اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کد دهی میکرو برای ارسال بیسیم اطلاعات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کد دهی میکرو برای ارسال بیسیم اطلاعات

سلام خدمت اساتید محترم

من برای یه پروژه نیاز به ارسال ولتاژ به صورت بیسیم دارم .
    برای این کار با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم بهترین و ارزان ترین روش از ماژول های fsk هستش که الان حدود ۱۵ تومن قیمت دارن .
    اما مشکل من در کد دهی به اطلاعات هستش .
    ما چندین مدار قرار هستش بسازیم که برای دستگاه های مختلف هستش و باید به شکلی کد دهی بشه که اطلاعات هر فرستنده به گیرنده خودش ارسال بشه .
    مثل ریموت کنترل ها که کدر و انکودر دارن .
    اما هرچقدر توی سایت گشتم اطلاعاتی در این زمینه پیدا نکردم .
    لطفا کمی راهنمایی کنید منو

پاسخ : کد دهی میکرو برای ارسال بیسیم اطلاعات

نوشته اصلی توسط flaat1367 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم

من برای یه پروژه نیاز به ارسال ولتاژ به صورت بیسیم دارم .
    برای این کار با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم بهترین و ارزان ترین روش از ماژول های fsk هستش که الان حدود ۱۵ تومن قیمت دارن .
    اما مشکل من در کد دهی به اطلاعات هستش .
    ما چندین مدار قرار هستش بسازیم که برای دستگاه های مختلف هستش و باید به شکلی کد دهی بشه که اطلاعات هر فرستنده به گیرنده خودش ارسال بشه .
    مثل ریموت کنترل ها که کدر و انکودر دارن .
    اما هرچقدر توی سایت گشتم اطلاعاتی در این زمینه پیدا نکردم .
    لطفا کمی راهنمایی کنید منو
    سلام خدمت شما

بهترین روشی که بنده میشناسم استفاده از ماژول های nrf24l01+ هست که در فروشگاه هم موجوده
    این ماژول ها نهایتا تا برد حدودا 1000 متر ( نوع آنتن دار ) دیتا رو ارسال میکنن و از مدولاسیون قدرتمندی برخوردار هستند که ارسال دیتا رو در محیط های پر نویز ایمن میکنه
    اون ماژول های fsk که میفرمایید دیکه از رده خارج شده و خطاشون هم به نسبت nrf زیاده . . .
    بنابراین توصیه میکنم به فکر استفاده از ماژول ذکر شده باشید
    برنامه ها و حاشیه های این ماژول هم در انجمن موجود هست
    سوالی داشتید در خدمتم
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

آقا ممنون از پاسخ شما .
      آقا فرمایش شما کاملا صحیح هستش اما مشکل اصلی ما نحوه کد دهی هستش که هیچی در این باره پیدا نکردم .
      فرض رو بر این بگیرد ما این دستگاه کنترل ولتاژ از راه دور رو داریم برای فروش و عرضه به بازار میسازیم و یک نفر ۱۰تا از این دستگاه رو خریده .
      سوال من اینه که چطور میتونیم به دستگاه ها کد بدهیم که هر کدوم اطلاعات رو برای گیرنده خودشون ارسال کنن .

دیدگاه

آقا ممنون از پاسخ شما .
        آقا فرمایش شما کاملا صحیح هستش اما مشکل اصلی ما نحوه کد دهی هستش که هیچی در این باره پیدا نکردم .
        فرض رو بر این بگیرد ما این دستگاه کنترل ولتاژ از راه دور رو داریم برای فروش و عرضه به بازار میسازیم و یک نفر ۱۰تا از این دستگاه رو خریده .
        سوال من اینه که چطور میتونیم به دستگاه ها کد بدهیم که هر کدوم اطلاعات رو برای گیرنده خودشون ارسال کنن .
        فضای پیرامون شما در حال حاضر مملو از اطلاعات مختلفی هست که هر فرستنده برای گیرنده خودش منتشر میکنه
        اما گیرنده هایی دیگه هم این اطلاعات رو ممکنه دریافت کنن ولی کاری بهش ندارن . . . حالا چرا ؟؟ توضیح میدم
        این طور نیست که یه فرستنده اطلاعات رو فقط برای گیرنده خودش ارسال کنه بلکه اطلاعات همون طور که عرض کردم در فضا منتشر میشه
        و به هر گیرنده ای میرسه اما مسئله دیکد کردن این اطلاعات هست که باعث میشه یک فرستنده با یک گیرنده جفت بشه
        یه مثال میزنم :
        در یک جمع 11 نفری هستیم
        یک نفر رهبر گروه هست ( فرستنده ). این فرد اعضای گروه ( گیرنده ها ) رو با اسم صدا میزنه و وظایف هر عضو رو متذکر میشه
        این متذکر شدن رو همه میشنوند اما تنها اونی به دستورات عمل میکنه که اسمش صدا زده شده باشه

حالا کاری که شما انجام میدی اینه که برای هر گیرنده یه اسم میزاری
        هر گیرنده یه اسم 8 بیتی داره مثلا 0x03 اسم گیرنده شماره 3 هست
        یا 0x10 اسم گیرنده شماره 16 هست
        حالا فرستنده شما هر دیتایی رو که میخواد برای هر گیرنده یا گیرنده هایی ارسال کنه باید اول اسمشون رو صدا بزنه بعدش دیتا رو ارسال کنه
        در قسمت گیرنده هم باید طوری برنامه نویسی کنید که هر گیرنده ای که اسمش صدا زده شد دیتا رو دریافت کنه و گرنه کاری به دیتا نداشته باشه . . .

دوست عزیز حالا اصل مطلب رو متوجه شدید ؟

سوالی داشتید در خدمتم . . .

دیدگاه

آقا ممنون از پاسخ شما .
          بخش ارتباط I2c یا SPI میکرو را مطالعه کنید
          جدیدترین ویرایش توسط amin tal; ۰۲:۵۴ ۱۳۹۷/۰۴/۰۳.

دیدگاه

کاملا صحبت شما رو متوجه میشم .
            اما نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم .
            ما همیشه وقتی ریموت کنترل میساختیم با آی سی pt دیتا هارو کد گذاری میکردیم اما در میکرو کنترل نمیدونم باید چطور این کارو بکنم .
            الان متوجه شدم برای هر فرستنده باید اسم بذارم .
            و به گیرنده بگم اگر فلانی اینو گفت گوش بده .
            تا اینجا خیلی کمکم کردید ممنون .
            فقط یه راهنمایی کنید که باید در بسکام چطور این کارو انجام بدم ؟؟
            بازم ممنون

دیدگاه

کاملا صحبت شما رو متوجه میشم .
              اما نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم .
              ما همیشه وقتی ریموت کنترل میساختیم با آی سی pt دیتا هارو کد گذاری میکردیم اما در میکرو کنترل نمیدونم باید چطور این کارو بکنم .
              الان متوجه شدم برای هر فرستنده باید اسم بذارم .
              و به گیرنده بگم اگر فلانی اینو گفت گوش بده .
              تا اینجا خیلی کمکم کردید ممنون .
              فقط یه راهنمایی کنید که باید در بسکام چطور این کارو انجام بدم ؟؟
              بازم ممنون
              سلام
              با بسکام کار نکردم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X