اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد منبع تغذیه با جریان بالا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد منبع تغذیه با جریان بالا

با سلام خدمت سروران و دوستان عزیز

عید فطر بر همگی مبارک باشه

دوستان بنده به یک منبع تغذیه متغیر با جریان بالا احتیاج دارم. حالا جریانش هم متغیر نبود موردی نداره. اما حداقل جریان مورد نیازم 25 و حداکثر 30 آمپر می باشد. از منابع تغذیه سوئیچینگ هم نمیخوام استفاده کنم. حالا در این مورد پیشنهادی اگر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

اما مطلب اصلیم این هست که یه ترانس پیچیده بودم خودم 220 به 50 ولت 6 آمپر. آیا راهی هست که بتونم جریانش رو تحت یک مدار خاص افزایش بدم؟ طوری که جریان افزایش پیدا کنه و ولتاژ تا حدود 0 تا 30 ولت متغیر بشه. جریان ثابت هم باشه ایرادی نداره مهم نیست که متغیر باشه.

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.

یا حق

پاسخ : سئوال در مورد منبع تغذیه با جریان بالا

نوشته اصلی توسط zizu63 نمایش پست ها
    با سلام خدمت سروران و دوستان عزیز
    دوستان بنده به یک منبع تغذیه متغیر با جریان بالا احتیاج دارم. حالا جریانش هم متغیر نبود موردی نداره. اما حداقل جریان مورد نیازم 25 و حداکثر 30 آمپر می باشد. از منابع تغذیه سوئیچینگ هم نمیخوام استفاده کنم. حالا در این مورد پیشنهادی اگر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.
    اما مطلب اصلیم این هست که یه ترانس پیچیده بودم خودم 220 به 50 ولت 6 آمپر. آیا راهی هست که بتونم جریانش رو تحت یک مدار خاص افزایش بدم؟ طوری که جریان افزایش پیدا کنه و ولتاژ تا حدود 0 تا 30 ولت متغیر بشه. جریان ثابت هم باشه ایرادی نداره مهم نیست که متغیر باشه.
    یا حق
    سلام خدمت شما
    عید شما هم مبارک

در خصوص مورد اول در صورت استفاده نکردن از منبع تغذیه سویچینگ میبایست از منبع تغذیه خطی استفاده کنید که در این منبع تغذیه از رگولاتور های خطی برای تنظیم
    ولتاژ خروجی استفاده شده .
    عیب بزرگ این منبع تغذیه مخصوصا تو جریان های این چنینی تلفات بسیار بالای ترانزیستور و انتخاب هیت سینگ قدرت مند برای بیرون کشی گرمای تولید شده در ترانزیستور
    هست که همین عامل طراحان رو به سمت استفاده از سیستم سویچینگ سوق میده .
    اما اگه اصرار دارید میتونید با استفاده از یه ترانزیستور قدرت با توان ترجیحا بالاتر از 100 وات و جریان پیوسته ترجیحا بالاتر از دو برابر ماکزیمم جریان پیوسته مورد نیاز شما ( حدود 60 آمپر )
    و با کمک یک سیستم کنترلی این رگولاتور مورد نظر خودتون رو بسازید .

در خصوص مطلب اصلی :
    شما دقیقا با استفاده از یک رگولاتور سویچینگ میتونید این کار رو انجام بدید
    به عنوان مثال رگولاتور سویچینگ LM2576 که البته تنها ایرادی که داره ماکزیمم جریان خروجی 3 آمپر هست حالا چون شما میخواید جریان خروجی تا بیشتر از 6 آمپر قابل ارائه باشه
    میتونید با مدارات خاصی جریان این رگولاتور رو افزایش بدید حتی تا 15 آمپر هم تو یکی از تاپیک ها مطرح شده و جواب گرفته شده .
    بنابراین میتونید عبارت تقویت جریان دهی رگولاتور سویچینگ LM2576 رو جستجو کنید

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

پاسخ : سئوال در مورد منبع تغذیه با جریان بالا

نوشته اصلی توسط rezamajdi نمایش پست ها
      سلام خدمت شما
      عید شما هم مبارک

در خصوص مورد اول در صورت استفاده نکردن از منبع تغذیه سویچینگ میبایست از منبع تغذیه خطی استفاده کنید که در این منبع تغذیه از رگولاتور های خطی برای تنظیم
      ولتاژ خروجی استفاده شده .
      عیب بزرگ این منبع تغذیه مخصوصا تو جریان های این چنینی تلفات بسیار بالای ترانزیستور و انتخاب هیت سینگ قدرت مند برای بیرون کشی گرمای تولید شده در ترانزیستور
      هست که همین عامل طراحان رو به سمت استفاده از سیستم سویچینگ سوق میده .
      اما اگه اصرار دارید میتونید با استفاده از یه ترانزیستور قدرت با توان ترجیحا بالاتر از 100 وات و جریان پیوسته ترجیحا بالاتر از دو برابر ماکزیمم جریان پیوسته مورد نیاز شما ( حدود 60 آمپر )
      و با کمک یک سیستم کنترلی این رگولاتور مورد نظر خودتون رو بسازید .

در خصوص مطلب اصلی :
      شما دقیقا با استفاده از یک رگولاتور سویچینگ میتونید این کار رو انجام بدید
      به عنوان مثال رگولاتور سویچینگ LM2576 که البته تنها ایرادی که داره ماکزیمم جریان خروجی 3 آمپر هست حالا چون شما میخواید جریان خروجی تا بیشتر از 6 آمپر قابل ارائه باشه
      میتونید با مدارات خاصی جریان این رگولاتور رو افزایش بدید حتی تا 15 آمپر هم تو یکی از تاپیک ها مطرح شده و جواب گرفته شده .
      بنابراین میتونید عبارت تقویت جریان دهی رگولاتور سویچینگ LM2576 رو جستجو کنید

موفق باشید
      درود. با تشکر از شما
      خواستم سئوال کنم آیا توی انجمن پروژه ای در این رابطه وجود داره که منبع تغذیه ای با جریان بالا ساخته شده باشه یا در موردش بحث و گفتگو شده باشه؟ چیزی در حدود 20 تا 30 آمپر

من هر موردی که دیدم زیر 10 امپر بود. اصلا چرا توی بازار منابع سوئیچینگ صنعتی در این رِنج یافت میشه اما توی نت یه مدار عملی که در موردش به نتیجه رسیده باشن کم پیدا میشه؟ آیا این صنعت سکرت هستش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X