اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

(آموزش) ساخت برنامه اندروید جهت ارتباط با ماژولهای وای فای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

(آموزش) ساخت برنامه اندروید جهت ارتباط با ماژولهای وای فای

با سلام
    از اونجایی که در سطح اینترنت آموزش مناسبی برای ساخت نرم افزار اندروید و ارتباط با ماژولهای وای فای وجود نداره تصمیم گرفتم یه آموزش بسیار ساده با نرم افزار b4a و راه اندازی ماژول esp8266 جهت ارتباط با نرم افزار بنویسم که دوستان به راحتی بتونن واسه کاراشون نرم افزار اختصاصی طراحی کنن. فایل آموزش رو در سرور persiangig آپلود کردم که از لینک زیر میتونید دریافت کنید ، سوالی هم داشتین در خدمتم التماس دعا

دانلود آموزش
    جدیدترین ویرایش توسط M3R-E; ۱۲:۰۹ ۱۳۹۷/۰۳/۲۲.

پاسخ : (آموزش) ساخت برنامه اندروید جهت ارتباط با ماژولهای وای فای

سلام
    خیلی خیلی ممنون.
    خدا خیرت بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
      با سلام
      از اونجایی که در سطح اینترنت آموزش مناسبی برای ساخت نرم افزار اندروید و ارتباط با ماژولهای وای فای وجود نداره تصمیم گرفتم یه آموزش بسیار ساده با نرم افزار b4a و راه اندازی ماژول esp8266 جهت ارتباط با نرم افزار بنویسم که دوستان به راحتی بتونن واسه کاراشون نرم افزار اختصاصی طراحی کنن. فایل آموزش رو در سرور persiangig آپلود کردم که از لینک زیر میتونید دریافت کنید ، سوالی هم داشتین در خدمتم التماس دعا

دانلود آموزش
      خیلی خیلی عالی دوست من
      حقیقتش من 3 ماهی بود فکر کنم که آموزش شما رو دانلود کردم اما فرصت نشد بخونم تا سه شنبه هفته گذشته به کمک آموزش شما 2 روز بعد یعنی 5 شنبه نرم افزارم رو نهایی کردم البته اینکه دو روز طول کشید هم به خاطر اختصاصی تر کردن برنامه بود وگرنه عین نرم افزار شما عالی جواب داد
      حالا یه چیزی بد رقم منو اذیت میکنه تو B4A
      جوری اذیت میکنه که دلم میخواد از لفظ مذخرف برای این برنامه و تشکیلاتش یاد کنم
      بابا هربار ریست میکنم سیستم رو با کلی قر و فر و ناز و ادا (ارور) من میتونم خروجی بگیرم
      مثلا الان گیر داده به Layot م که نمیفهمم چرا
      یعنی فقط خواستم عین آخرین تغییراتم رو مجدد کامپایل کنم که این گیر رو ایراد فرمودند
      اینش خیلی اذیتم میکنه که هر باز من سیستم رو ریست میکنم باید با کلی ارور دست و پنجه نرم کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_k68 نمایش پست ها
        خیلی خیلی عالی دوست من
        حقیقتش من 3 ماهی بود فکر کنم که آموزش شما رو دانلود کردم اما فرصت نشد بخونم تا سه شنبه هفته گذشته به کمک آموزش شما 2 روز بعد یعنی 5 شنبه نرم افزارم رو نهایی کردم البته اینکه دو روز طول کشید هم به خاطر اختصاصی تر کردن برنامه بود وگرنه عین نرم افزار شما عالی جواب داد
        حالا یه چیزی بد رقم منو اذیت میکنه تو B4A
        جوری اذیت میکنه که دلم میخواد از لفظ مذخرف برای این برنامه و تشکیلاتش یاد کنم
        بابا هربار ریست میکنم سیستم رو با کلی قر و فر و ناز و ادا (ارور) من میتونم خروجی بگیرم
        مثلا الان گیر داده به Layot م که نمیفهمم چرا
        یعنی فقط خواستم عین آخرین تغییراتم رو مجدد کامپایل کنم که این گیر رو ایراد فرمودند
        اینش خیلی اذیتم میکنه که هر باز من سیستم رو ریست میکنم باید با کلی ارور دست و پنجه نرم کنم
        سلام
        خیلی خوشحالم از اینکه آموزش براتون مفید بوده
        چه ورژنی رو نصب کردین؟
        من که تا حالا چنین مشکلی رو نداشتم!!

دیدگاه

سلام
          خیلی خوشحالم از اینکه آموزش براتون مفید بوده
          چه ورژنی رو نصب کردین؟
          من که تا حالا چنین مشکلی رو نداشتم!!
          باز هم ممنونم
          ورژن 6.3
          اون ارئر هم ناشی از پاک شدن فایل layoutم بود که از نو ساختم
          حالا ارور دیگه ای دارم که مجبورم میکنه فایل تولیدیم رو روی گوشی تست کنم و AVD جواب نمیده
          Installing file to device. Error
          The system cannot find the file specified

دیدگاه

باز هم ممنونم
            ورژن 6.3
            اون ارئر هم ناشی از پاک شدن فایل layoutم بود که از نو ساختم
            حالا ارور دیگه ای دارم که مجبورم میکنه فایل تولیدیم رو روی گوشی تست کنم و AVD جواب نمیده
            The system cannot find the file specified
            ,واسه شبیه سازی همینطور که تو آموزش گفتم از nox استفاده کن که خیلی بهتر و سریعتر هست
            من خودم هم از همین ورژن استفاده میکنم . مشکلی ندارم!

دیدگاه

,واسه شبیه سازی همینطور که تو آموزش گفتم از nox استفاده کن که خیلی بهتر و سریعتر هست
              من خودم هم از همین ورژن استفاده میکنم . مشکلی ندارم!
              از nox یا you wave?

دیدگاه

نصب کردم و حاصلش شد این ارور
                Cannot find: D:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools\..\platform-tools\adb.exe
                Please configure paths (Tools - Configure Paths).

دیدگاه

نصب کردم و حاصلش شد این ارور
                  Cannot find: D:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\tools\..\platform-tools\adb.exe
                  Please configure paths (Tools - Configure Paths).
                  در برنامه b4a از قسمت tools->configuration patch محل ذخیره فایلهای javac.exe و android.exe رو درست انتخاب کردی؟
                  مرحله بعد یه فایل text بساز و متن زیر رو داخلش بنویس:
                  کد:
                  cd C:\.....\android-sdk_r08-windows\android-sdk-windows\platform-tools
                  adb connect 127.0.0.1:62001
                  pause
                  خط اولی باید محل فولدر platform-tools رو مشخص کنی
                  بعد از این کار فایل رو ذخیره کن و فرمتش رو به .bat تغییر بده
                  نرم افزار b4a و nox رو با هم باز کن روی این فایل جدید که ساختی کلیک کن و اگه connect شد همه چی حله دیگه

دیدگاه

در برنامه b4a از قسمت tools->configuration patch محل ذخیره فایلهای javac.exe و android.exe رو درست انتخاب کردی؟
                    مرحله بعد یه فایل text بساز و متن زیر رو داخلش بنویس:
                    کد:
                    cd C:\.....\android-sdk_r08-windows\android-sdk-windows\platform-tools
                    adb connect 127.0.0.1:62001
                    pause
                    خط اولی باید محل فولدر platform-tools رو مشخص کنی
                    بعد از این کار فایل رو ذخیره کن و فرمتش رو به .bat تغییر بده
                    نرم افزار b4a و nox رو با هم باز کن روی این فایل جدید که ساختی کلیک کن و اگه connect شد همه چی حله دیگه
                    والا از اگر آدرس اون فایل ها رو اشتباه بدم که برنامه م کامپایل نمیشه. من میگم خروجی میگیرم و رو گوشی نصب و تست مس کنم ولی با شبیه ساز مشکل دارم
                    اگر بخوام از همون شبیه ساز اصلی استفاده کنم چجور باید برگردم روی اون حالت؟

دیدگاه

والا از اگر آدرس اون فایل ها رو اشتباه بدم که برنامه م کامپایل نمیشه. من میگم خروجی میگیرم و رو گوشی نصب و تست مس کنم ولی با شبیه ساز مشکل دارم
                      اگر بخوام از همون شبیه ساز اصلی استفاده کنم چجور باید برگردم روی اون حالت؟
                      این اروری که شما الان بهش اشاره کردید مربوط به پیدا نکردن فایل adb.exe هست که یا کلا این فایل تو اون پوشه وجود نداره و یا اینکه مسیر رو اشتباه دادی
                      ببین تو فولدر platform-tools فایل adb.exe وجود داره؟
                      اگه نیست بگو واست آپلود کنم

دیدگاه

این اروری که شما الان بهش اشاره کردید مربوط به پیدا نکردن فایل adb.exe هست که یا کلا این فایل تو اون پوشه وجود نداره و یا اینکه مسیر رو اشتباه دادی
                        ببین تو فولدر platform-tools فایل adb.exe وجود داره؟
                        اگه نیست بگو واست آپلود کنم
                        ,والا فایل وجود داره
                        الان این ارور رو میده
                        کد:
                        [FONT=Yekan]B4A version: 6.30[/FONT]Parsing code.    (0.30s)
                        Compiling code.    (0.74s)
                        Compiling layouts code.    (0.01s)
                        Organizing libraries.    (0.00s)
                        Generating R file.    (5.01s)
                        Compiling generated Java code.    (6.78s)
                        Convert byte code - optimized dex.    (3.70s)
                        Packaging files.    (4.73s)
                        Copying libraries resources    (0.00s)
                        Signing package file (debug key).    (3.17s)
                        ZipAlign file.    (2.23s)
                        Installing file to device.    Error
                        [FONT=Yekan]The system cannot find the file specified[/FONT]
                        چجور میتونم سوییچ کنم روی avd خودش
                        در واقع چجوری میشع تنظیمات شبیه سازی رو ریست به پیش فرض کنم؟

دیدگاه

,والا فایل وجود داره
                          الان این ارور رو میده
                          کد:
                          [FONT=Yekan]B4A version: 6.30[/FONT]Parsing code.    (0.30s)
                          Compiling code.    (0.74s)
                          Compiling layouts code.    (0.01s)
                          Organizing libraries.    (0.00s)
                          Generating R file.    (5.01s)
                          Compiling generated Java code.    (6.78s)
                          Convert byte code - optimized dex.    (3.70s)
                          Packaging files.    (4.73s)
                          Copying libraries resources    (0.00s)
                          Signing package file (debug key).    (3.17s)
                          ZipAlign file.    (2.23s)
                          Installing file to device.    Error
                          [FONT=Yekan]The system cannot find the file specified[/FONT]
                          چجور میتونم سوییچ کنم روی avd خودش
                          در واقع چجوری میشع تنظیمات شبیه سازی رو ریست به پیش فرض کنم؟
                          یه بار نرم افزار رو با run as admin اجرا کن ببین بازم همین ارور داری؟
                          من از اول با شبیه ساز خارجی کار میکردم و نمیدونم چطوری باید سوئیچ کرد روی avd !!!
                          سرچ کنید آموزشش رو پیدا میکنید

دیدگاه

یه بار نرم افزار رو با run as admin اجرا کن ببین بازم همین ارور داری؟
                            من از اول با شبیه ساز خارجی کار میکردم و نمیدونم چطوری باید سوئیچ کرد روی avd !!!
                            سرچ کنید آموزشش رو پیدا میکنید
                            هم B4A و هم nox رو run as admin باز میکنم و باز ....
                            اما راهی پیدا کردم
                            فایل نهایی که تولید میشه رو مستقیم نصب میکنم تو nox و تست میکنم و این جور شبیه سازی میشه
                            کلا آموزش شما پایه بسیار عالی بود و ممنونم
                            کاری که تا این لحظه انجام دادم با آموزش خیلی فاصله گرفته تو این 10 15 روز که شروع کردم ولی قطعا اگر آموزش به این خوبی نبود احتمال اینکه بتونم همچین کاری کنم هم خیلی کم بود
                            بسیار سپاس گزارم

دیدگاه

خودم تا حالا برای این ماژول ها پروژه نساختم .ولی اینو نمی دونم که همراه این ماژول نرم افزار خاصی ارایه مییشه که باهاش ارتباط برقرار کرد.؟
                              یا هر کدی براش میشه نوشت.
                              چون من با ماژول بلوتوث کار کردم و در اون مدل باید یک نرم افزار روی گوشی نصب می کردی اطلاعات عیراز اون نرم افزار نمی خوند.می خواستنم براش اپ بسازم با اندرویید استدیو ولی نشد.
                              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X