اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سئوال در مورد آی سی IR2153

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سئوال در مورد آی سی IR2153

با سلام

مطلبی در این تاپیک دیدم که یه سئوال در مورد همین آی سی و البته همین مدار برای خودم ایجاد شده. خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم

با سلام خدمت دوستان عزیز من مدار کوره مستر دانیک روساختم توپایین عکس مدار روگذاشتم بانک خازن براش 2.3 میکرو فاراد وسلف کار 3 میکرو هانری وفرکانس 60 کیلو هرز تنظیم کرداما یه مشکل بزرگ دارم با کوچکترین تغیییر تومقدار پتانسیومتر درایور یا تغییر ضرفیت سلف کار درجا همه قطعات میسوزه میشه کمکم کنید من قبلا مدار zvs 1000w بدون ای سی

در توضیحات سایت سازنده ی مدار نوشته شده که تغذیه این آی سی باید توسط ولتاژ 12 تا 15 ولت AC صورت بگیره. حتی در دیتا شیت این آی سی خوندم که نوشته نباید این آی سی با ولتاژ DC درایو بشه. آیا این موضوع به همین نحوی هست که من متوجه شدم؟ یعنی باید تغذیه آی سی رو از یه منبع AC تامین کنیم؟

با سپاس

پاسخ : سئوال در مورد آی سی IR2153

نوشته اصلی توسط zizu63 نمایش پست ها
    با سلام

مطلبی در این تاپیک دیدم که یه سئوال در مورد همین آی سی و البته همین مدار برای خودم ایجاد شده. خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم

با سلام خدمت دوستان عزیز من مدار کوره مستر دانیک روساختم توپایین عکس مدار روگذاشتم بانک خازن براش 2.3 میکرو فاراد وسلف کار 3 میکرو هانری وفرکانس 60 کیلو هرز تنظیم کرداما یه مشکل بزرگ دارم با کوچکترین تغیییر تومقدار پتانسیومتر درایور یا تغییر ضرفیت سلف کار درجا همه قطعات میسوزه میشه کمکم کنید من قبلا مدار zvs 1000w بدون ای سی

در توضیحات سایت سازنده ی مدار نوشته شده که تغذیه این آی سی باید توسط ولتاژ 12 تا 15 ولت AC صورت بگیره. حتی در دیتا شیت این آی سی خوندم که نوشته نباید این آی سی با ولتاژ DC درایو بشه. آیا این موضوع به همین نحوی هست که من متوجه شدم؟ یعنی باید تغذیه آی سی رو از یه منبع AC تامین کنیم؟

با سپاس
    کاملا اشتباه برداشت کردید ،
    بنده با این آیسی کار کردم ،
    این آیسی سر راه تغذیه داخل خودش زنر 15.6 ولت داره ، پس به هیچوجه با جریان متناوب کار نمیکنه ، در ضمن زیر 9 ولت خاموش میشه تا ماسفتا به حالت خطی نرن و نسوزن ، البته با 1 ولت هیسترزیس.
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      کاملا اشتباه برداشت کردید ،
      بنده با این آیسی کار کردم ،
      این آیسی سر راه تغذیه داخل خودش زنر 15.6 ولت داره ، پس به هیچوجه با جریان متناوب کار نمیکنه ، در ضمن زیر 9 ولت خاموش میشه تا ماسفتا به حالت خطی نرن و نسوزن ، البته با 1 ولت هیسترزیس.
      درود.
      من متوجه این خط در دیتاشیت نمیشم. چیه منظورش؟

Note 1:This IC contains a zener clamp structure between the chip VCC and COM which has a nominal breakdownvoltage of 15.6V. Please note that this supply pin should not be driven by a DC, low impedance power sourcegreater than the VCLAMP specified in the Electrical Characteristics section

همچنین در سایت دانکی سازنده مدار اینطور گفته در موردش
      The frequency can be tuned in the range of about 22 to 90 kHz. The control circuit needs some auxiliary voltage of 14-15V AC adapter.
      جدیدترین ویرایش توسط zizu63; ۰۱:۳۴ ۱۳۹۷/۰۴/۰۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zizu63 نمایش پست ها
        درود.
        من متوجه این خط در دیتاشیت نمیشم. چیه منظورش؟

Note 1:This IC contains a zener clamp structure between the chip VCC and COM which has a nominal breakdownvoltage of 15.6V. Please note that this supply pin should not be driven by a DC, low impedance power sourcegreater than the VCLAMP specified in the Electrical Characteristics section

همچنین در سایت دانکی سازنده مدار اینطور گفته در موردش
        The frequency can be tuned in the range of about 22 to 90 kHz. The control circuit needs some auxiliary voltage of 14-15V AC adapter.
        سلام ،
        بند اول که کاملا مشهوده ، میگه چون زنر سر راه تغذیه آیسی وجود داره نباید منبع تغذیه با امپدانس پایین بهش وصل کنیم (یعنی باید جریان دهیش محدود باشه تا زنر بتونه ولتاژ رو ثابت نگه داره و نسوزه.
        بنده دوم میگه فرکانس مبتونه از 22 تا 90 کیلوهرتز قابل تنظیم باشه ، میگه میتونم با یه آداپیتور مدار کنترلر(منظورش همون2153 هست) رو تغذیه کنیم.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام میشه چهار تا ماسفت رو با 2153 درایو کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...