اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره شماتیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره شماتیک

سلام.دوستان کسی میدونه SA روی برد یعنی چی؟
    نماد مداری قطعه هم دو فلش رو به هم هستش.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برد تلفن بیسیم پاناسونیک هست

پاسخ : راهنمایی درباره شماتیک

نوشته اصلی توسط earth8255 نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی میدونه SA روی برد یعنی چی؟
    نماد مداری قطعه هم دو فلش رو به هم هستش.

برد تلفن بیسیم پاناسونیک هست
    شاید SA مربوط به شمارش بوده!
    ولی دوتا فلشی که میگی باید علامت وریستور یا دیاک باشه!
    احتمال وریستور زیادتره، و معمولا با خط تلفن موازی میشه که تلفن رو در برابر اضافه ولتاژهای گذرا محافظت کنه!!
    و موقعی تلفن رو توی برق بزنی، از جمله اولین قطعاتی که میسوزه همین وریستور هست!
    جدیدترین ویرایش توسط ubub; ۲۳:۰۶ ۱۳۹۷/۰۳/۲۹. دلیل: تکمیل
    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

مرسی.نه مربوط به شمارش نیست.خودم حدس میزدم وریستور باشه ولی جالبه که نمونه مشابه پیدا نکردم.متاسفانه نتونستم عکس اپلود کنم که بهتر مشخص باشه

قطعه شبیه به مقاومت با باند رنگی و بدنه شیشه ای هست.تو نمونه قدیمی روی برد تلفن شبیه به ال ای دی شیشه ای با دو کنتاکت جدا از هم است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط earth8255 نمایش پست ها
        مرسی.نه مربوط به شمارش نیست.خودم حدس میزدم وریستور باشه ولی جالبه که نمونه مشابه پیدا نکردم.متاسفانه نتونستم عکس اپلود کنم که بهتر مشخص باشه

قطعه شبیه به مقاومت با باند رنگی و بدنه شیشه ای هست.تو نمونه قدیمی روی برد تلفن شبیه به ال ای دی شیشه ای با دو کنتاکت جدا از هم است.
        اگه بدنه اش شیشه ایه، دیگه احتمال 99 درصد همون وریستور هست!
        یه دونه وریستور 40 تا 50 ولت بذار سر جاش!
        البته اگه تلفنت کار نمیکنه، خیلی ربطی به این قطعه نداره، چون این یک قطعه محافظتی هست و توی عملکرد عادی دستگاه تأثیری نداره!
        ولی میتونه یه ولتاژ زیاد، باعث اول سوختن این و سپس آسیب رسوندن به بقیه مدار شده باشه!
        ...
        اون باندهای رنگیش رو هم بگو ببنیم چی از توش در میاد؟!
        ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

۵۰ ولت کمه ، روی زنگ میسوزه ، قطعه روتین بازار p6ke200 یک زنر بدون جهت ۲۰۰ ولته که بسیار خوب عمل می*کنه ، از تعمیرات تلفنی ها میتونید بگیرید، البته معمولا به این اسم نمیشناسن ، شما بگید وریستور دیودی :|
          شبیه دیود سیاه معمولی ، کمی چاق تر و بدون خط پلاریته ست ، قیمتی هم نداره، البته به گفته ubob کاری نمیکنه ، وقتی قطعه معیوب رو در میارید باید کار کنه تلفن ، اگر جای دیگه مشکلی نباشه

دیدگاه

نارنجی بنفش زرد البته شاید یه باند دیگه بین بنفش و زرد باشه که بعلت ترکیدگی قابل تشخیص نیست.یکی دیگه هم موازی همین هست که به نظر میاد دو باند اول سفید هستن باقیش هم ترکیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              ۵۰ ولت کمه ، روی زنگ میسوزه ، قطعه روتین بازار p6ke200 یک زنر بدون جهت ۲۰۰ ولته که بسیار خوب عمل می*کنه ، از تعمیرات تلفنی ها میتونید بگیرید، البته معمولا به این اسم نمیشناسن ، شما بگید وریستور دیودی :|
              شبیه دیود سیاه معمولی ، کمی چاق تر و بدون خط پلاریته ست ، قیمتی هم نداره، البته به گفته ubob کاری نمیکنه ، وقتی قطعه معیوب رو در میارید باید کار کنه تلفن ، اگر جای دیگه مشکلی نباشه
              هر چند باید مدارات مختلفی وجود داشته باشه، ولی مدار OFFHOOK و ONHOOK توسط اون سوئیچ زیر گوشی تغییر میکنه و سیگنال زنگ، وارد مدار تلفن نمیشه!
              مگر واسه یه لحظه خیلی کوتاه که مرکز تلفن از طریق افت ولتاژ (اصلش توسط همین وریستور)، تشخیص بده که گوشی برداشته شده!
              حالا اگه ولتاژ وریستور بالاتر از ماکس سیگنال زنگ باشه (90*1.4)، دیگه افت ولتاژ لحظه ای، یا صورت نمیگیره! یا به صورت استانداردی صورت نمیگیره!
              احتمالا در مدارات مختلف، باید چند تا وریستور و واسه جاهای مختلف وجود داشته باشه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X