ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22
    2018/06/25
    129
    7

چند برنامه با یک برد

با سلام من در آردوینو تازه کار هستم و این پروژه اولم هست لطفا راهنمایی بفرمایید :
    برا یک پروژه دو قسمتی که یکیش ماشین کنترلی یه پروژه آماده تو نت پیدا کردم و برا قسمت دوم هم که یه سنسوره محیطیه هم نمونه ی خوب بود
    ولی مشکل استفاده همزمان اوناست که چون باید همزمان کار کنن نمی شه به یکی وقفه داد و دومی رو راه اندازی کرد چون دوتاشون باید پیوسته و باهم کارکنن از طرفی محدودیت شدید اندازه و هزینه نمی گذاره از دوتا برد استفاده کنم و کم بود پایه برا اتصال ندارن نظرتون چیه؟
    2018/02/22
    1,096
    694

پاسخ : چند برنامه با یک برد

به این قابلیت مالتی ترد گفته میشه ، برد due به صورت سخت افزاری این قابلیت را دارد اما در سایر برد ها باید با کد نویسی شبیه سازی شود . بدون نقص نیست اما باید محدودیت هارو در نظر بگیرید . در این لینک یک مثال آموزش داده شده

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2018/06/25
    129
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood Ashoori

به این قابلیت مالتی ترد گفته میشه ، برد due به صورت سخت افزاری این قابلیت را دارد اما در سایر برد ها باید با کد نویسی شبیه سازی شود . بدون نقص نیست اما باید محدودیت هارو در نظر بگیرید . در این لینک یک مثال آموزش داده شده

با سپاس از شما
    این قابلیت که بیان کردید آیا وقفه ای در هر برنامه بوجود می آره ؟ اگه هست مثلاٌ چه مقداره اگه بخوایم صفر بشه می تونیم از برد due استفاده کنیم؟
    2018/02/22
    1,096
    694

کمی تاخیر که هست ، اما آیا واقعا نیازه صفر بشه ؟ سنسور شما با چه سرعتی می*تونه نمونه گیری کنه ؟ ماشین کنترلی به فرکانس ۱۶ مگ نیاز داره ؟ با جواب به این سوالات ، این کار جوابگوی نیاز شما هست ، فرکانس میکرو خیلی زیاده
    2018/06/25
    129
    7

کمی تاخیر که هست ، اما آیا واقعا نیازه صفر بشه ؟ سنسور شما با چه سرعتی می*تونه نمونه گیری کنه ؟ ماشین کنترلی به فرکانس ۱۶ مگ نیاز داره ؟ با جواب به این سوالات ، این کار جوابگوی نیاز شما هست ، فرکانس میکرو خیلی زیاده
    حقیقتش یه سنسور pi هست که اجسام فلزی رو سرچ می کنه و قصد من هم استفاده از برد uno بود حالا می خواستم که وقفه تو هدایت از راه دور ایجاد نشه همون طور که خودتون در این زمینه استادین وقفه ها حرکت روون ماشین رو مختل می کنن نظرتون چیه؟
    2018/02/22
    1,096
    694

به نظرم قبل از خرید due همین تست کنید این برنامه رو در عمل ببینید چطور عمل می*کنه ، اگر جوابگو بود ...

این هم منبع مالتی ترد برای due

2018/06/25
    129
    7

به نظرم قبل از خرید due همین تست کنید این برنامه رو در عمل ببینید چطور عمل می*کنه ، اگر جوابگو بود ...

این هم منبع مالتی ترد برای due

استاد آشوری ببخشید ما تو این زمینه ضعیفیم اگه ممکنه یکم ساده تر بگید چون بیان کردید که due برنامه نویسی کمتری می خواد همونو تهیه می کنم اگه برد due گرفتم دو برنامه رو که دارم چطوریه برا اجرا همزمان ادغام کنم
    با همون برنامه ها که برا uno بوده تو محیط برنامه نویسی ide آردوینو برا due هم می تونم خروجی بگیرم ؟
    سپاس
    2018/02/22
    1,096
    694

پردازنده due این قابلیت رو در پردازنده خودش پشتیبانی می*کنه ، اما یک سری کد نویس اومدند با برنامه نویسی ، چنین قابلیتی رو در سایر برد ها شبیه سازی کردند ،
    اینکه میگم با uno تست کنید برای اینه قبل از هزینه از ضعیف بودنش مطمئن بشید ، ممکنه جواب بده
    اما در مورد due این مثال رو که نگاه کنید ، سه حلقه blink با delay متفاوت به صورت همزمان کار میکنند و تداخلی روی حلقه دیگه نداره

2018/06/25
    129
    7

پردازنده due این قابلیت رو در پردازنده خودش پشتیبانی می*کنه ، اما یک سری کد نویس اومدند با برنامه نویسی ، چنین قابلیتی رو در سایر برد ها شبیه سازی کردند ،
    اینکه میگم با uno تست کنید برای اینه قبل از هزینه از ضعیف بودنش مطمئن بشید ، ممکنه جواب بده
    اما در مورد due این مثال رو که نگاه کنید ، سه حلقه blink با delay متفاوت به صورت همزمان کار میکنند و تداخلی روی حلقه دیگه نداره

سپاس مثال ساده و رونی بود بیان کردید برا due پس برا uno برنامه نویسی بیشتری می خواد ؟
    و سنسور pi ورودی adc میکرو درگیر می کنه از اونطرف هم کنترل آرمیچر خروجی pwm میکرو این دوتا برا دو برنامه جدا که یکسره مشغولن مشکلی پیش نمی آره؟
    2018/06/07
    101
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen74

با سلام من در آردوینو تازه کار هستم و این پروژه اولم هست لطفا راهنمایی بفرمایید :
    برا یک پروژه دو قسمتی که یکیش ماشین کنترلی یه پروژه آماده تو نت پیدا کردم و برا قسمت دوم هم که یه سنسوره محیطیه هم نمونه ی خوب بود
    ولی مشکل استفاده همزمان اوناست که چون باید همزمان کار کنن نمی شه به یکی وقفه داد و دومی رو راه اندازی کرد چون دوتاشون باید پیوسته و باهم کارکنن از طرفی محدودیت شدید اندازه و هزینه نمی گذاره از دوتا برد استفاده کنم و کم بود پایه برا اتصال ندارن نظرتون چیه؟
    درود
    خب چرا ۲ تا برنامه بریزید؟
    کد های ۲ برنامه رو در ۱ برنامه بریزید فرقی نمیکنه
    اگه مشکل داره کد هارو بفرستید(لطفا کدها رو در تگ code ارسال کنید که حروف بهم نریزن)
    لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
    گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
    لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
    گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 22