخرم دیدم ناموجود شده.هیچ سایت دیگه ای هم ندارش.واسه همین دارم دنبال یه راهی میگردم تا خودمو قانع کنم که همون hc06 کار میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X