ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    2018/06/10
    8
    2

ساخت سرعت سنج با اردوینو

سلام دوستان عزیز
    قبل از هز چیزی پوزش میخوام بابت اینکه تازه وارد هستم در دنیای اردوینو و اطلاعات زیادی ندارم و میخوام یاد بگیرم.
    من میخوام یک سرعت سنج با استفاده از سنسور IR بسازم و سبک کارش هم به گونه ای هست که اردوینو باید مدت زمان عبور گلوله بین دو سنسور اردوینو را اندازه بگیره وسرعت گلوله را حساب کنه!در تحقیقی که کردم دیدم شاید دقت آنچنانی نداشته باشه مگر اینکه از سنسور های خوب و برد 16 مگاهرتزی اردوینو نانو استفاده کرد که دقت بیشتری داشته باشه چون بحث میکروثانیه هست
    میخواستم راهنمایی بگیرم که آیا امکانش هست که به دقت 2-3 متر در ثانیه با این سیستم رسید؟ سرعت گلوله بین 160 تا 200 متر در ثانیه و ساچمه 4.5 هست
    برای انجام این کار به چه تجهیزاتی احتیاج دارم و چه سنسور هایی باید بخرم؟
    حداکثر فاصله بین دو سنسور بیشتر از 10 سانت نباید باشه.
    نمونه خارجی ساخته شده هم توی لینک زیر هست که کارش دقیقا همینه
    chronoscopes.com
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    2018/02/22
    1,096
    694

پاسخ : ساخت سرعت سنج با اردوینو

درود ، اولین موضوع اینه فکر میکنم با فاصله ۱۰ سانت که اشاره کردید ف کانس برد نانو و امثالش کم باشه ، باید تست کنید . یک پین دیجیتال رو به سنسور اول و دومی رو به سنسور دوم وصل میکنید ، با شرط ، مقدار تابع حالا یا micros یا millis بسته به نیاز ، ذخیره میکنید و با یک شدن سنسور دوم مجدد مقدار رو ذخیره میکنید، با کم کردن عدد اول از عدد دوم فاصله بین دو سنسور بدست میاد
    برای فرکانس منظورم استفاده از مثلاً esp8266 هست که در حالت عادی ۸۰ مگ و در اورکلاک ۱۶۰ مگ فرکانس داره یا esp32 که یه برابر سرعت لوپ بیشتر داره
    2018/06/10
    8
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

درود ، اولین موضوع اینه فکر میکنم با فاصله ۱۰ سانت که اشاره کردید ف کانس برد نانو و امثالش کم باشه ، باید تست کنید . یک پین دیجیتال رو به سنسور اول و دومی رو به سنسور دوم وصل میکنید ، با شرط ، مقدار تابع حالا یا micros یا millis بسته به نیاز ، ذخیره میکنید و با یک شدن سنسور دوم مجدد مقدار رو ذخیره میکنید، با کم کردن عدد اول از عدد دوم فاصله بین دو سنسور بدست میاد
    برای فرکانس منظورم استفاده از مثلاً esp8266 هست که در حالت عادی ۸۰ مگ و در اورکلاک ۱۶۰ مگ فرکانس داره یا esp32 که یه برابر سرعت لوپ بیشتر داره
    ممنون میشم راهنمایی کنید که برای انجام این کار به چه قطعاتی احتیاج هست که بخرم .لیست کاملش اگه بتونید بدید ممنون میشم و اینکه احتیاج به برنامه نویسی سختی داره یا نه؟
    2018/02/22
    1,096
    694

ابتدا با همون نانو تست کنید . شاید جوابگو بود . بعد شما مرجع معتبری برای تطابق عدد بدست اومده دارید ؟ اگر خواستید با esp کار کنید یک برد esp ترجیحا مدل ۷ یا ۱۲ و یا بهتر nodemcu تهیه کنید . در دو مدل اول نیاز به یک مبدل سریال و دو شاستی فشاری دارید . تغذیه این ماژول ۳.۳ هست و با خود آردو پروگرام میشه . مشکلی توی برنامه ندارید
    2018/06/10
    8
    2

در رابطه با مرجع این لینک هست که توضیح داده

اما من تجربه آنچنانی در برنامه نویسی ندارم و تا بحال با این برد کار نکردم بجز آموزش هایی که از سطح اینترنت یاد گرفتم!من دقیقا نمیدونم باید از چه مقاومت هایی و یا چه سنسوری دقیقا باشد استفاده بشه
    2018/02/22
    1,096
    694

ببینید موضوع رو باید رده بندی کنید. اگر قرار هست صنعتی باشه و مقادیر بسیار دقیق باشه نیاز به سنسور های صنعتی سرعت و دقت بالا با حداقل تاخیر ، پردازنده قوی و ... دارید ، اما اگر بنا به ساخت یک پروژه آزمایشی هست و حتی پیشنهاد میکنم اگر هم قرار هست صنعتی بشه شما فعلا همین فاز آزمایشی رو انتخاب کنید با نهایتا اعداد غیر قابل اعتماد و غیر واقعی پیش برید ، بسازید تست کنید تا ایرادات دستتون بیاد ، همین اول نرید کلی هزینه تجهیزات تخصصی کنید ، برنامه این پروژه ۱۰ خط بیشتر نیست ، مهم صحت اطلاعات ه. باید برید توی کار ، بسازید ، سنسور ها موقعیت سنجی بشن کجا نصب بشه ، فاصله از گلوله و ... تا بعد .
    2016/10/10
    179
    108

درود
    به نظرم با دو تا از این ماژول ها تست بگیر.ارزون هستن.

یا

خودم تست گرفتم تا 15000 دور بر دقیقه رو می تونه با آردوینو uno بخونه ( حداکثر دوری بود که می تونست درست بخونه) . که این با توجه به شرایطی که من تست کردم چیزی بالای 15-16 متر بر ثانیه میشه.پس احتمالا جوابگوی کار شما هست.
    فقط یکم کارت ظریف تر میشه و باید بیشتر دقت کنی چون دهنه سنسور حدود 1 سانت هست و مثل اون لینکی که دادی دستت باز نیست ( که خوب شاید از نظر دقت بهتر باشه...؟!)

در واقع کل چیزی که نیاز داری میشه : 2 عدد از ماژول های بالا ( هر کدوم گیر اومد)
    1 عدد آردوینو نانو
    ویرایش توسط behnam18 : 2018/06/11 در ساعت 12:53
    2018/06/10
    8
    2

ممنونم از راهنمایی شما.به نظر شما امکان انجام دادن این کار با ماژول داپلر هم هست؟ hb100
    2016/10/10
    179
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط pooreya_2008

ممنونم از راهنمایی شما.به نظر شما امکان انجام دادن این کار با ماژول داپلر هم هست؟ hb100
    راستش خیلی بعید می دونم با داپلر بشه همچین کاری کرد.جسم شما یه ساچمه 4.5 هست که فکر نمیکنم بتونه تشخیص بده (سرعت حرکت ساچمه که بماند!) همونطور که میدونید این داپلرها معمولا برای تشخیص حرکت هستند.نهایت کاری که دیدم میکنن باهاشون اینه که بتونی یه سرعت سنج خودرو بسازی ( فکر میکنم رنج اندازه جسم و سرعتی که می تونن تشخیص بدن تو همین بازه هاست).
    2018/06/10
    8
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam18

راستش خیلی بعید می دونم با داپلر بشه همچین کاری کرد.جسم شما یه ساچمه 4.5 هست که فکر نمیکنم بتونه تشخیص بده (سرعت حرکت ساچمه که بماند!) همونطور که میدونید این داپلرها معمولا برای تشخیص حرکت هستند.نهایت کاری که دیدم میکنن باهاشون اینه که بتونی یه سرعت سنج خودرو بسازی ( فکر میکنم رنج اندازه جسم و سرعتی که می تونن تشخیص بدن تو همین بازه هاست).
    ممنونم بهنام جان پش پیشنهاد شما استفاده از اپتوکانتر هست بجای استفاده از فتودیود؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16