اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست طراحی تغذیه سوییچینگ 1KW

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست طراحی تغذیه سوییچینگ 1KW

نیاز به طراحی تغذیه سوییچنگ و ساخت یک نمونه با مشخصات زیر وجود دارد. لطفا طرح پیشنهادی و قیمت را اعلام نمایید. Rezaie_Akbar@yahoo.com,info@honico.ir
    ولتاژ ورودی: 160 الی 250 ولت متناوب برق شهر
    ولتاژ خروجی: 240 الی 350 ولت DC قابل تنظیم - ایزوله یا غیر ایزوله از برق شهر
    جریان خروجی : peak : 8 A , Continuse :5A
    ریپل خروجی : Max : 0.5 v

پاسخ : درخواست طراحی تغذیه سوییچینگ 1KW

باسلام.دوست عزیزاگرشمادرکمترین ولتاژ هم240ولت بخواهید5امپر جریان بکشیدتوان مصرفی شما1200وات خواهد بود.
    که بامحاسبه 80% بازدهی کلی توان درکمترین ولتاژمصرفی 1500وات ودرولتاژ350ولت 2200وات خواهد بود.
    لطفا مشخصه های دقیقتری ارائه بدهید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با سلام
      جناب Ebi SMPS شما درست می گویید. حداکثر توان با مشخصات ذکر شده تا مقداری که گفتید می رسد.
      البته من منظورم جریان ورودی با ولتاژ برق شهر یعنی 220 ولت موءثر بود. یعنی توان ورودی تغذیه تا 1800 وات در 8 آمپر می رسد.
      به هر حال شما توان 2000 وات خروجی را در نظر بگیرید که با احتساب 80% راندمان ،به 2500 وات در ورودی خواهد رسید.به هر حال اگر امکان آن نیست ، حداکثر ممکن را در نظر بگیرید.

با تشکر
      الف - رضائی

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
        توضیحات زیر نیز مفید است.
        تغذیه فوق به عنوان تثبیت کننده ولتاژ و برای عدم تاثیر گذاری تغیرات برق شهر بر عملکرد یک نوع کوره القائی خاص است که نیاز به ولتاژ DC دارد و از برق شهر تغذیه می گردد و تغییرات برق شهر موجب تغییرات توان و انرژی خروجی می گرددو موجب اختلال در عملکرد دستگاه می گردد. در صورت ایزوله نبودن مدارتغذیه از برق شهر، مشگلی ایجاد نمی شود.
        با تشکر

الف رضائی

دیدگاه

باسلام.امکان ساخت تغذیه جهت توانهای بالاتر از این هم فراهم میباشدومشکلی نیست.
          نکته مهم میزان رگولاسیون ولتاژخروجی است که نیم ولت میباشدکه اگر به درصد بیان کنیم %2/. میشودکه دسترسی به این میزان درولتاژذکرشده
          باجریان مصرفی امکان پذیر نمیباشد.حداقل باقطعات موجود دربازار ایران امکان ندارد.
          لطفااگر منابعی درزمینه کوره های القایی میشناسید معرفی نمایید(ایرانی وخارجی).
          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

با سلام
            جناب Ebi SMPS در مورد رگولاسیون مقادیر ریپل بیشتر هم قابل قبول است.مقدار امکان پذیر را بفرمایید.
            با تشکر
            الف - رضائی

دیدگاه

باسلام.حداقل ریپل در نظر گرفته شده 1% میباشد که درولتاژ240 ولت به 2.4 ولت میرسد.باتوجه به جریان مصرفی درحدود 5آمپر
              حداقل تغییرات توان خروجی 12 وات خواهد بود.نکته دیگر حجم و وزن دستگاه مورد نظر میباشد.اگر ابعاد خاصی مد نظر شماست
              ذکر نمایید.

دیدگاه

غیر از قطعه سوییچ که می تواند روی هیت سینک خارج از برد اصلی و توسط سیم به مدار متصل گردد ،مدار در یک برد با ابعاد 9 در 15 سانت جای گیرد.
                در مورد ولتاژ خروجی از 280 الی 380 ولت DC برای من مناسب تر است و لطفا این مقدار را در نظر بگیرید. مقدار ریپل 1% قابل قبول می باشد.

با تشکر

دیدگاه

باسلام.اگر جریان مصرفی شما در380ولت 5آمپر درنظر گرفته شودکل توان مصرفی منبع 2400وات خواهد بود.ابعادقطعات عمده ای که
                  دراین توان مورد نیاز خواهد بود:1-خازن صافی ورودی3عددهریک به قطر4سانتیمتر 2-خازن صافی خروجی 4عددهر یک به قطر2.5سانتیمتر
                  3-هسته فریت تقریبا به ابعاد55میلیمترطول-55میلیمترارتفاع-25میلیمترعرض 4-قطعه سوئیچینگ 8عددMOSFET یا4عدد IGBTبر روی هیت سینک
                  به ابعاد تقریبی 5*10*20سانتیمتر 5-تعدادی قطعات کوچک کلا درابعاد5*3سانتیمتر.
                  درصورتیکه جریان مصرفی به8آمپربرسدتوان مصرفی منبع3800 وات خواهد بودکه در این حالت 20%به ابعاد فوق افزوده میشود.
                  موفق باشید.

دیدگاه

با سلام وتشکر از پاسخ های شما
                    من فکر می کنم در محاسبه ابعاد و تعداد قطعات شما کمی دست بالا گرفته اید. مثلا برای فیلتر ورودی 3 عدد خازن با قطر 4 سانتی متر، من خازن 330 میکرو و450 ولت مصرف نمودم که قطر حدود 3 سانت داشته که به نظر می رسد 2 تا برای ورودی کافی باشد. یا برای قطعه سوییچ که 4 عدد IGBT محاسبه کرده اید، به نظر من می توان ساخت شرکت IXYS را مصرف نمود که تا تا آمپر های بالای 100 آمپر دارد که با این حساب یک عدد فکر می کنم کافی باشد.
                    همینطور هیت سینک ذکر شده به نظر بزرگ می رسد.
                    به هر صورت می توان یک نمونه را ساخت و سپس آن را بهینه نمود. ابعادی که در نظر گرفته اید خیلی بزرگتر از مورد نظر اینجانب نیست و احتمالا می توان آن ها را به هم نزدیک نمود.
                    لطفا طرح کلی (نوع مدار ، بلوک دیاگرام مدار،قیمت تمام شده هر مدار و ...) و قیمت خود را اعلام نمایید.
                    با تشکر

دیدگاه

باسلام.دوست عزیزبا1عددقطعه سوییچ حداکثر میتوان منبع تغذیه 300 واتی ساخت (توپولوژی Forward).
                      برای رسیدن به توان مورد نظر شما حتما باید از مدارفول بریج استفاده نمودکه لازمه آن 4قطه سوئیچ میباشد.
                      هیت سینک مورد نظر صرفا برای عناصر سوئیچ درنظر گرفته نشده بلکه برای دیود پل ورودی ودیودهای خروجی هم میباشد.
                      ضمناباتوجه به اینکه هیت سینکهای موجود دربازار ایران اکثر نامرغوب وتیره رنگ هم نیستندباید 20%بیشتر ازاندازه اصلی انتخاب شوند.
                      با2عدد خازن 330 میکروفارادبطورموازی(660 میکرو) امکان دسترسی به توان 2400وات نیست.مقدار مورد نیاز 1500میکرو مناسب است.
                      دلیل موازی کردن 4عددخازن در خروجی کاهش ESR داخلی خازنها میباشد.

دیدگاه

با سلام
                        جناب Ebi SMPS روش شما مورد قبول می باشد ، به علاوه فکر می کنم مدار فول بریج قابلیت اطمینان بهتری را نیز دارا می باشد . قابلیت اطمینان یکی از پارامتر های خیلی مهم برای من است زیرا از کار افتادن مدار منجر به از کار افتادن دستگاه و در نتیجه از بین بردن کیفیت عملکرد محصول خواهد شد. در هر صورت لطفا ادامه دهید.
                        با تشکر

دیدگاه

باسلام. به صندوق خصوصی شما اطلاعات تکمیلی را ارسال نمودم.

دیدگاه

با سلام-اینجانب منبع تغذیه متغیر 200 ولت 10 امپر با رایپل 150 میلی ولت پیک تا پیک طراحی و ساخته ام اگر مایلید مشخصات کامل مورد نیاز خود را ای میل نمایید.
                            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

میشه اطلاعاتی در مورد Full-Bridge بهم بدین من فقط Boost کار کردم و 80W تونستم توان تولید کنم! :NO:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X