اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یادگیری avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یادگیری avr

سلام دوستان.
    من برد آردوینو uno رو گرفتم و مدتها باهاش کار کردم.
    حالا میخوام حرفه ای تر بشم و از avr استفاده کنم
    میخوام ببینم بهترین منبع رایگان برای یادگیری avr چیه؟
    راستی مگه آردوینو یه نوع avr نیست؟پس چرا اسم پین ها و کدنویسیشون اینقدر فرق میکنه؟
    لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
    گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
    لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
    گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

پاسخ : یادگیری avr

نوشته اصلی توسط Mr.Skylake نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من برد آردوینو uno رو گرفتم و مدتها باهاش کار کردم.
    حالا میخوام حرفه ای تر بشم و از avr استفاده کنم
    میخوام ببینم بهترین منبع رایگان برای یادگیری avr چیه؟
    راستی مگه آردوینو یه نوع avr نیست؟پس چرا اسم پین ها و کدنویسیشون اینقدر فرق میکنه؟
    منابع یادگیری میکرو avr و حتی arm خیلی زیاده
    مخصوصا در حد آماتوری که بخواید یه چیزایی یاد بگیرید آموزشش همه جا هست
    سایت های مختلفی هستند که به صورت جلسه ای آموزش ها رو قرار دادن
    خیلی سخت نگیرید چیز خاصی نیست و مشکلی وجود نداره
    از الان تنها کاری که انجام میدید اینه که شروع به یادگیری میکنید . سعی کنید استارت کار رو با انرژی و روحیه بزنید
    همونطوری که گفتم آموزش ها به صورت مرحله ای و لسیت وار هست
    میتونید کتاب مرجع کامل میکروکنترلر های avr محمد مهدی پرتویی فر - فرزاد مظاهریان - یوسف بیانلو رو خریداری کنید که خیلی میتونه مشکل گشا باشه . . .

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

آردوینو یک پلتفرم هست که روی چیپ های آرم و avr و ... نصب میشه و به عنوان یک واسط ، برای راحت تر شدن کد نویسی با وجود منابع و کتابخونه های متنوع و زیاد عمل می*کنه و با زبان مشابه ++c کد نویسی میشه ، اینکه هدف شما یادگیری هست یک موضوعه ، اما با پیشرفت کد نویسی ، شما باید به سمتی حرکت کنید که در محیط کد نویسی پیشرفته تر و کوتاه ترین زمان به خواسته نهایی برسید ،
      عده ای در مقابل این دیدگاه موضع میگیرند که این کار باعث تنبلی برنامه نویس میشه ، اما باید دید نظرشون در مورد مقایسه ویژوال استودیو ۲۰۱۸ و ++Borland c چیه

دیدگاه

سلام دوست عزیز یکی از بهترین کتاب هایی که می توانید در زمینه ی یادگیری میکروکنترلر های Avr استفاده کنید کتاب طراحی کاربردی سیستم با میکروکنترلر های avr نوشته ی دکتر جواد راستی و ... انتشارات دانشگاه اصفهان هست . من خودم زیاد وقتم برای پیدا کردن یک منبع خوب تلف شد اگر می خواهی خوب یادبگیری این کتاب را بخون و به دنبال جزوات و نوشته های اینترنت نباش که وقت تلف کردن هست .
        یاعلی

امام علی (ع)
        بزرگترین گناه «ترس» است
        بزرگترین تفریح «کار» است
        بزرگترین بلا «نومیدی» است
        بزرگترین شجاعت «صبر» است
        بزرگترین استاد «تجربه» است
        بزرگترین اسرار «مرگ» است
        بزرگترین افتخار «ایمان» است
        بزرگترین سود «فرزند نیک» است
        بزرگترین هدیه «گذشت» است
        بزرگترین سرمایه «اعتماد به نفس» است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
          آردوینو یک پلتفرم هست که روی چیپ های آرم و avr و ... نصب میشه و به عنوان یک واسط ، برای راحت تر شدن کد نویسی با وجود منابع و کتابخونه های متنوع و زیاد عمل می*کنه و با زبان مشابه ++c کد نویسی میشه ، اینکه هدف شما یادگیری هست یک موضوعه ، اما با پیشرفت کد نویسی ، شما باید به سمتی حرکت کنید که در محیط کد نویسی پیشرفته تر و کوتاه ترین زمان به خواسته نهایی برسید ،
          عده ای در مقابل این دیدگاه موضع میگیرند که این کار باعث تنبلی برنامه نویس میشه ، اما باید دید نظرشون در مورد مقایسه ویژوال استودیو ۲۰۱۸ و ++Borland c چیه
          ببخشید چطوری میتونم مثل آردوینو پلتفرم خودم بسازم؟یعنی کدها رو خودم شخصی سازی کنم؟
          راستی منظورتونو نفهمیدم دقیق شما طرفدار پلتفرم های ساده کننده هستید یا کدنویسی مستقیم میکرو؟

دیدگاه

یعنی چی کد هارو شخصی سازی کنید؟ متوجه جمله نمیشم ، میخواید یک IDE بنویسید ؟!!! خود آردو یا avr و مابقی چه اشکالی دارند که نیاز به شخصی سازی باشه ؟
            شما میتونید برای آردو کتابخونه بنویسید ،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
              یعنی چی کد هارو شخصی سازی کنید؟ متوجه جمله نمیشم ، میخواید یک IDE بنویسید ؟!!! خود آردو یا avr و مابقی چه اشکالی دارند که نیاز به شخصی سازی باشه ؟
              شما میتونید برای آردو کتابخونه بنویسید ،
              ممنون
              ببخشید الان میخوام حرفه ای شروع کنم بنظرتون با arm کار کنم یا avr؟

دیدگاه

این که بخواهیم در مورد حرفه ای شدن صحبت کنیم یعنی شما دارید از الان تا 5 سال آینده رو سوال می فرمایید. به 1 یا 2 سال فرد حرفه ای نمیشه.
                در مورد AVR به تازگی اقای سپاس یار یک کتاب جدید چاپ کردند که از لحاظ بار علمی هم خیلی از پرتویی فر عمیق تر و هم بیان مطالب حرفه ای تر و گویا تر هست. در ضمن کتاب اقای پرتویی فر اشکال زیاد داره به خصوص در مورد نمونه کدها و... به نظر من طرف اومده این نمونه کدها رو بدون تست کردن همینجوری ریخته توی کتاب. کتاب پرتویی فر زمانش گذشته کتاب جدید اقای سپاس یار (اون که عکس مریخ نورد روش هست نه، یه کتاب جدید ترش اومده) خیلی خوب بود. ویدیو های اموزشی هم ار سایت فرادرس (پولی و نه چندان خوب در حد مبتدی) و هم ویدیوهای اموزشی استاد کی نژاد (حرفه ای و رایگان) در سایت knowlagespulse موجود هست (توی اپارات هم هست) دانلود کنید ببینید ویدیو اموزشی خیلی ادم رو جلو میندازه. مورد بعدی اینکه اگر AVR رو یاد گرفتید به سری mega اکتفا نکنید برید سراغ Xmega که نیازتون به پردازنده های قوی تر مانند ARM رو برطرف کنه ویدیو های آموزشی Xmega هم توی همون سایت استاد کی نژاد هست. توی بازار هم جدیدا دیدیم یه کتاب چاپ شده بود ولی زیاد کتاب عمیقی نبود.
                در مورد ARM به نظر من سری STM32 جدید هست و جای کار داره البته خودم مبتدی هستم و زیاد اطلاعات اموزشی ندارم. یه کتاب تازگی ها اقای نجفی چاپ کردند که طرف رو تا حد مبتدی میرسونه. یک سری بردها کاتالیست هم خود ECA.ir زده که من خریدم و استفاده کردم و راضی بودم چون به پراگرمر هم نیاز نداره صرفه اقتصادی داره ولی یه کاری که ECA هنوز انجام نداده نبود کتاب راهنما و یا اموزشی مخصوص این بردها هست. من امروز دیدم کویر الکترونیک به این نیاز پاسخ داده که جا داره دوستان در ECA این اقدام رو رصد کنند و دستی بر کار ببرند.
                اگر بخوام یک جمع بندی بکنیم به نظر من اگر فردی الان بخواد شروع کنه بهتر هست از ARM شروع کنه چون AVR داره قدیمی میشه و تا میاد شما حرفه ای بشی میبینی که همین دوتا شرکتی هم که دارند AVR کار می کنند به خاطر اسم هم که شده میرند روی ARM سری STM32 چون از لحاظ قیمت داره با AVR رقابت می کنه و خب حداقل سرعت کلاک بالاتری دارند. در ضمن شرکت میکروچیپ در پارسال ATMEL رو خرید پس احتمالا ای سی های سری جدیدی برای AVR نخواهد امد و همه میرند روی PIC شروع به کار می کنند.
                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X