اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول سیم هم نیاز به رجیستری داره؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول سیم هم نیاز به رجیستری داره؟

با سلام

چنتا از بردهام که خیلی وقته بخاطر مشکل در منتاژ قطعات کنار گذاشته بودم تا سر فرصت بیام سراقش بعد حدود 1 سال به مشکل برخوردم.

2تاشون الان فرمان AT+CMGF=1 را وقتی میگیره ارور میده .
    فکر کردم از قطعات مرتبط با سیم کارت باشه و یا آنتن دهی و .... !

غیر از موارد سخت افزاری ممکنه که این ماژولهای sim800 ازطرف مخابرات مسدود باشند یا همون رجیستری که چند ماه پیش شروع شد شامل اینم بشه - البته انو بگم بقیه دستگاهها مشکلی ندارند حتی اونیکه 2-3 ماه قبل از عید خاموش کرده بودم و امروز روشن کردم.
    تا اونجا که یادمه این دستور برای فرمت پیامک بود ولی برای ورود اولیه به شبکه مورد استفاده واقع میشد.

دوستان نظری ندارند؟

ممنون
    دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

پاسخ : ماژول سیم هم نیاز به رجیستری داره؟

طبق پیگیری هایی که از طرف فروشنده ها و وارد کننده ها و سایت رجیستری و چند تماس با یک دوست در قسمت فنی ایرانسل داشتم تا الان هیچ بخشنامه ای مبنی بر ثبت شناسه مودم های gsm از سوی وزارت ارتباطات صادر نشده و ظاهرا هیچ برنامه فعلا برای این محصولات ندارند.

مشکلاتی که دوستان با این ماژول ها دارند اکثرا در قسمت تعذیه هستن. برخی موارد هم به خاطر فریمور ماژول ها هست.
    از بخش تعذیه ماژول اطمینان حاصل کنید و سپس در صورت عدم پاسخدهی مازول فریمور اون رو آپدیت کنید

دیدگاه

این 2 تا برد از 10 تاست که اینطوری شده و سیم ها را هم قبلا از شما کلی خریدم و مدار و سخت افزار یکیست.
      شاید قطعه ای باشه که مشکل پیدا کرده - نظر خودم روی قطعات متصل به سیم کارت هستش.
      چک کنم ببینم چی میشه
      اینم بگم دستور AT+cmgf را اصلا نمیشناسه - ممکنه تنظیمات از جای خاصی بهم خورده باشه؟ و اینکه برای ریست سیم چه فرمانی لازمه؟
      ممنون بابت جواب
      جدیدترین ویرایش توسط david24; ۰۴:۱۶ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24 نمایش پست ها
        این 2 تا برد از 10 تاست که اینطوری شده و سیم ها را هم قبلا از شما کلی خریدم و مدار و سخت افزار یکیست.
        شاید قطعه ای باشه که مشکل پیدا کرده - نظر خودم روی قطعات متصل به سیم کارت هستش.
        چک کنم ببینم چی میشه
        اینم بگم دستور AT+cmgf را اصلا نمیشناسه - ممکنه تنظیمات از جای خاصی بهم خورده باشه؟ و اینکه برای ریست سیم چه فرمانی لازمه؟
        ممنون بابت جواب
        سلام
        اگه اشتباه نکنم دستور at+cmgf فقط زمانی جواب میده که ماژول به شبکه متصل شده باشه
        شما این دستور رو زمان متصل بودن ماژول به شبکه ارسال میکنید؟

دیدگاه

مشکل همین بود که به شبکه وصل نمیشد.
          و دستور را ارور میداد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X