اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پریدن دو فیوز همزمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پریدن دو فیوز همزمان

سلام دوستان.
    بنا به دلایلی یه فیوز به سه راهه جاساز کردم که موقعی کار انجام میدهم اتصالی رخ داد فقط فیوزی که قبل سه راهه جاساز کردم بپره و فیوز اتاقم نپره.ولی وقتی اتصال میدم هم فیوزی که قبل سه راهه جاساز کردم میپره وفیوز اتاقمم میپره. چکار کنم که فیوز اتاقم نپره فقط فیوزی که قبل سه راهه نصبکردم موقعه اتصالی کردن بپره؟فیوز به سه راهه نصب کردم 25 امپره فیوز اتاقمم هم 25 امپره .ممنون میشم که راهنماییم کنید
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : پریدن دو فیوز همزمان

سلام
    فیوز قبل از سه راه را جریان کمتر و تندکار انتخاب کنین مثلا 20 یا 16 آمپری و فیوز اصلی اتاق را همون 25 مشکلی نداره
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

علاوه بر توضیح دوستمون که باید جریان کمتری انتخاب کنید ، احتمال زیاد شما فیوز تیپ C که روتین بازار هست تهیه کردید ، روی فیوز نوشته c25 .
      در حالی که شما باید از فیوز تیپ B استفاده کنید ، مثلا B16
      فیوز های تیپ C در لحظه جریان کشی کمی مقاومت می*کنند و به کار مصرف کننده های استارتی مثل انواع موتور ها و ... میاد و اصولاً نباید در مصارف خانگی استفاده شود . به جز لاین های مشخص کولر و آشپزخانه و ...

دیدگاه

چرا 25 آمپر
        برای پریز ها 16 امپر هم کافیه
        برای روشنایی 10 امپر - بعضی هم 6 کار می کنن
        کولر آبی خونه هم 16 امپر براش کافیه چه برسه کارای الکترونیکی
        پیشنهاد من استفاده از مینیاتوری 6 امپر در سه راه برق

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pika3 نمایش پست ها
          سلام دوستان.
          بنا به دلایلی یه فیوز به سه راهه جاساز کردم که موقعی کار انجام میدهم اتصالی رخ داد فقط فیوزی که قبل سه راهه جاساز کردم بپره و فیوز اتاقم نپره.ولی وقتی اتصال میدم هم فیوزی که قبل سه راهه جاساز کردم میپره وفیوز اتاقمم میپره. چکار کنم که فیوز اتاقم نپره فقط فیوزی که قبل سه راهه نصبکردم موقعه اتصالی کردن بپره؟فیوز به سه راهه نصب کردم 25 امپره فیوز اتاقمم هم 25 امپره .ممنون میشم که راهنماییم کنید

سلام،
          دوستان درست میفرمایند، ولی با کوچکتر و سریعتر کردن فیوز انتهایی، باز هم در خیلی موارد هر دو فیوز با هم میپرند!
          یه راه مطمئن (مخصوصا برای محدود کردن انرژی اتصال کوتاه) استفاده از فیوز شیشه ای هست!
          یه دونه سه راهی فیوز دار (فیوز شیشه ای 20 میلیمتری) بگیر!
          با 20 تا فیوز شیشه ای 4 تا 6 آمپر (میشه 2000 تومن)!
          با خیال راحت استفاده کن!
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            علاوه بر توضیح دوستمون که باید جریان کمتری انتخاب کنید ، احتمال زیاد شما فیوز تیپ C که روتین بازار هست تهیه کردید ، روی فیوز نوشته c25 .
            فیوز های تیپ C در لحظه جریان کشی کمی مقاومت می*کنند و به کار مصرف کننده های استارتی مثل انواع موتور ها و ... میاد و اصولاً نباید در مصارف خانگی استفاده شود . به جز لاین های مشخص کولر و آشپزخانه و ...
            باسلام دوست عزیز،
            جعبه فیوز که دارای 8عدد فیوزه همه فیوزا 25تیپcنصبکرده برقکار.بعلاوه یک فیوز محافظ جان که میشن 9عدد.یچیز جالب هم بگم که مشکل پیدا نشد.یکروز صبح یخچال فریزر وماشین لباسشویی هشت کیلویی همزمان روشن بودن که بعده مدتی حسکردیم از راهرو بو شدید سوختگی میاد وفیوز اشپزخانه انقده داغ شده که فیوزای بغلیشم داغشده ولی بازم نپریده بود بالا وسایل هم مشغول کاربودن فیوز رو دستی قطع کردیم همش متعجب بودیم که چرا نپریده فیوز.بعدکه فیوز رو بازکردیم دوطرفش قهوه ی شده بود وکلیدش لق شده بود.سیمهارو چک کردیم داغ بودن ولی سالم بودن کلید پریزهارو بازکردیم هیچ چیز مشکوک ندیدیم تارسیدیم به لباسشویی لباسشویی چون سیمش کوتاس از سه راهه استفاده کرده بودیم تا دست زدم دیدم دوشاخه که درسه راهه هست خیلی لقه. سه راهه بازکردم دیدم اره عایقهای اطرافش ذوبشده بود همینجوری زدم به برق بجا لباسشویی یه چیز دیگه وصل کردیم تازدیم به برق سه راهه شنیدم صدای ویزویز زرزر میده بادقت نگاه کردم دیدم اطراف میله دوشاخه که لقه یه جرقه نازک ابی رنگ پیوسته میزنه وصدای ویزویز زرزر ایجادمیکنه و سه راهه را از برق جداکردم دست گذاشتم داغ شده بود.رفتیم. چندسراهه خریدیم دونه دونه امتحان کردیم دیدیم یکیش خوبه بزور دوشاخه میره داخل بازش کردم سیمشو ودوشاخه سه راهه را جدا کردم یه سیم 2نیم فککنم بود با دوشاخه بزرگ قوی بستم روش.بنظرشما دوستان همین لقی باعث شد که فیوز ازشدت گرما خراب بشه چون تیپc بوده اینم طوری بود اتصالی کامل نبوده که بپره وصله کاملم نبوده که گرما تولید نکنه یعنی فیوزه گیج شده بوده قطع گنه یاکه ادامه بوده.شایدم یه مشکل یچیز دیگه بوده هنوز پی بهش نبردیم ولی یکماهی میگذره مشکلی پیش نیومده از تولیدات لوازم برقی که گرون هم هستن و مهر استاندارد دارن چیبگم اکثر سه راهها وپریزا سوراخاشون گشاد مخصوصا سه راهه داخل سه راهه که اتصال میده به میله دوشاخه اومدن یه تیکه حلبی گذاشتن.سیماش هم معلوم میشه ازرنگش 50درصدش هم مث نیس سیم نو لختش میکنیم رنگش شبیه مسه مفرق شده یا سیم سوخته هست.چندتا سه راهه باس بخریم تایکیش خوب دربیاد.خوشحال میشم نظراتو تجربه هاتونو مطرح کنین تا منم یادبگیر.زکات علم شرکردن تجربیات ودانستنهای که دارید اموزش بدین تا افرادی ازجمله من ما یاد بگیریم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

باسلام دوست عزیز،
            جعبه فیوز که دارای 8عدد فیوزه همه فیوزا 25تیپcنصبکرده برقکار.بعلاوه یک فیوز محافظ جان که میشن 9عدد.یچیز جالب هم بگم که مشکل پیدا نشد.یکروز صبح یخچال فریزر وماشین لباسشویی هشت کیلویی همزمان روشن بودن که بعده مدتی حسکردیم از راهرو بو شدید سوختگی میاد وفیوز اشپزخانه انقده داغ شده که فیوزای بغلیشم داغشده ولی بازم نپریده بود بالا وسایل هم مشغول کاربودن فیوز رو دستی قطع کردیم همش متعجب بودیم که چرا نپریده فیوز.بعدکه فیوز رو بازکردیم دوطرفش قهوه ی شده بود وکلیدش لق شده بود.سیمهارو چک کردیم داغ بودن ولی سالم بودن کلید پریزهارو بازکردیم هیچ چیز مشکوک ندیدیم تارسیدیم به لباسشویی لباسشویی چون سیمش کوتاس از سه راهه استفاده کرده بودیم تا دست زدم دیدم دوشاخه که درسه راهه هست خیلی لقه. سه راهه بازکردم دیدم اره عایقهای اطرافش ذوبشده بود همینجوری زدم به برق بجا لباسشویی یه چیز دیگه وصل کردیم تازدیم به برق سه راهه شنیدم صدای ویزویز زرزر میده بادقت نگاه کردم دیدم اطراف میله دوشاخه که لقه یه جرقه نازک ابی رنگ پیوسته میزنه وصدای ویزویز زرزر ایجادمیکنه و سه راهه را از برق جداکردم دست گذاشتم داغ شده بود.رفتیم. چندسراهه خریدیم دونه دونه امتحان کردیم دیدیم یکیش خوبه بزور دوشاخه میره داخل بازش کردم سیمشو ودوشاخه سه راهه را جدا کردم یه سیم 2نیم فککنم بود با دوشاخه بزرگ قوی بستم روش.بنظرشما دوستان همین لقی باعث شد که فیوز ازشدت گرما خراب بشه چون تیپc بوده اینم طوری بود اتصالی کامل نبوده که بپره وصله کاملم نبوده که گرما تولید نکنه یعنی فیوزه گیج شده بوده قطع گنه یاکه ادامه بوده.شایدم یه مشکل یچیز دیگه بوده هنوز پی بهش نبردیم ولی یکماهی میگذره مشکلی پیش نیومده از تولیدات لوازم برقی که گرون هم هستن و مهر استاندارد دارن چیبگم اکثر سه راهها وپریزا سوراخاشون گشاد مخصوصا سه راهه داخل سه راهه که اتصال میده به میله دوشاخه اومدن یه تیکه حلبی گذاشتن.سیماش هم معلوم میشه ازرنگش 50درصدش هم مث نیس سیم نو لختش میکنیم رنگش شبیه مسه مفرق شده یا سیم سوخته هست.چندتا سه راهه باس بخریم تایکیش خوب دربیاد.خوشحال میشم نظراتو تجربه هاتونو مطرح کنین تا منم یادبگیر.زکات علم شرکردن تجربیات ودانستنهای که دارید اموزش بدین تا افرادی ازجمله من ما یاد بگیریم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

باسلام دوست عزیز،
            جدیدترین ویرایش توسط pika3; ۰۱:۰۷ ۱۳۹۷/۰۳/۳۱.

دیدگاه

توصیه میکنم به هیچ وجه برای وسایل با مصرف بالا ، از چند راهی استفاده نکنید ، اگر کابل کوتاه هست ، یک دوشاخه مرغوب ، یک مادگی مرغوب و چند متر کابل مرغوب تهیه کنید و طول سیم رو افزایش بدید ، مارک پارت جزو برند های خوب هست ،
              علت داغی فیوز هم همون جرقه و دوشاخه غیر استاندارد بوده که باعث جریان کشی و تولید حرارت شده ، و چون جریان مصرفی از جریان نامی فیوز کمتر بوده ، فیوز نپریده ، علت بسیاری از حوادث مرتبط با برق ، استفاده از تجهیزات غیر استاندارد هست

دیدگاه

توصیه میکنم به هیچ وجه برای وسایل با مصرف بالا ، از چند راهی استفاده نکنید ، اگر کابل کوتاه هست ، یک دوشاخه مرغوب ، یک مادگی مرغوب و چند متر کابل مرغوب تهیه کنید و طول سیم رو افزایش بدید ، مارک پارت جزو برند های خوب هست ،
                علت داغی فیوز هم همون جرقه و دوشاخه غیر استاندارد بوده که باعث جریان کشی و تولید حرارت شده ، و چون جریان مصرفی از جریان نامی فیوز کمتر بوده ، فیوز نپریده ، علت بسیاری از حوادث مرتبط با برق ، استفاده از تجهیزات غیر استاندارد هست

مشکل اینجاس بااینکه بخش ما چندسالی هست که عنوان شهر بخود گرفته ولی خیلی کم لوازم برقی فروشی هست مثلا همین چیزیکه شما میفرمایید میگم میخام میگن نداریم فقط سه راهه داریم چون سه راهه ها خیلی داغون هستن من این نوع میگیرم عکسشو پایین میزارم درشونو باز میکنم دوتا میله دوشاخه رو میبرم سیم بهش محکم میبندم رو روش قلع میریزم مادگیش هم بابنبردست نیمه پرس میکنم که دوشاخه شل نباشه به سختی جا بره تو عکس سیم ضعیف بستم برا کارای برقیم که جریان زیادی نخاد سیم زخیم هم درست کردم که ماشین لباسشویی بهش وصل کردم.

بااینکه دست سازه خیلی بهتراز اون سه راهه هاس 5/6تا ازاینا با سیمهای مختلف درست کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
                  چرا 25 آمپر
                  برای پریز ها 16 امپر هم کافیه
                  برای روشنایی 10 امپر - بعضی هم 6 کار می کنن
                  کولر آبی خونه هم 16 امپر براش کافیه چه برسه کارای الکترونیکی
                  پیشنهاد من استفاده از مینیاتوری 6 امپر در سه راه برق

خب برقکش اینجور فیوزهارو مدیریت کرده.فقط ماگفتیم دقیق برقکشی کن که 6ماه نشده یا سیمها به فنا بره یا افت جریان داشته باشیم موقعی کامل برقکشی کرد رفتیم پیش جعبه فیوز گفتم حالا این اقایون رو معرفی کن گفتی فیوز اولی که یکم توپله فیوز محافظ جانه.به اشپزخونه وهال و اتاقها فیوز 25cگذاشتم برا ایفون 16گذاشتم برا سرویس بهداشتی 16نصب کردم.یه فیوز16به حموم یه فیوز16به چیز نصبیده به کولر ابی هم فیوز 25گذاشته.سیمهاتونم گفت برا لامپها وپریز سیم دو کشیده سیم اصلی درست یادم نمیاد یا گفت سیم دونیم یا سه گفت.حتی هال رو دو قسمت کرده گفتیم چرا گفت چون هالتون بزرگه دوتا فیوز25گذاشتم قسمت چپ هال یه فیوز25قسمت راست هال یه فیوز25دیگه:-)

دیدگاه

امان از دست این برق کار ها
                    کدوم شهری ؟

بهر حال این اصول کاره
                    برای روشنایی 10 آمپر
                    برای پریز 16 آمپر
                    برای آیفون - دتکتور اعلام حریق و ... کلا جریان ضعیف ها 6 آمپر
                    برق اصلی اگه کنتور 32 آمپر ه همون مقدار و تیپ مینیاتوری باید b باشه و سایز کابل اصلی 3*6
                    برق اصلی اگه کنتور 25 آمپر ه همون مقدار و تیپ مینیاتوری باید b باشه و سایز کابل اصلی 3*4

سایز سیم های روشنایی 1.5
                    سایز سیم های پریز 2.5

اگه هر قسمت بعغیر از این کار شده خلاف مقررات ملی ساختمانه
                    اصلا مقررات رو ولش کن خطارت جانی و مالی عاقبت اون گاره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X