اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 32 ولت به 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 32 ولت به 12 ولت

سلام
    من یک ترانس دوبل 32 ولت 5 امپر دارم می خواهم آن را به 12 ولت کاهش دهم لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید

32 ولت به 12 ولت ac

پاسخ : تبدیل 32 ولت به 12 ولت

نوشته اصلی توسط haji1 نمایش پست ها
    سلام
    من یک ترانس دوبل 32 ولت 5 امپر دارم می خواهم آن را به 12 ولت کاهش دهم لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید

32 ولت به 12 ولت ac
    با سلام:
    شما بایدقرقره ترانس را بازکنید. ( باز کردن هسته E و I ) و سپس تعداد دور های خروجی سیم پیچ را در هنگام باز کردن سیم پیچ بشمارید. ( سیم پیچ های خروجی روی سیم های نازک پیچیده می شوند و ضخیم ترند) وقتی که تعداد دورها مشخص شد عدد دور بر ولت مشخص می شود. مثلا 64 دور برای 32 ولت . پس مشخص می شود هر 2 دور سیم پیچ یک ولت و یک دور سیم پیچ 0.5 ولت است. حالا برای بدست آوردن 12 ولت شماباید 24 دور سیم پیچ برای 12 ولت تک و 48 دور برای ولتاژ دوبل12ولت استفاده کنید و از سر وسط 24 دور یک سیم مشترک برای ولتاژ دوبل 12 ولت 5آمپر دوبل استفاده کنید. البته به نظر من حیف است که چنین ترانسی را باز کنید و با کارایی کم تری استفاده کنید. وظیفه من فقط آموزش و راه کار است . البته نظر اصلی باشماست.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

اره می دانم حیف است
      با مقاومت نمی شد مقدار ولتاژ پایین آورد؟

دیدگاه

مقاومت جریان رو کنترل می*کنه ، بعد از کاهش با ۱۲ ac چکار میخواهید انجام دهید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji1 نمایش پست ها
          سلام

32 ولت به 12 ولت ac
          با سلام شما اگر نمی خوای ترانسو دست بزنی میتونی تو خروجی ترانس یه خازن و مقاومت موازی استفاده کنی که مقدارش رو می تونی با شبیه سازی تو پروتئوس بدست بیاری اصولاً تو جریان متناوب خازن مثل مقاومت عمل می کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            مقاومت جریان رو کنترل می*کنه ، بعد از کاهش با ۱۲ ac چکار میخواهید انجام دهید ؟
            می خوام تو آمپلی فایر 100 وات 7293 استفاده کنم
            32 ولت 5 امپر باعث شد ای سی بترکه می خوام ولتاژ بیارم پایین

دیدگاه

بهترین و اصولی ترین کار همینی هست که آقای تحیری فرمودند
              و الا باید یه منبع تغذیه 32 به 12 بسازی
              اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
              پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
              در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                با سلام:
                شما بایدقرقره ترانس را بازکنید. ( باز کردن هسته E و I ) و سپس تعداد دور های خروجی سیم پیچ را در هنگام باز کردن سیم پیچ بشمارید. ( سیم پیچ های خروجی روی سیم های نازک پیچیده می شوند و ضخیم ترند) وقتی که تعداد دورها مشخص شد عدد دور بر ولت مشخص می شود. مثلا 64 دور برای 32 ولت . پس مشخص می شود هر 2 دور سیم پیچ یک ولت و یک دور سیم پیچ 0.5 ولت است. حالا برای بدست آوردن 12 ولت شماباید 24 دور سیم پیچ برای 12 ولت تک و 48 دور برای ولتاژ دوبل12ولت استفاده کنید و از سر وسط 24 دور یک سیم مشترک برای ولتاژ دوبل 12 ولت 5آمپر دوبل استفاده کنید. البته به نظر من حیف است که چنین ترانسی را باز کنید و با کارایی کم تری استفاده کنید. وظیفه من فقط آموزش و راه کار است . البته نظر اصلی باشماست.
                من اشتباه کردم ترانس باز کردم ولی هنوز سیم قطع نکردم. با دست نمی شه پیچید چون با ماشین بستن و حجمش زیاد می شود
                نمی دانم چه کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X