اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک کمک مشکل از بین رفتن عایق برد ایفون۶

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک کمک مشکل از بین رفتن عایق برد ایفون۶

با سلام
    بنده یه تعمیر کار نیمه حرفه ای هستم و یه ایفون ۶ داشتم مال خودم بود و خود به خود ریستارت میشد و رو ارم اپل میموند بعضی موقع ها بوت میشد که کمی کار میکردم باز ریستارت میشد.
    تو چند تا سایت خوندم که مشکل از ایسی هارد هست و شابلون بزنن درست میشه و بنده برای اولین بارم ایسی رو با هیتر بیرون اورد و موقع که میخاستم چسپ مشکی رو بورد رو پاک کنم با تیغ کشیدم اولش مشخص نشد بعد که اسپری زدم دیدم عایق فیبر بعضی جاها کنار پایه ایسی برد رفته و فیبر مسیش بیرون اومده .ایسی رو شابلون زدم و دوباره نصب کردم اما دیگه بعد اون گوشی روشن نمیشه چند بار هم ایسی رو کشیدم و نصب کردم که شاید جای پایه هاش فیت نیست که فاید نداشت .احتمال داره به خاطر عایقه رفته باشه؟
    راهمی هست بشه عایقها رو باسازی کرد چون احتمال میدم پایه ایسی وقتی رو برد میشینه و گرم میگنم قلعش کمی پهن میشه و با فیبرهای مسی که عایقشون رفته تماس پیدا میکنه

پاسخ : کمک کمک مشکل از بین رفتن عایق برد ایفون۶

سلام اگر مشکل از عایق باشه میتونی از سولدر ماسک یا همون رنگ محافظ مدارچاپی استفاده کنی،میتونی از برق ناخن هم استفاده کنی اما اگر حرارت بخوره امکان داره خرابکاری بشه.
    این فیلمم ببینی بد نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seomid نمایش پست ها
      سلام اگر مشکل از عایق باشه میتونی از سولدر ماسک یا همون رنگ محافظ مدارچاپی استفاده کنی،میتونی از برق ناخن هم استفاده کنی اما اگر حرارت بخوره امکان داره خرابکاری بشه.
      این فیلمم ببینی بد نیست
      https://www.aparat.com/v/5ADFR
      سلام دوست عزیز و ممنون بابت راهنمایتون
      فقط این رنگ محافظ برد رو از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش تقریبی چنده

دیدگاه

سلام
        این که فقط به خاطر پاک شدن عایق این اتفاق افتاده باشه بعیده مگر اینکه شما بگید این قسمت مثلا با جایی برخورد داره
        خیلی وقت ها هست که تو تعمیرات مجبور میشیم تا کمی از همین به اصطلاح عایق رو پاک کنیم تا مثلا بشه سیمی از اون قسمت به جای دیگه کشید
        پس این که صرفا پاک شدن این رنگ مخصوص صدمه ای رو وارد کرده باشه بعید است
        مطمئن شوید که مس ها و ترک ها سالم هستند
        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

متاسفانه فروشگاه eca موجود نداره، اما فک کنم فروشگاه اینترنتی آل الکترونیک موجود داشته باشه

دیدگاه

دوست عزیز به دلیل فوق فشرده بودن بردهای موبایل مسیر ترک های PCB خیلی به هم نزدیک هست و احتمالا شما زدید یک یا چند مسیر رو با تیغ قطع کردید.
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Fixe نمایش پست ها
              با سلام
              بنده یه تعمیر کار نیمه حرفه ای هستم و یه ایفون ۶ داشتم مال خودم بود و خود به خود ریستارت میشد و رو ارم اپل میموند بعضی موقع ها بوت میشد که کمی کار میکردم باز ریستارت میشد.
              تو چند تا سایت خوندم که مشکل از ایسی هارد هست و شابلون بزنن درست میشه و بنده برای اولین بارم ایسی رو با هیتر بیرون اورد و موقع که میخاستم چسپ مشکی رو بورد رو پاک کنم با تیغ کشیدم اولش مشخص نشد بعد که اسپری زدم دیدم عایق فیبر بعضی جاها کنار پایه ایسی برد رفته و فیبر مسیش بیرون اومده .ایسی رو شابلون زدم و دوباره نصب کردم اما دیگه بعد اون گوشی روشن نمیشه چند بار هم ایسی رو کشیدم و نصب کردم که شاید جای پایه هاش فیت نیست که فاید نداشت .احتمال داره به خاطر عایقه رفته باشه؟
              راهمی هست بشه عایقها رو باسازی کرد چون احتمال میدم پایه ایسی وقتی رو برد میشینه و گرم میگنم قلعش کمی پهن میشه و با فیبرهای مسی که عایقشون رفته تماس پیدا میکنه

با سلام در برد های این چنینی که بصورت بسیار فشرده کار میشوند با کشیده شدن تیغ به آرامی بر روی فیبر مسیر های ارتباطی قطع می شوند
              فقط به دلیل از بین رفتن رنگ این اتفاق نمی افتد
              با گرم شدن گوشی قلع پهن میشود ؟؟؟؟؟ حداکثر گرمای آیسی های گوشی 50 درجه است که در اینصورت گوشی کلا به آجر تبدیل میشه
              با یه ذره بین ساعت سازی یا طلا سازی (پیشنهادی) یا چه بهتر میکروسکوپ نگاه کن ببین مسیر ها تَرَک بر نداشته یا بریده نشده باشند
              در غیر این صورت مشکل از جای دیگه است که متوجه آن نشدید
              این مشکل رو تجربه کردم
              یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
              بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
                با سلام در برد های این چنینی که بصورت بسیار فشرده کار میشوند با کشیده شدن تیغ به آرامی بر روی فیبر مسیر های ارتباطی قطع می شوند
                فقط به دلیل از بین رفتن رنگ این اتفاق نمی افتد
                با گرم شدن گوشی قلع پهن میشود ؟؟؟؟؟ حداکثر گرمای آیسی های گوشی 50 درجه است که در اینصورت گوشی کلا به آجر تبدیل میشه
                با یه ذره بین ساعت سازی یا طلا سازی (پیشنهادی) یا چه بهتر میکروسکوپ نگاه کن ببین مسیر ها تَرَک بر نداشته یا بریده نشده باشند
                در غیر این صورت مشکل از جای دیگه است که متوجه آن نشدید

سلام مجدد خدمت اساتید
                عکس برد قسمتی که باهاش مشکل دارم رو پیوست کردم ببینید و نظرتون بگید .کنار پایه ها رو ببینید فیبر مسی بیرون بوده که موقع لحیم قلع رفته روش و با قلع کش سیمی خواستم پاک کنم که بازم یه لایه نازک از قلع روش موند و پاک نمیشه و دوم اینکه قسمت های دیگه هم فیبر مسی مشخص هست .کلا ببینین دلیلش این میشه . چون تا قبل برداشتن این ایسی موبایل روشن میشد ایسی
                فلش و برداشتم دیگه بعد جا گذاری روشن نمیشه.

http://uupload.ir/files/c4m5_img_۲۰۱۸۰۶۰۹_۲۰۱۸۳۹.jpg

جدیدترین ویرایش توسط Fixe; ۲۰:۳۳ ۱۳۹۷/۰۳/۱۹.

دیدگاه

دوست من کلا ترکیده، شما دنبال تهیه برد باشید .
                  نمیتونم بپذیرم کسی که شابلون میزنه چطوری اینطوری منفجر کرده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri
                    حرف دل منو زدی
                    دوستان یعنی هیچ راه نداره تعمیر بشه چون با میکروسکوپ چک کردم فیبرهای وصل به پایه ها سالمن فقط عایق سیاه روش رفته.
                    چون قیمت برد خیلی بالاست نزدیک یک تومن و اگه برد عوض کنم سنسور اثر انگشت گوشی از گار می افته

دیدگاه

دوستان یعنی هیچ راه نداره تعمیر بشه چون با میکروسکوپ چک کردم فیبرهای وصل به پایه ها سالمن فقط عایق سیاه روش رفته.
                      چون قیمت برد خیلی بالاست نزدیک یک تومن و اگه برد عوض کنم سنسور اثر انگشت گوشی از گار می افته
                      چند پیشبینی میشه کرد
                      1- اتفاقی نیوفتاده
                      2- اتصال به هم تِرَک ها باعث شده قطعه دیگه ای بسوزه
                      3- اتصال به هم ترک ها هیچ مشکلی پیش نیاورده و با رفع اتصال گوشی به کار خودش ادامه میده
                      4- دوباره اون قطعه ای که درش آوردی سوخته
                      حالا شما یدونه اون قطعه رو وصل کن دوباره البته یه برق لاک به اون قسمت های بدون عایق بزن ببین گوشی کار میکنه یا نه
                      اگر کار نکرد این مواردی که گفتم پیش اومده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگه برد رو عوض کنی باید سنسور گوشی رو هم عوض کنی
                      چون این گوشی ها سنسورشون یه کد دارند که با همان کد روی برد همخوانی دارد و غیر اون باعث از کار افتادن و در بیشتر موارد بن شدن گوشی میگردد
                      این مشکل رو تجربه کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
                        چند پیشبینی میشه کرد
                        1- اتفاقی نیوفتاده
                        2- اتصال به هم تِرَک ها باعث شده قطعه دیگه ای بسوزه
                        3- اتصال به هم ترک ها هیچ مشکلی پیش نیاورده و با رفع اتصال گوشی به کار خودش ادامه میده
                        4- دوباره اون قطعه ای که درش آوردی سوخته
                        حالا شما یدونه اون قطعه رو وصل کن دوباره البته یه برق لاک به اون قسمت های بدون عایق بزن ببین گوشی کار میکنه یا نه
                        اگر کار نکرد این مواردی که گفتم پیش اومده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگه برد رو عوض کنی باید سنسور گوشی رو هم عوض کنی
                        چون این گوشی ها سنسورشون یه کد دارند که با همان کد روی برد همخوانی دارد و غیر اون باعث از کار افتادن و در بیشتر موارد بن شدن گوشی میگردد
                        استاد برق لاک بزنم موقع حرارت میدم به ایسی مشکلی پیش نمیاد و اب نمیشه ؟
                        اتصال رو چطور رفع کنم و قلع روی ترکها رو جمع کنم که به پایه ایسی اتسال نده؟
                        جدیدترین ویرایش توسط Fixe; ۰۸:۴۲ ۱۳۹۷/۰۳/۲۰.

دیدگاه

استاد برق لاک بزنم موقع حرارت میدم به ایسی مشکلی پیش نمیاد و اب نمیشه ؟
                          اتصال رو چطور رفع کنم و قلع روی ترکها رو جمع کنم که به پایه ایسی اتسال نده؟
                          قلع رو با قلع کش نگرفتی ؟ دیگه لایه نازک رو من نمیدونم چجوری باید از بین ببری
                          من خودم با قلع کش برقی قلع رو میگیرم و بصورت کامل میکشه اما بازم یه لایه نازک باقی میمونه
                          یه نوع پوشش بگیر که دربرابر حرارت مقاوم باشه مثل همین محافظ مدارچاپی توی سایت
                          این مشکل رو تجربه کردم

دیدگاه

سولدر ماسک رو از این لینک بخر و از برق ناخن استفاده نکن.https://allelectronics.ir/%D9%84%D9%...%B8&results=33
                            من واسه جمع کردن قلع اول مقداری اون قسمتو لحیم میزنم، اینکار باعث میشه تموم اون قسمتها یک پارچه داغ و بهم متصل بشه، بعدشهم با قلع کش حسابی میوفتم بجونشو در آخرم با احتیاط با نوک سوزن سعی میکنم اتصال دو قسمت رو قطع کنم. البته این کار رو واسه برد حساس موبایل انجام ندادم اما امیدوارم نتیجه بده.

دیدگاه

سلام دوستان

واقعا ممنون از زحمات و راهنمایتون
                              فقط یه زحمت دیگه براتون داشتم .کسی میتونه یه نقشه از برد ایفون۶ بده که کامل باشه یعنی بشه فهمید پایه های این ایسی به کجاها وصله.خودم سرج زدم چند نمونه بود که نشون نداده بود که پایه ها به کجا وصلن
                              جدیدترین ویرایش توسط Fixe; ۰۷:۳۵ ۱۳۹۷/۰۳/۲۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X